Браян Маккарті: неприлизані ляльки


Чоловік-лялькун збирається на роботу, а жіночка-лялька заварює йому каву. Чоловік-лялькун перечитує по другому колу заголовки в ранковій газеті і виглядає дуже зайнятим. Доця-лялька сходить донизу, щоб похлебтати іграшкових пластівців в іграшковому молоці. Ідеальний ляльковий ранок. Все правильно. Який же іще ранок може бути в ляльок - ідеальних шматків з пластику та ґуми?Але що це: донечка-лялечка сидить на сходах і тулить до себе свою ляльколяльку, коли батьки-ляльки сваряться між собою. Тепер вже лялька страждає. Кожна з них. А тут лялькун вхопив дубинку і йде з нею вулицями міста напевно ж не з дітками бавитись. Інша лялька в паніці вибігає із торгівельного комплексу вся в сльозах - напевно ж і її терористи налякали? Ще одна лялька лягає спати і виглядає невесело: вона лягає спати сама, і, певно, знову мучиться самотністю.

Такі сюжети можна видивитися на фотокартинках Браяна Маккарті. Його маленькі ляльки виконують соціальні ролі великих людей, переймаються їхніми проблемами. Ляльки бавляться в людей.

І тим, що його іграшки не завжди прилизані і зразкові, Маккарті особливий. Адже сама по собі підміна людей ляльками у фотографії зовсім не нова і абсолютно не рідкісна. Щоправда, більшість фотографів у своїх картинках із ляльками підкреслюють винятково зовнішню бездоганність моделей - які гарні великі очі, які чуттєві риси, який чудовий ракурс, яка емоція. Так, звичайно: чудова пластикова емоція. Глибочезна.

Браян Маккарті (www.mccartyphotoworks.com) не кривить душею і щиро зізнається: мені байдуже, де мистецтво, а де комерція. Мені подобаються мейнстрімні іграшки, чого ж їх не любити? І він любить ляльок, а його люблять рекламні, дизайнерські та лялькові компанії. І всі щасливі з такого вигідного розкладу.

Тим часом мужик-лялькун вертається з роботи пізно ввечері і замість того, щоб віддубасити ляльку свого шефа, тлумить по голові свою лялечку жінку.Постмодерніст Маккарті також бавиться у репліки. Ми розпізнали дві репліки на відомих сучасників Маккарті. Перша - це Взутий гламурний кіт Скотта Масґрува (Booted Glamour Cat www.scottmusgrove.com) та Одержимий Люка Чу (Possessed www.lukechueh.com/)

Галя Карпа


03.06.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах