Тревіс А. Луї: наростити роги


П'ятирічним хлопчиком Тревіс (Travis A. Louie) хотів бути Кінґ Конґом. Мріяв видряпатися на Емпаєр Стейт Білдінґ, тримаючи за заручницю тендітну блондинку. І щоб навколо його обстрілювали з літаків... Дитинство мрійника пройшло у Нью-Йорку, в спогляданні фільмів жахів та нічних сновидінь здебільшого про монстрів.
За словами Луї, найбільший вплив на його творчість мали фільми нуар 40-х, 50-х років. На малювання рогатих людей його надихнув Клаус Слютер, скульптор XIV століття. Отак виглядає відомий Мойсей Слютера, який зараз знаходиться у Діжонському Археологічному музеї, у Франції.
Cаме Слютер першим зобразив Мойсея з рогами, помилково зрозумівши древньоєврейське "промені" як "роги". І пішло-поїхало. Навіть у скульптурах Мікелянджело Мойсей має роги.
Якось Тревіс намалював собі в альбомі рогатого хлопця і назвав його Честером. З того дня художник почав серйозно перейматися Честеровою нелегкою долею. Ой несолодко зараз рогатій людині, міркує Луї: от хоча б куди йому на роботу влаштуватись?


"Мавп'ячі" роботи Тревіса А. Луї, створені у 2006 році, відсилають до проекту українського художника Іллі Чічкана "Психодарвінізм" (2005), в якому мундири, ордени і жіночі груди носили мавпи.


І. Чічкан. Із проекту "Психодарвінізм" (2005)
Галя Карпа


04.05.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах