Рон Муєк


У рамках Единбурзького фестивалю проходить виставка дивовижних скульптур австралійця Рона Муєка. Його роботи вже побачив Париж, і після шотландської столиці виставка помандрує в Нью-Йорк та Оттаву. Викрики «це просто бридко!» - загальна реакція на його нову експозицію, але в них більше захвату, аніж відрази.

Його роботи приваблюють своє фізичною реалістичністю, яка є результатом довгого творчого процесу. Матеріалом для скульптур служить силікон, тому вражає надзвичайна деталізація творіння – Муєк копіює найменші дефекти шкіри, волосся на шкірі, родимки та зморшки. Але коли ми звикли до звичайних воскових фігур, які повторюють розміри нашого тіла, то Муєк змінює масштаб – створює своїх персонажів або карликами, або велетнями.

Рон Муєк (Ron Mueck) народився в Мельбурні у 1958 році. Ще з дитинства любив гратися ляльками, які власноручно робив. У 1986 році Мюек почав працювати в Лондоні. Він вигадував різних персонажів для "Вулиці Сезам" і "Маппет-шоу". Потім він створив власну фірму, яка виготовляла ляльок для рекламних роликів і спецефектів у кіно. У сучасне мистецтво його привів великий галерист і колекціонер Чарльз Саачі. Під час однієї виставки він побачив ляльку Піноккіо, яку Муєк зробив для своєї мачухи, відомої художниці Поли Рего. Лялька всього лише була моделлю для її картин, але Саачі звернув увагу саме на неї, а не на Рего і замовив у Муєка скульптури для своєї колекції.

Через рік Рон Муєк узяв участь у сенсаційній «Сенсації» в Королівській академії мистецтв у складі п’ятьох молодих митців із галереї Саатчі, які були призначені надією нового британського мистецтва. На «Сенсації» Рон Муєк показав скульптуру Dead Dad - воскову персону батька, який щойно помер – безжальний зліпок із мертвого тіла, який можна було б однаковою мірою розцінювати як витвір холодної ненависті або ж безутішної любові.

Підготував: Тарас Хімчак


25.11.2006
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах