Цхай Ґо-Чян


Cai Guo-Qiang


Народився Цхай Ґо-Чян (Cai Guo-Qiang) 1957 року в Китаї. Із 1981 по 1985 рік вивчав сценічний дизайн у Шанхайському театральному інституті. Роботи Цхая із самого початку засуджувалися китайськими властями. Митець через засоби масової інформації намагався всіляко заохочувати громадськість виступати проти заполітизованості мистецтва, але постійно відчував тиск. У 1986 році він покинув Китай, із вкрай несприятливим для вільної людини політичним і соціальним кліматом, і перебрався до Японії.

Потенціал, що не зміг його розкрити Цхай на батьківщині, у Японії вилився в цікаві вишукані експериментування у громіздких масштабах. Митець врешті-решт зумів виробити свій власний почерк: у своїх вибухових проектах - дико поетичних і водночас претензійних за своєю суттю – він прагнув посилювати обмін між глядачами і величезним всесвітом навколо них.
Цхай, протягом довгого перебування в Японії (з 1986 року по 1995 рік), швидко досягнув міжнародного визнання. Австралія, Канада, Південна Африка, США, Японія, Китай, Тайвань, Бразилія, Єгипет, Німеччина, Італія, Велика Британія, Данія – далеко неповний перелік країн, де проходили виставки робіт Цхай Ґо-Чяна. У 1996 році він був фіналістом Hugo Boss Prize, заслужено отримав Золотого Лева на Міжнародному 48-мому Венеціанському Бієналле і нагороду CalArts/Alpert Award у 2001 році. Він також отримував нагороди за найкращу інсталяцію та найкращу виставку.

В інсталяціях Цхай Ґо-Чяна відчувається древній китайський символізм, черпання з народних звичаїв та глибин фольклору, духовних джерел і фен шую, що тісно переплітаються з динамічністю сучасності.
Офіційний сайт: www.caiguoqiang.comТарас Хімчак


24.11.2006
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах