1, 2, 3... 24. Або як зробити журнал


AZH часто пише про людей, що збираються разом, щоб створити щось цікаве та приємне - це і музиканти з Broken Social Scene, і група художників ArtStart, і багато-багато інших. Десь із такою ж метою вранці 3 жовтня в офіс Міжнародної Громадської Організації “Інтерньюз-Україна” прийшло 26 цілковито різних осіб: від новачків до професіоналів-журналістів і блогерів. Серед них був і я, тому в сьогоднішній редакційній колонці мова піде саме про те, як можна зробити журнал за 24 години.

Результат:

24-сторінковий журнал під назвою «Бомжур»Передісторія:

Інформація, що передувала створенню майбутнього журналу за «24 години» поширювалась через інтернет, зокрема у блозі 24godyny.livejournal.com. Заявку на участь в проекті міг надіслати кожен. Ключові особи, що збирали команду - Ірина Маркова (головна редакторка), Олена Дуб (її заступниця) та Віталій Мороз (організатор). Віталій розповів деталі виникнення проекту на 22-й сторінці журналу «Бомжур» і, якщо ви досі не прочитали - вам сюди.

Заглиблення в передісторію:

Рекомендую зазирнути на сторінку бельгійського проекту 24hourmagazine - їхній журнал красивий і саме з нього усе почалось. Окрім результату, там ви знайдете багато інформації про те, як цей журнал робився – бельгійці використовували всі найпопулярніші соціальні інструменти на кшталт вімео, твіттера, флікра тощо.

Процес:

Спочатку було слово. І слово було "Привіт!". А вже за декілька хвилин, о 10:00, за участі усіх учасників розпочалось активне обговорення майбутнього журналу.

Процес створення безупинно описувався PR-відділом у спільноті "24godyny_ideas", що дозволить провести паралелі із бельгійцями і підкреслить відкритість нашого проекту. У цій спільноті ви знайдете багато записів, фотографій і ось таких веселих відеороликів:Час було строго регламентовано. Із графіком роботи – теоретичною її частиною, ви зможете ознайомитись тут. А як усе вийшло на практиці? Провели прес-конференцію, без якої країну не врятувати, роз’їхались по хатах, раби зверстали заготовки і о 10-й нуль-нуль оголосили світу, які ми круті ...ой це не про нас.

Після ранкових дебатів, де було визначено єдиний і непорушний курс – команда взялася за роботу: редактори рубрик відправили журналістів і фотографів на завдання, дизайнери і верстальники працювали над макетом.

Ви тільки подивіться, якими згуртованими учасники виглядають на цій фото. А робота кипить.

І так – впродовж 24 годин. Іноді було важко (знімались матеріали та рубрики), іноді все йшло як по-маслу (особливо поїдання піцци), та завжди було весело, душевно і дружньо – що й мало найбільший вплив на кінцевий продукт.

Спати не доводилось. А ті щасливці, які на мить задрімали, навіть у сні думали про журнал.

А на фото нижче – учасники команди «24 години», які дожили до ранку :)

Готова версія журналу з’явилась в інтернеті о 10:06. Перший млинець вийшов млинцем.

Усім співучасникам і співучасницям - велике спасибі! :)Тарас Хімчак 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах