Бо фільми надихають...*


britfilmfest

Широкомасштабно наступаючи, 22 листопада увірвався в Україну 7-й Фестиваль Нового Британського Кіно. Такого ще не було – британське кіно покажуть в усіх обласних центрах, а якщо брати до уваги якісні показники, то загалом фільми учасники є володарями 54 нагород та 112 номінувань на різноманітних міжнародних кінофестивалях. Пропускати таке аж ніяк не варто, отож AZH знову триматиме руку на пульсі.

Фільмом-відкриття цьогорічного фестивалю стала психологічна драма «Щоденник скандалу» / Notes on a scandal сера Річарда Ейра.

britfilmfest

Стрічка знята за мотивами однойменного роману Зоє Геллер, що потрапив у фінал Букерівської премії і права на його екранізацію одразу ж викупив американський продюсер. Даний інтелектуальний кінопродукт передусім розрахований на масового глядача. І як результат – пересічному кіноспоживачу переважно подобається. Згадаємо також, що фільм є номінантом на «Оскар» та на «Золотий глобус» у категоріях «найкращий сценарій», «найкращий саундтрек», найкращі головна та другого плану жіночі ролі. Отож, як ви вже здогадались – неодмінно побачимо ми тут голлівудських знаменитостей – Джуді Денч та Кейт Бланшет.

Сер Річард Ейр. фото: Тарас Хімчак

Сер Річард Ейр, відомий театральний та кінорежисер, прибув у Київ всього на кілька годин, щоб поспілкуватися із глядачами. Під час годинної прес-конференції він, привідкриваючи завісу режисерської кухні, поряд з іншим повідомив, що в «Щоденник скандалу» були вкладені чималі гроші. Й одразу похвалив свого співвітчизника – знаного режисера Майкла Вінтерботтома - який уміє робити якісні цікаві стрічки з невеликими бюджетами.

britfilmfest

AZH рекомендує подивитися обидва фільми Вінтерботтома, що будуть представлені на цьому фестивалі – артхаусну комедію в пост-модерному стилі «Тристам Шенді: історія півника та бичка» та стрічку «Шлях до Гвантанамо», що отримала Cрібного Ведмедя на Берлінському кінофестивалі за найкращу режисерську роботу, а також нагороду British Independent Film за найкращий документальний фільм.

Варті уваги також драматичний трилер «Останній король Шотландії» (володар 30 фестивальних нагород та 15 номінацій), воєнна драма Кена Лоуча «Вітер, що хитає верес» (Золота пальмова гілка Канського фестивалю 2006 року) та стилізована документалістика про підкорення вершин панк-року «Братерство голови» з усіма випливаючими звідси наслідками – сексом, наркотиками та рок’н’ролом. А якщо ви любите комедії про підстаркуватих акторів, що закохуються в молодих вульгарних дівчат – то «Венера» Роджера Мітчела демонструватиметься у Києві 23-24 листопада.

britfilmfest

У Києві всі покази відбуваються до 30 листопада в кінотеатрі Україна. Вартість квитка – 25 гривень.

* гасло British Film Institute

Тарас Хімчак
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах