Ілюстрації тижня. Польські художники


На цей раз ми зібрали найцікавіші, на наш погляд, роботи польських художників. Ця тематична підбірка ілюстрацій пов’язана з початком нового спільного проекту AZH та польського лейблу Preserved Sound. Проект об’єднує музику українських та польських виконавців в стилі ембіент. І щоб ще більше духовно наблизитись до наших західних сусідів, вирішили ознайомитись з їхньою візуальною творчістю.

 

 

Grzegorz Domaradzki / Гжегож Домарадскі

Познан
http://www.iamgabz.com/
 


 

 

 

 

 
 

Przemek Blejzyk / Пшемек Блейзик 

Лодзь
http://pblejzyk.blogspot.com/
 
 


 

 

 

 

 

 
 

Пшемек Блейзик та Роберт Прох часто створюють спільні проекти. Що зовсім не дивно, враховуючи, що стиль у них досить схожий, але можна помітити вклад кожного з художників. Їхні роботи мають достойний вигляд як у сумісних роботах так і в особистих. Один з спільних проектів можна побачити в нашій підбірці  олійних та акрилових робіт.
 

 

Robert Proch / Роберт Прох

http://www.robertproch.com
 


 

 
 
 
Акварель
 

Michal Orlowski / Міхаль Орловскі

http://michalorlowski.pl
 
 


 

 

 

 

 
 

Grzegorz Wrobel / Гжегож Вробел

Варшава
http://grzegorz-wrobel.com
 
Портрет
 
Портрет
 
Портрет
 
Портрет
 
Портрет
 
Портрет
 
Портрет
 
Портрет
 
Портрет
 

Piotr Naliwajko / Пьотр Налівайко

Краків
http://www.galeriasd.pl/artysci/naliwajko_piotr.htm

 

 
 

Robert Romanowicz / Роберт Романовіч

Вроцлав
http://pantonedesign.blogspot.com/
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Перебираючи польських художників вражає досить велика кількість чудових фантастів та сюрреалістів. Таких як:
 

Rafal Olbinski / Рафаль Ольбінскі

Кельць / Нью Йорк
http://polscy-malarze.pl/olbinski.html
 
Закінчив Варшавський політехнічний університет на факультеті архітектури. В 1981 році він емігрував у США і швидко став визнаним художником, ілюстратором і дизайнером. За свої роботи отримав більше 150 нагород.
 

 

 

 

 

 

 
 

Jarosław Kukowski / Ярослав Куковскі

Тчев
http://kukowski.pl 
 

 

 

 

 

 
 

Joanna Sierko-Filipowska / Йоанна Сєрко-Філіповска

Варшава
http://www.joannasierko.pl
 

 

 

 

 

 
 
 

Tomek Sętowski / Томек Сентовскі

Краків
http://www.setowski.com/
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Stanisław Ignacy Witkiewicz / Станіслав Ігнатій Віткевич

Варшава

(1885-1939)

Польський художник, фотограф, письменник та філософ, теоретик мистецтва. Відомий також під псевдонімом Witkacy (Віткацій).

Станіслав Віткевич виріс у творчій обстановці, серед артистів, художників і письменників. Отримав домашню освіту, засновану на всебічному розвитку. 

Брав участь у Першій світовій війні як російський офіцер. Перебував у Петрограді під час Жовтневого перевороту. Що дуже вплинуло на стиль та сюжети подальших робіт художника.

В 1925 році взяв псевдонім Віткацій, переосмисливши все зроблене до цього моменту. Останні, як потім виявилось, 15 років життя Віткевича були часом надзвичайного піднесення. 

Коли почалась Друга світова, Станіслава не взяли до армії через вік і стан здоров’я. Після чого він вирушив на схід Польщі, опинившись в селі Великі Озера (сьогодні Рівненська обл.). Коли 18 вересня поширилась інформація, що СРСР напав на Польщу, Віткевич покінчив із життям самогубством. Його було поховано на місцевому кладовищі, а в 1988 р., за вимогою польської громадськості, прах художника був перепохований в м.Закопаному.  

http://www.witkacy.org

 
 
 

 

 

 

 
 

Zdzisław Beksiński / Здзіслав Бексіньскі

Санок
(1929-2005)
Після закінчення навчання у Кракові по архітектурі в 1955 році Бексіньскі повернувся до рідного міста Санок. Там він декілька років працював бригадиром на будівництві. Цю роботу він ненавидів, можливо саме тому Здіслав зацікавився художньою фотографією, фотомонтажем, скульптурою та живописом. Він виявився дуже новаторським художником, особливо для комуністичної країни. Здзіслав Бексіньскі створював скульптури з гіпсу, металу і дротів. Його фотографії були предвісниками майбутніх робіт в живописі. На них зображені важкі образи: зморщені обличчя, різні рельєфи та об’єкти з бугристими поверхнями, які підсилювались специфічною грою тіні та світла.
 
http://www.beksinski.pl/

 

 

 

 

 
 

Jacek Yerka / Яцек Єрка

Торунь
Яцек народився 1952-го року на півночі Польщі. Справжнє ім’я художника Яцек Ковальскі. На ранніх роботах підписувався просто буквою «К», а пізніше «YERKA».
Художник ріс в оточенні середньовічної архітектури, яка постраждала від Другої сітової. Це вплинуло на світосприйняття та творчість Яцека Єрка. На його картинах можна побачити світ придуманий художником, але вони створюють відчуття ніби цей «Єркаленд» десь і справді існує. 
 
http://www.yerkaland.com/
  


 

 

 

 

 

 

 

 
 

підготував: Сергій Клепик

 


11.12.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах