Амедео Модільяні (Amedeo Modigliani)
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні
Амедео Модільяні


дивитись більше (allpaintings.org)


Амедео Модільяні / Amedeo Modigliani (1884-1920) - один з найвідоміших митців ХХ століття. Його постать є такою ж загадковою, як і ван Гога. У мистецтві творчість Модільяні стала своєрідним містком між поколінням Тулуз-Лотрек і напрямом Арт Деко. Він був сучасником кубістів, але не належав до їхнього руху.

Народився Амедео 12 липня 1884 року - в містечку Ліворно, що в Тоскані. Він був четвертою і наймолодшою дитиною в сім'ї. Невдовзі родина збанкрутувала, і вони переїхали до Парижу.

Повернувшись до Ліворно, молодий Амедео вивчав мистецтво у місцевій Академії мистецтв (1898). За чотири роки - став членом Scuola libera di Nudo ( Вільної школи нудистських студій) у Флоренції. За рік переїхав до Венеції, де вивчав роботи відомих майстрів. Там же Модільяні зустрівся із засновниками футуризму - Умберто Боччоні та Арденго Соффіці. А також - здобув свій перший досвід уживання наркотиків та алкоголю. Ще через два роки, взимку 1906 - повернувся до Парижу.

Навесні 1910 року Модільяні познайомився з молодою російською поетесою Анною Ахматовою. Їхнє палке кохання тривало до серпня 1911. Потому ж їхні долі більше ніколи не перетинались.

В 1916 році Амедео потоваришував із польським поетом і крамарем Леопольдом Зборовські та його дружиною Анною. Вони стали його підтримувати. Збереглося кілька їхніх портретів роботи художника.

У квітні 1917 року він зустрів 19-річну Жанну Ебютерн, студентку Академії Коларосс. Вони почали жити разом. Жанна стала головною моделлю картин аж до самої смерті художника. Є більше двадцяти п’яти її картин. Жанна була спокійною і лагідною жінкою, із витонченим смаком. І краплиною постійного смутку в душі.

3 грудня 1917 року в галереї Берте Вейля відкрилась перша виставка Модільяні. Галерея знаходилася навпроти поліційного відділку, і його начальник скандально поставився до картин «ню» художника. Тож виставку довелося закрити, уже за кілька годин після відкриття.

Навесні 1918 року Амадео із Жанною залишили Париж, який був під загрозою окупації німцями, і поїхали на Південне узбережжя. У Ніцці він намалював свої найбільш видатні та згодом найдорожчі роботи. А 29 листопада 1918 року кохана народила доньку. Її назвали на честь матері.

Наприкінці травня 1919 року Модільяні повернувся в Париж, його найулюбленіше місто. А невдовзі - прийшов довгоочікуваний успіх: після декількох виставок в Англії місцеві колекціонери почали купувати його роботи. У червні Жанна й Амедео поселились в своєму першому власному будинку. Але під кінець року художник тяжко захворів на туберкульоз.

Він помер 24 січня 1920 року. За два дні вагітна Жанна здійснила самогубство - викинулася з вікна будинку батьків. Їх поховали разом на цвинтарі П’єр Лашез. Осиротілу доньку прийняла сестрою художника, яка мешкала у Флоренції. Згодом менша Жанна написала біографічну книгу про батька - Модільяні: чоловік і міф.
РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах