Берт Саймонс: паперові люди


Бертова недостовірна репрезентація м'язів обличчя з паперу
паперова голова
Берта Саймонса завжди заворожували анатомічні малюнки та моделі, але через те, що в художника не було засобів, аби завести собі колекцію справжніх чучел, він відкрив власний кабінет анатомічних паперових моделей.

homo vegetariusПроект присвячений доктору Амейзенгауфену, який відкрив велику кількість невідомих видів, але не зміг знайти міфічного homo vegetarius.


портрет Гаррі

паперовий самоклон
Саймонс навіть пропонує кожному сконструювати свого персонального Берта. Прямо за цим лінком (http://www.bertsimons.nl/album/links/BDB/bouwplaat.pdf) можна завантажити собі всю необхідну схему.
картонова краля


Берту завжди хотілось придбати до хати симпатичну японську ляльку, яка нічим не відрізняється від жінки, хіби лиш тим, що не дихає і не просить їсти. Ну, і ще плюс - груди в неї з віком не обвисають, запаху з рота неприємного немає. Та багато плюсів. Але коштує така подруга недешево - близько 7000 доларів. Тому художник пішов в магазин за рогом, назбирав там ящиків картонових і почав ліпити дешеву і сердиту кралечку в білих трусах. Отак. Правда, в нього вже вийшла імітація імітації. Європейська.
Схоже, для Берта Саймонса це тільки забавка, - пап'є-маше обов'язково ліпить в художній школі кожен учень, ще в ранніх класах, і найпоширеніше завдання - чомусь завжди людська голова. В імітуванні людини немає нічого нового, з часом змінюється тільки мета такого імітування. І поки пап'є-маше стоять в музеях, людині розумній як біологічному виду нема чого боятись. Чи не так?

Матеріали по темі:
Біографія та відкриття доктора Амейзенгауфена

Сайт Берта Саймонса - www.bertsimons.nl


Галя Карпа


11.05.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах