Ерік Вікс: світ був перед обличчям закоханих


Ось уже майже 5 років американський фотограф Ерік Вікс / Eric Weeks знімає серію сповнену ніжності й гармонії, єдиною музою і об’єктом якої є його кохана дружина Стейсі Моррісон. І кінця цій серії не видно. «Я користаюсь багатьма можливостями для створення фотографій моєї дружини протягом довгого періоду часу. Як будуть змінюватись вони, оскільки ми з віком рухаємося вперед разом? Мої фотографії Стейсі в багатьох аспектах знаходяться ще тільки на початкових стадіях, як і наш шлюб. Я схвильований обіцянкою й потенціалом обидвох наших життів і подальших фотографій, які ми зробимо разом», - постійно наголошує в своїх інтерв’ю Вікс. Назва серії «Світ був перед обличчям закоханих» взята з поеми Райнера Марії Рілке.

Лялька / Doll

Біографічна довідка:
Ерік Вікс народився у містечку С’юмміт, Нью Джерсі. Зацікавлення фотографією Ерік завдячує своїй мамі, яка знімала на Kodak Instamatic 126 й могла пошити одяг спеціально для фото. Десятилітній Вікс уже вмів проявляти знімки. Однак найбільші корективи в його становлення вніс учитель старшої школи і добрий друг Кен Рос, що навчив робити пін-хол камеру та користуватись різним фотоспорядженням. «Цей чоловік цілковито змінив моє життя», - згадує Вікс, який завдяки своєму захопленню здобув стипендію в Школі Візуальних Мистецтв Нью Йорка. Після її закінчення він навчався у Йєлі.

Згодом Ерік Вікс викладав у Йєльському і Колумбійському університетах. Зараз навчає студентів у Школі Візуальних Мистецтв. Разом із дружиною Стейсі він є власником фотостудії у Нью Йорку та працює із кількома місцевими виданнями.

Виставка серії під назвою «World was in the face of beloved» пройшла в галереї Pablo's Birthday минулої осені. Однойменну книжку можна придбати тут.

Початок спокою / Birth of the cool

«Я не люблю створювати фотографії, що містять в собі всі відповіді. Глядач має задавати запитання й розмірковувати над ними».

Вдома найкраще / No place like home

«Кожна фотографія тягне за собою строге географічне дослідження і, не дивлячись на скрупульозне стратегічне планування, я надаю перевагу тим зображенням, у яких є елемент випадковості, якийсь випадковий рух, що-небудь зрушилось за фазою, на зразок пташки, що неочікувано пролітає над головою чи раптового пориву вітру».

Спогади / Memorial

«Для мене вершина досконалості – створювати фотографії, які є постановочними й розіграними, та видаються щирими й реальними, враховуючи, що між удаваною спонтанністю і очевидною постановкою існує складний діапазон проміжних ситуацій».

Купання / Bath

«Було б великою помилкою класифікувати фотографії моєї дружини наче чисті портрети. Це правда, що я використовую типові прийоми портретної зйомки, але також і прийоми автопортретів, і постановочно-наративної фотографії. Мої наміри – розмиття розбіжностей між цими трьома жанрами».

З’явлення / Apparition

«Ця робота про персонаж, що в межах певного ландшафту стає ним. Вона - та, кому добре з тими, ким вони є і де вони є у світі, поки в той самий час, вона шукає своє місце у всесвіті. Вона – мій головний герой».

Незабаром зі мною / With me soon

«Хоча у мене немає ніякого свідомого наміру виражати принципи дзен-буддизму, я повинен зізнатись, що іноді використовую їх, щоб надати своїм фотографіям свого роду серафічний, духовний смисл. Я часто читаю своїм студентам уривки із книги «Дзен в мистецтві стрільби із лука», бо впевнений, що ця незвичайна книга Ойгена Херрігеля виражає фундаментальну правду: в процесі творення художник повинен поєднатись із світом, і матеріалами, які він використовує».

Під високою лінією / Under the high line

«Я роблю все, що можу, щоб мої фотографії розповідали про прекрасне, добре й позитивне, що оточує нас».

Блакитне / Blue

«У світі вистачає гніву, безпорядку, потворності й підлості. Кожного дня ми чуємо трагічні новини із Іраку, Судану, і навіть із вулиць, де стоять наші власні будинки.
Я хотів, щоб мої фотографії пропонували трохи надії та спокою
».

Веранда / Front-porch

«Я вважаю живопис спорідненою формою мистецтва, з якою я поєднаний глибокими узами. Та я вважаю, що фотографія пропонує дещо більше, аніж інші форми вираження, і перш за все у точності зображення світу, показує нам ті прояви життя, які б ми не могли навіть уявити».

Pike county

«Мене зачаровує багато великих фотографів. Деякі з фотографій в цій серії є безпосереднім посиланням на роботи, такі як Альфреда Штіґліца і його портрети Джорджії О’Кіф, Масахіса Фукасе з фотографіями дружини Йоко і, звичайно, Гарі Каллахам із фотографіями Елеонори…»

Спляча красуня / Sleeping Beauty

Гьорлскаут / Girl-scout

Завірюха / Blizzard

Колиска / Сradle

Буря / Stormy weather

Джорджія / Georgia

Пенсільванія-блюз / Pennsylvania blues

Та дівчина / That girl

В суботу по обіді / Saturday afternoonПідготував: Тарас Хімчак
фото (с) Eric Weeks09.06.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах