Поль Сезанн (Paul Cezanne)
Поль Сезанн
Поль Сезанн
Поль Сезанн
Поль Сезанн
Поль Сезанн
Поль Сезанн
Поль Сезанн
Поль Сезанн
Поль Сезанн
Поль Сезанн
Поль Сезанн

Поль Сезанн / Paul Cezanne (19.01.1839 - 22.10.1906) - французький художник-постімпресіоніст.

Поль Сезанн народився у Франції 19 січня 1839 року в місті Екс-ан-Прованс у багатій родині. У коледжі Бурбон, в якому він навчався, Поль потоваришував із майбутнім письменником Емілем Золя. Поль вивчав право в університеті Екса, але не закінчивши курсу, вирішив цілковито присвятити себе живопису.

У 1861 році приїжджає в Париж вивчати живопис. У 1869 році Поль Сезанн зустрічає Ортанс Фіке і починає жити разом з нею. Згодом у Парижі він знайомиться з Камілем Піссарро, Ренуаром, Клодом Моне та Альфредом Сіслеєм. Разом із ними Поль брав участь у першій виставці імпесіоністів у фотоательє Надар у Парижі в 1874 році, але невдовзі, після чергової виставки в 1877 році , Сезанн пориває із цією групою художників і переїжджає в Прованс.

У 1872-1873 роках Поль працював разом із Камілем Піссарро і величезний вплив Піссаро (все життя до свого імені, підписуючи картини, додавав «учень Пісарро») допоміг Полю Сезанну в пошуках власної неповторної манери живопису. У 1886 році Поль Сезанн офіційно оформляє шлюб із Ортанс, а після смерті батька одержує значну спадщину. В 1895 році відбувається персональна виставка Сезанна, влаштована колекціонером Амбруазом Волларом, і робить його культовою фігурою серед молодих художників.

Поль Сезанн помер від пневмонії 22 жовтня 1906 року в Екс-ан-Провансі, простудившись, потрапивши під грозу в полі, працюючи над черговою картиною.

Принципи мистецтва Сезанна мали великий вплив на живопис ХХ ст., зокрема, на розвиток кубізму.

Поль Сезанн: "Художники повинні повністю присвячувати себе вивченню природи і намагатися створювати картини, які би були настановою. Розмови про мистецтво майже марні. Робота, яка допомагає людині досягти успіху у своїй справі, є достатньою компенсацією за нерозуміння, що проявляється дурнями. Літератор виражає себе абстракціями, тоді як художник конкретизує свої відчуття і сприйняття за допомогою малюнку і кольору. Художник не повинен бути надто скрупульозним, або занадто щирим, або занадто залежним від натури; художник є більшою чи меншою мірою господарем своєї моделі, а головним чином - своїх засобів вираження".
РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах