Жанна Кадирова: "світ наповнений речами, на які ніхто не звертає увагу"

Жанна Кадирова
"Світ наповнений речами, на які ніхто не звертає увагу. Ніхто ніколи не думає, якої форми світло, як воно лягає на стіну, як воно переходить. Точно так само тіні – на них ніхто не звертає увагу. А ще є важливіші речі –  камера стеження, наприклад. Її погляд може значно вплинути на твоє життя."  Анжеліка Скочипець поспілкувалась із відомою київською художницею Жанною Кадировою. Результат їхньої розмови читайте на AZH

Чернігівський Lo-fi King. Творчі горизонти Дмитра Куровського

Дмитро Куровський, Фоа Хока

Часом справжні скарби віднаходяться лише на глибині. Це відомо археологам, водолазам та меломанам. В квітні поточного року двоє людей з AZH Promo відвідали персональну виставку Дмитра Куровського «Наші обличчя вкрадені у богів», що мала місце у київській галереї РА, і поговорили з ним про музику, малярство та ментальні метармофози, що і з ними пов’язані.

Арт-дайвінг Андрія Калькова

Андрій Кальков
Андрій Кальков - український художник, стріт-артист. Працює переважно у стилях оп-арт та 8-біт. Його стікери розклеєні у країнах різних континентів, серед яких - Англія, Польща, Бельгія, Греція, Ісландія, Перу, Росія, Китай, Білорусія, США та ін. Сьогодні Андрію 25, живе та працює у Луцьку.

Мистецтво на периферії

Мистецтво на периферії

Журналіст AZH Сергій Нескажу розмірковує над проблемами художників та культурної спільноти поза межами Києва. Щоб краще зрозуміти, що відбувається у мистецькому житті віддалених регіонів України, він поспілкувався з галеристом Павлом Гудімовим та художником Сергієм Радкевичем про мистецтво на периферії.

Інтерв'ю з редактором львівського журналу Double Vision

Double Vision

У липні цього року вийшов перший номер глянцевого львівського журналу Double Vision. Це своєрідний молодіжний журнал про моду та мистецтво, який є абсолютно некомерційним і працює суто на ентузіазмі його творців. Крім того Double Vision дає можливість творчим людям  розміщувати власні роботи у розділі Your Vision. Зараз журнал можна знайти лише у Львові. Про все інше, що стосується журналу в одній з львівських кав’ярень я розмовляв з його головним редактором, творцем і дизайнером Арсеном Тейлором (Редько).

Павло Гудімов: «Міста як села - оце і є Neofolk!»

Павло Гудімов

Я Галерея цієї осені просто вражає своєю присутністю в кількох місцях одночасно: 12 вересня в арт-центрі на Хорива відкриття нової виставки, паралельно того ж дня старт Спецпроекту в рамках Великого скульптурного салону 2012 у Мистецькому арсеналі, за тиждень презентація проекту «Родичі Ворхола» під кураторством Павла Гудімова на ART MOSCОW 2012, а 21 вересня - ГОГОЛЬFEST 2012, де Я ГАЛЕРЕЯ відповідальна за всю візуальну програму. Журнал AZH як інформаційний партнер ГОГОЛЬFESTу отримав унікальну нагоду поспілкуватися з Павлом Гудімовим - винуватцем усіх подій, та ділиться з вами його оптимізмом та ідеями. 

Життя в його не надто позитивних проявах

Олександра Китаєва

Олександра Китаєва
Київська художниця. Не навчалась в жодному художньому закладі. Але зацікавившись мистецтвом пропустила через себе тонни інформації про художників всіх часів і стилів, про їх роботи і життя, про живопис, графіку, скульптуру, інсталяції, академізм, авангард, треш…

Гоа спостереження. Про писемність

goa_prev_a1.jpg

Подорожуючи містами індійського штату Гоа, спостерігаючи за їхньою культурою і за письменністю, я виділила цікаві для себе моменти, якими і хочу коротко поділитися. 

Про комерційну ілюстрацію або Перше українське ілюстраторське бюро Moonsters

moonsters

«Професійна освіта дуже важлива, але, на жаль, її майже немає в нашій країні. Всі художні вузи дають чудову академічну базу, а от спеціалізоване навчання різноманітних дизайнерів і ілюстраторів сумно) воно залишилось на рівні 50-60-х рр., а з того часу безліч всього змінилось». 
 

Ілюстрації тижня. Мистецтво афіші

Мистецтво афіші

Цією підбіркою ми хочемо продемонструвати дуже хороші та якісні зразки концертних постерів. У контексті конкурсу афіш буде корисно переглянути ілюстрації досвідчених художників для різних музичних подій та явищ. А також варто звернути увагу на гармонійне оформлення текстової частини в афіші. Способів поєднання тексту з ілюстрацією існує дуже багато, частина представлена тут...

Ілюстрації тижня. Мистецтво каліграфії

callig_prev2.jpg
Всі ми щось пишемо, читаємо, просто споглядаємо велику кількість різних написів. А є люди, які перетворюють цю буденну справу в художній процес, а результат – в мистецькі твори. Тож ми вирішили дізнатись про цю справу більше. 
 

Ілюстрації тижня. Польські художники

Польські художники
На цей раз ми зібрали найцікавіші, на наш погляд, роботи польських художників. Ця тематична підбірка ілюстрацій пов’язана з початком нового спільного проекту AZH та польського лейблу Preserved Sound. Проект об’єднує музику українських та польських виконавців в стилі ембіент. І щоб ще більше духовно наблизитись до наших західних сусідів, вирішили ознайомитись з їхньою візуальною творчістю.

Ілюстрації тижня. Шрифтові портрети

 Шрифтові портрети
Заключна підбірка портретів складається з шрифтових композицій. Відомо, що художній твір – це свого роду розповідь, кожен митець вкладає в свої роботи те, що він хоче донести і розповісти. А деякі художники сприймають це буквально. Хоча ми цьому тільки раді. У шрифтових портретів давня історія, але в цій підбірці зібрані сучасні роботи. Тут є і рукотворне і цифрові ілюстрації. Шрифтова композиція – взагалі дуже цікава і сильна частина мистецтва, явно недооцінена, як мінімум, в нашій країні. Тому тема шрифтів буде досить часто розкриватись в нашому розділі «Ілюстрації тижня».

Ілюстрації тижня. Цифрові технології. Частина II. Україна

Цифрові технології

Слідом за підбіркою цифрових ілюстрацій зарубіжних авторій, доповнення - роботи українських ілюстраторів.
Для розділення підбірки цифрових портретів на українські і не українські вагомих причин не було. Просто, зібравши всі ілюстрації докупи, зрозуміли, що наших авторів там дуже мало. А для того щоб їхню кількість збільшити, потрібен був час. Час витрачено не дарма, ілюстрації викладені нижче дуже порадували очі.

Ілюстрації тижня. Цифрові технології. Частина I. Іноземні митці

digital-art1.jpg

Розглянувши портрети ручної роботи, переходимо до комп’ютерної графіки. Люди, творіння яких викладено нижче, переважно графічні дизайнери, а ілюстрація для них одне з направлень в діяльності. Зібрані ці портрети, щоб показати хоча б маленьку частину того, які підходи в цифровій творчості існують.   

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах