Імпресіонізм


Імпресіонізм (фр. impressionisme, від impression - враження) - художній напрям у мистецтві останньої третини XIX - початку XX ст., що зробив величезний вплив на розвиток мистецтва. Представники імпресіонізму прагнули передати безпосереднє враження від навколишнього світу, мінливі стани природи. Імпресіонізм зародився в 1860-х роках у Франції, коли художники внесли в живопис різноманіття і складність міського побуту, свіжість і безпосередність сприйняття світу.

У руслі цього напряму працював один з найбільших французьких художників XIX століття Едуард Мане (1832-1883). Будь-яка його картина вражає гострою спостережливістю, волею і легкістю мазка, сміливою вишуканістю барвистих сполучень. Це був художник-новатор, що нерідко піддавався нападам офіційної французької критики. Утім, це довелося випробувати всім імпресіоністам, визнання і слава до яких прийшли не відразу.

Одним із майстрів імпресіонізму був Клод Моне (1840-1926). Моне і близькі до нього художники - Ренуар, Пісарро і Сіслей - звернули увагу на те, що той самий пейзаж представляється зовсім іншим у сонячний чи хмарний день, при ранковому чи вечірньому світлі. Життєрадісне сприйняття світу особливо чітко проявилося у творчості Огюста Ренуара (1841-1919). Його вабили молоді свіжі обличчя, природні, невимушені пози.

Перша велика виставка імпресіоністів проходила з 15 квітня по 15 травня 1874 року в майстерні фотографа Надара. Там було представлено 30 художників, загалом - 165 робіт. Завдяки полотну К. Моне "Враження. Схід Сонця." /Impression,soleil levant, написаному в 1972 році, з'явився термін імпресіонізм: вороже налаштовний критик, висміюючи, обізваав групу імпресіоністами. Художнки прийняли цей епітет - згодом він прижився і втратив свій первісний негативний зміст. Всього було 8 виставок, останню із них провели в 1886 році.

Галерея робіт:

Імпресіонізм
Клод Моне
Імпресіонізм
Едуард МанеРЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах