Стенлі Донвуд та др. Tchock у барселонських стінах


Цими днями відкрилась виставка робіт британського митця Стенлі Донвуда, відомого довготривалою співпрацею з Radiohead. Понад двадцять великих картин розмістились на стінах галереї у Барселоні. На виставці також відбулась презентація книги з ілюстраціями «Dead Children Playing». Більшість робіт, які ви тут бачите, зроблені Донвудом спільно із Томом Йорком.

Цими днями відкрилась виставка робіт британського митця Стенлі Донвуда, відомого довготривалою співпрацею з Radiohead. Понад двадцять великих картин розмістились на стінах галереї у Барселоні. На виставці також відбулась презентація книги з ілюстраціями «Dead Children Playing». Більшість робіт, які ви тут бачите, зроблені Донвудом спільно із Томом Йорком.Стенлі Донвуд – це псевдонім англійського письменника і художника Дена Ріквуда, який починаючи з 1994 року співпрацює з всесвітньовідомим гуртом Radiohead. Із Томом Йорком Донвуд познайомився ще в студентські роки в Ексетерському університеті (University of Exeter), де вони разом навчались. Донвуд працював як вільний художник у місті Плімут (Англія), коли одного разу Том попросив його намалювати обкладинку до платівки «The Bends». З цього часу і почалась їх плідна співпраця. Художник причетний до кожного нового арт-ворку на обкладинках альбомів гурту, а заразом офіційного сайту, який був зроблений разом із "Dr. Tchock" – інтернет-псевдонімом Тома Йорка (де «Tchock» абревіатура). Донвуд також намалював обкладинку до сольного альбому Тома «The Eraser».

Мистецтво Донвуда балансує на межі крикливого політичного пропагандизму (Стенлі противник глобалізаційних процесів, зовнішньої агресивної політики США, яку підтримує уряд Британії) та містичної інтровертності поєднаної з традиційною англійською стриманістю і тонким почуттям гумору.


підготував: Тарас Хімчак


28.11.2006
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах