Літній кіно-клуб в арт-просторі Mezzanine

Літній кіно-клуб

З 20 липня по 17 серпня у київському арт-просторі Mezzanine відбудеться серія кіно-показів та лекцій, присвячених радикальним кінематографічним експериментам Жан-Люка Годара, Жан-П'єра Горіна, групи "Дзига Вертов", П'єра Паоло Пазоліні, Харуна Фарокі, Андрія Ужиці та Пітера Уоткінса. Протесні рухи робітників та колоніально пригнічених, що активно розпочалися з 60-х років минулого століття, стали основним мотивом для створення цими режисерами новаторських та революційних кіно-мов. 

“Виживуть тільки коханці”: вічна любов від Джармуша

Only Lovers Left Alive
Кіновампіри знову в тренді, втім, хіба перший раз — так само, як після “Носферату”, після численних екранізацій “Дракули”, після “Балу вампірів”, після “Голоду”, після “Інтерв’ю з вампіром”... Цього разу романтичні кровопивці в моді завдяки сазі “Сутінки”, яка зробила їх не стільки популярними, скільки попсовими. На перший погляд трохи дивно, що за таку тему взявся цей американський меланхолік Джим Джармуш /.../

Краще з Wiz-Art: українcький вибір

Краще з Wiz-Art
Цьогорічний фестиваль короткометражного кіно "Wiz-Art 2013" виявився наймасштабнішим за всі шість років свого існування. Він охопив 6 днів, 8 майстер-класів, залучив 9 локацій у різних частинах міста. І, врешті, презентував глядачам 110 стрічок із різних куточків світу. 

Wiz-Львів: Гід по фестивальних локаціях

Wiz-Львів: Гід по фестивальних локаціях

Віртуальна екскурсія кіно-майданчиками фестивалю Wiz-Art. Організатори розповіли чому обрати такі локації, як вони перегукуються з кіно-програмою та переповідають цікаві історію про кожну з них.

Wiz-Art 2013 у Львові

Wiz-Art 2013 у Львові
Фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art можна сміливо називати найбільш очікуваною кіноподією Львова. Поки що це єдина платформа у Львові та західному регіоні, яка об’єднує любителів короткого метру, його авторів-професіоналів, і тих, хто хоче ними стати. Крім розважальної мети, Wiz-Art це сприятливе середовище для потенційних фільм-мейкерів, і саме це є однією з основних цілей організаторів. Фестиваль має свій стиль, який підходить молодим і прогресивним, але, водночас, він гарно вписується в легендарну атмосферу старого міста.

Домішок

upstream-color_a1.jpg

Саме в рамках жорстокого капіталізму Сполучених Штатів змогла утворитися індустрія незалежного кіно, яка заповнює нішу між мейнстрімом та арт-хаусом. Втілення цього кінопроекту стало можливим завдяки доступним високим техгологіям, вільному риноку, в рамках якого режисер-одинак може знайти фінансування за межами великих кіностудій, створити продюсерську компанію, контролювати її власноруч та слідкувати за роботою всієї знімальної команди. 

Good Vibrations: історія «хрещеного батька белфастстького панку»

Good Vibrations

На минулому тижні в Кінотеатрі «Київ» відбувся фестиваль ірландського кіно «IRISHFEST». Можливо найбільш життєстверджуюча його програмна стрічка, Good Vibrations, була показана у передостанній день події, змусивши глядача голосно сміятися та щиро співчувати.

Тиша

Тиша

Чи існує абсолютна тиша? Чи є можливим справжній природний ландшафт? Як віднайти незаплямований культурою звук природи? Що він приховує? Можливо, подібного штибу питання майоріли в голові героя стрічки Пета Колінза «Тиша».

Обід на хмарочосі

Обід на хмарочосі

«Обід на хмарочосі» - одна з найбільш впізнаваних фотокарток в історії, поряд із зображенням Ніла Армстронґа на місяці та «Поцілунком на Таймс Сквер». [..] У своєму напрочуд вітальному фільмі, ірландський телережисер Шон О'Куален особливої уваги приділяє значимості людської особистості, акцентуючи свій інтерес на деталях, що скаладають момент: від з'ясування осіб та доль героїв знімку до ілюстрації впливу легенди на американську популярну культуру та міфологію.

Швейцарське короткометражне кіно. Яке воно?

Швейцарське короткометражне кіно. Яке воно?

Швейцарія - країна озер, достатку, миру, якісних годинників та надійних банків. Все, що ми про неї знаємо втілене в окремих явищах, брендах, врешті, словах. Якою вона є насправді, які люди складають кількість її населення, які проблеми сьогодні турбують її обивателів - про це можна лише здогадуватись на основі побіжних чуток та випадково почутих фактів з новин. 31 січня мистецька формація Wiz-Art провела у Львові показ швейцарського кіно і Сергій Нескажу поспілкувався із Ольгою Райтер. 

У Львові пройшов фестиваль яскравого кіно Wiz-Art 2012

 Wiz-Art 2012

Протягом останнього півріччя в Україні відбулося декілька культурних подій, до яких слід бути особливо уважним. Ось, наприклад, перша Київська бієнале сучасного мистецтва, перший фестиваль сучасної скульптури у Києві.  Не посоромлюсь сказати, що це своєрідний зародок європейського, та що там, світового досвіду у сфері мистецтва на просторах України. Однією з тих подій, біля яких варто ставити акценти є фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art 2012. 

Жінки, кіно та соціальний статус Меланхолії

Melancholia

Данський режисер Ларс фон Трієр явно любить знімати кіно про жінок. «Розтинаючи хвилі» (1996), «Танцівниця в темряві» (2000), «Доґвіль» (2003), «Антихрист» (2009) і, зрештою, «Меланхолія» (2011) – Трієр не перший рік із непідробним інтересом копирсає «другу стать». В останній стрічці доходить до того, що з кадру по черзі зникають всі чоловічі персонажі і в фокусі опиняються дві головні героїні... 

Вім Вендерс: здавалося, ніби Піна заглядає мені через плече

Вім Вендерс

Уже майже два роки, як не стало Піни Бауш — великого хореографа і театрального режисера, керівника створеного нею «Танцтеатру Вуперталь». Вона зажила слави прижиттєвої легенди, однак, як водиться, значення зробленого нею усвідомили повною мірою вже після відходу мисткині. Одна зі спроб такого усвідомлення — новий фільм видатного німецького кінорежисера, президента Європейської кіноакадемії Віма Вендерса «Піна».

Покоління Чому?: Зеді Сміт про фільм "Соціальна мережа"

Facebook Icon.jpg

The Social Network – це фільм, який майже вартий покоління Facebook, і цей факт – такий несподіваний – змушує сприймати стрічку з більшим задоволенням, ніж він, можливо, об’єктивно заслуговує. З першого епізоду зрозуміло, що це картина про людей 2.0, зроблена людьми 1.0 

Арно Деплешен: сімейний психіатр на різдвяні канікули

christmas_tale.jpg
Чому французи так люблять свята і відпочинок? Та з різних причин. Одна може бути бажанням поговорити про вина, ціни на ринку та улюблену музику, інша – поїхати край за очі, подалі від мегаполісу. Третя – побути в колі сім’ї, навіть якщо останню важко вже назвати колом, радше чимось пунктирним, неозначеним. Фільми Арно Деплешена вбирають у себе всі ці рівні свята і постають перед нами як монолітне свято у своїй карнавальній гримасі. Однак дивно, що розмови стають чимось ритуальним і рутинним, переповненими гострими емоціями та пам’ятю, які, у свою чергу, позбавлені легкості буття, що й повинно в ідеалі дарувати нам свято. Яку ж історію перед нами ілюструє Арно Деплешен?

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах