Герда Вегенер (Gerda Wegener)


Герда Вегенер
Герда Вегенер
Герда Вегенер
Герда Вегенер
Герда Вегенер
Герда Вегенер
Герда Вегенер
Герда Вегенер
Герда Вегенер
Герда Вегенер

Герда Вегенер / Gerda Wegener, ур. Герда Марія Фредеріка Готліб (фр, Gerda Marie Fredrikke Gottlieb) (15 березня 1886, Ютландія - 1940, Фредеріксберг) - данська художниця і графік, основні сюжети - портрети і (лесбійська) еротика.

Герда Готліб народилася в датській провінції (в Ютландії) у родині священика, нащадка іммігрантів із німецькомовної частини Франції. Після закінчення шкільної освіти вона в 1902 році переїхала в Копенгаген для навчання в Королівській академії мистецтв. У студентські роки Герда Готліб познайомилася зі старшим на сім років молодим художником Ейнаром Вегенером, за якого і вийшла заміж в 1904 році, взявши його прізвище. Після здобуття освіти Герда Вегенер зі своїм чоловіком емігрувала і подорожувала Західною Європою (Англія, Італія), остаточно осівши в 1912 році у Франції в Парижі.

У Франції Герда Вегенер досягла великого успіху, її роботи виставлялися на таких знаменитих виставках, як «Осінній салон», «Салон незалежних», «Салон гумористів» та ін. Крім того, вона працювала на журнали «Vogue», «La Vie Parisienne» , «Fantasio», «Rire» і «La Baïonnette». Герда Вегенер стала знаменитою і в своїй рідній Данії, де теж виставляла свою творчість.

У той же час, її не менш талановитий чоловік практично припинив свою роботу, надаючи своїй дружині послуги в якості моделі (оскільки від природи він був жіночим) для зображення жінок. З часом Ейнар Вегенер вже не міг вийти з ролі жінки - він носив дамський одяг та гостям представлявся сестрою Герди Вегенер під ім'ям Лілі Ельбі. У підсумку він прийняв рішення змінити свою стать. З цією метою подружжя Вегенер переїхало до Німеччини, де Ейнару була зроблена перша в історії операція по зміні статі. Коли цей факт був відданий розголосу, король Данії у жовтні 1930 року розірвав шлюб Герди і Ейнара.

Після цього і смерті Ейнара Герда Вегенер вийшла в 1931 році заміж за італійського офіцера Нандо Порта, разом з яким емігрувала до Марокко. Шлюб скоро розпався і 1936 року вона розлучилася з ним. Через два роки Герда Вегенер повернулася в Данію, де вона в 1939 році провела свою останню виставку і померла 28 липня 1940.
РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах