Люсьєн Леві-Дюрме (Lucien Levy-Dhurme)


Люсьєн Леві-Дюрме
Люсьєн Леві-Дюрме
Люсьєн Леві-Дюрме
Люсьєн Леві-Дюрме
Люсьєн Леві-Дюрме
Люсьєн Леві-Дюрме
Люсьєн Леві-Дюрме
Люсьєн Леві-Дюрме
Люсьєн Леві-Дюрме
Люсьєн Леві-Дюрме

Люсьєн Леві-Дюрме / Lucien Levy-Dhurmer (30 вересня 1865 Алжир - 24 вересня 1953 Ла Везіна, Франція) - французький художник-символіст (арт-нуво) і кераміст. Один із кращих і самих дивних французьких символістів, живописець фантастичних сцен, портретів і красивих середземноморських пейзажів.

Народився Люсьєн Леві в єврейській родині в Алжирі. Тому зовсім не дивним є звернення до теми Алжиру художником в 1900-ті роки.

У 1879 він почав вивчати малюнок і скульптуру в Парижі. У 1882, ще учнем початкової школи малюнка і скульптури на вулиці Бреге, сімнадцятирічний Леві-Дюрме вже виставлявся у Салоні офіційних французьких художників. Освіту він закінчив у 1886 в майстерні Рафаеля Колліна.

Працюючи в 1887-1895 роках, як декоратор фарфорових статуеток і орнаменталіст на фаянсовій фабриці в Гольфі-Жуан, Леві-Дюрме зробив блискучу кар'єру і брав участь у численних виставках, відзначившись, головним чином, як майстер пастелі. Його власні уподобання в художньому оформленні глиняного посуду були під впливом ісламського мистецтва Сходу.

Класичне мистецтво він вивчав, вирушивши у подорож Італією. Повернувшись до Парижу в 1895, щоб почати кар'єру в живописі, він став виставлятися під псевдонімом, додавши останні два склади дівочого прізвища своєї матері (Goldhurmer) до власного прізвища, ймовірно, щоб уникнути плутанини з іншим художником на прізвище Леві.

У 1896 він показав свої перші пастелі і картини, заробивши високу похвалу публіки та критиків за академічну увагу. Його картини зображували фігури, «втрачені в тумані» меланхолії, властивої предрафаелітам, але протиставляючи їм яскравий колорит імпресіоністів.

У останні роки художник продовжував черпати натхнення в музиці і намагався висловити на полотні музику великих композиторів. Його оголені жіночі фігури ніби ілюстрували музику Бетховена, Файра і Дебюссі.

Помер художник у Ле Везіна в 1953 році.
РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах