Виставка сюрреалістичних речей


У лондонському Музеї Альберта і Вікторії відкрилася виставка "Сюрреалізм та дизайн", де представлені твори Рене Маґрітта, Хуана Міро, Джорджо де Кіріко, Мана Рея та інших митців, що демонструють повноту органічності поєднання сюрреалізму та сучасного життя.

Відвідувачі зможуть побачити такі шедеври як знаменитий "Телефон-лобстер" Сальвадора Далі з трубкою у вигляді гігантського червоного рака та його ж брошку "Рубінові губи", про яку великий художник писав: "Поети всіх часів і всіх країн писали про рубінові губи і перлові зубки, то ж усе, що залишалося зробити Далі - це перетворити поетичне кліше на справжній сюрреалістичний об'єкт". На виставці можна також побачити придуманий Далі флакон і упаковку парфумів Ельзи Скіапареллі "Король-сонце". Парфуми у флаконі у вигляді сонця з обличчям, риси якого формують птахи, що летять, були випущені в 1942 році обмеженим тиражем у дві тисячі екземплярів.

Талант Далі-архітектора і дизайнера інтер'єрів розкрився у створенні та облаштуванні будинку мільярдера Едварда Джеймса, шанувальника і покровителя сюрреалізму. На виставці розповідається, що усі, навіть найбожевільніші, ідеї Далі знайшли своє втілення в інтер'єрі садиби Джеймса, окрім однієї - мільярдер все ж таки відмовився від пропозиції Далі влаштувати кімнату, "яка б пульсувала, як шлунок собаки, якого нудить".

Ельза Шіапареллі.
Вбрання слізливої ілюзії, 1938


Ман Рей.
Тачка "Модель в Домінґесі", 1937
Ман Рей
Меррет Оппенгайм.
Стіл із пташиними лапами, 1939
Рене Маґрітт.
Відтворення заборонене, 1937
Сальвадор Далі.
Надувна рятівна софа-губа, 1938
Сальвадор Далі.
Телефон-омар, 1938


За інформацією: The Times


31.03.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах