Архітектурні соплі: Ернесто Нето


Як тільки не називають творчість Ернесто Нето (Ernesto Saboia de Albuquerque Neto). Це і повітряний абстракціонізм, м’які чи біоморфні скульптури, або просто абстрактний мінімалізм. Своє мистецтво в Бразилії він розпочав презентувати у 1988 році, а на світовій сцені активно виставляється з 1995.

Автор використовує невідбілену напівпрозору лайкру, яку заповнює сипуча речовина (щось на зразок пінопласту чи кольорового піску). У деяких скульптурах у середину додає барвник від якого – якщо така сопелька торкається підлоги – залишаються калюжки, які ще більше підсилюють відчуття біологічності. Крім кольору в’язкості в деякі композиціях автор використовує різні спеції – інсталяція починає пахнути. Деякі ж витвори створені за допомогою спеціального в’язкого паралону, який використовують NASA у космічних станціях. Його скульптури призначені не лише для того, щоб дивитися, нюхати, а й занурюватися в них, знаходитися в нутрощах, ставати частиною неї (деякі інсталяції – це суцільні лабіринти). Він хоче зрівняти різницю між мистецтвом та живими організмами.

Хочеться відмітити, що автор чудово вписується у будь-який простір – як класичної, так і сучасної архітектури. У класичних середньовічних інтер’єрах це створює враження постапокаліптичного простору: неначе кокони в яких дозрівають різноманітні потвори або велетенські гриби мутанти. Сучасні інтер’єри – навпаки космічне майбутнє з аморфними біомасами людожерами.

Ернесто Нето разом із Віком Мунісом представляв Бразилію на 49 Венеціанській Бієнале. Віка Муніса ми вже бачили, тож тепер чекаємо на виставку Ернесто. Було б цікаво поглянути на всю цю архітектурну органіку, скажімо так, у якомусь православному соборі, для апокаліптичного настрою підійде і простір Арсеналу. Ну, а для космічних психоделічних лабіринтів чудово підходить PinchukArtCentre.
[ фото збільшуються. зважайте на це! ]

Підготував Олександр Хаверчук06.05.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах