1 місяць до Молодості


З 24 жовтня по 1 листопада у 39-й раз розпочнеться Київський Міжнародний Кінофестиваль «Молодість». Кінопокази відбуватимуться у кінотеатрах «Київ», «Жовтень» і «Кінопалац», а також у Будинку кіно, де представлять програму «Українська панорама». Кінотеатр «Київ» окрім того стане майданчиком офіційних церемоній відкриття та закриття кінофестивалю, оскільки Палац «Україна», де раніше відбувалися урочистості «Молодості», не влаштовує організаторів «жахливою проекцією, яка не відповідає міжнародному стандарту».
Фільмом-відкриттям цьогорічного фестивалю стане французька стрічка "Коко Шанель та Ігор Стравінський" (Coco Chanel&Igor Stravinsky), режисера Яна Кунена («99 франків») Молодість було оновлено 1993 року у якості міжнародного кінофестивалю із відповідною сертифікацією FIAPF (світовою федерацією асоціацій кінопродюсерів). Цього ж року насправді міжнародною стала і конкурсна програма Фестивалю, де окрім українських тепер змагалися фільми з Австралії, Австрії, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Великої Британії, Грузії, Данії, Ірану, Іспанії, Нідерландів, Німеччини, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Росії, США, Тайваню, Угорщини, Фінляндії, Франції, Швейцарії. Саме на «Молодості» дебютували визнані сьогодні європейські кінематографісти - Фред Келемен, Том Тиквер, Денні Бойл, Андраш Монорі, Ілдіко Енеді, Олексій Балабанов, Гера Попелаарс, Жак Одіар, Франсуа Озон, Денис Євстигнєєв, Стівен Долдрі та багато інших. Уже визнаних майстрів також не залишають без уваги: лише за останнє десятиріччя на «Молодості» були показані ретроспективи Ліндсея Андерсона, Мішеля Суттера, Маргарет фон Тротта, Дерека Джармена, Інгмара Бергмана, Девіла Лінча, братів Каурісмякі, Петра Чардиніна, Івана Пир'єва, Едварда Дмитрика, Леоніда Осикі, Івана Миколайчука, Кшиштофа Зануссі, Робера Брессона, Етторе Сколи та багатьох інших.
Програми фестивалю Конкурсні програми
На цей момент у секції «Студентські фільми» налічується 18 стрічок, у секції «Короткометражні фільми» - 24 роботи, у секції «Повнометражні фільми» - 9 стрічок. У конкурсі візьмуть участь фільми із різних куточків світу – будуть представлені країни Європи і Азії, Північної та Південної Америки. Всього географія конкурсних стрічок охоплює 24 країни. До конкурсної програми «Повнометражні фільми» входять перші повнометражні фільми, створені молодими кінематографістими. Тривалість повнометражного фільму від 60 хвилин. У конкурсній програмі приймають участь ігрові фільми. До конкурсної програми «Студентські фільми» входять фільми, які були створені учасниками фестивалю під час навчання. Це професійні стрічки, вироблені на професійних студіях або у кіношколах. Тривалість студентського фільму не має перевищувати 45 хвилин. У конкурсній програмі беруть участь документальні, ігрові та анімаційні фільми. До конкурсної програми «Короткометражні фільми» входять перші короткометражні фільми, створені молодими кінематографістами. Тривалість короткометражного фільму не повинна перевищувати 45 хвилин. У конкурсній програмі приймають участь документальні, ігрові та анімаційні фільми.
Позаконкурсні програми
«Панорама українського кіно» зародилася як перша позаконкурсна програма Фестивалю, в якій демонструються вибрані вітчизняні фільми за останній рік. Cекція «Фестиваль фестивалів» у позаконкурсній програмі існує із 1996 року. Дана секція проводить кінопокази стрічок переможців та учасників конкурсних програм найвідоміших міжнародних кінофестивалів. За десять років свого існування дана програма презентувала українським глядачам фільми з конкурсної програми Канського кінофестивалю, Берлінського міжнародного кінофестивалю, Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, Кінофестивалю у Сан-Себастьяні, Нідерландського кінофестивалю, Венеціанського кінофестивалю та багатьох інших.
Найочікуванішою подією цього року, в рамках програми Фестиваль фестивалів, стане показ скандального фільму Ларса фон Трієра «Антихрист». Фільм уперше був представлений 18 травня 2008 на Канському кінофестивалі, де отримав неоднозначну реакцію у критиків та глядачів. За словами Фон Трієра, в центрі фільму - «Гностична ідея про те, що всесвіт створив не благий Бог, а злий деміург - диявол». На думку режисера, цей фільм - найкращий у його кар'єрі. Фільм присвячений Андрію Тарковському. У головних ролях зіграли Уіллям Дефо і Шарлотта Генсбур. Починаючи з 1994 року кінофестиваль Молодість проводить кінопокази останніх досягнень світового кінематографу. Так у рамках позаконкурсної програми почали з’являтися секції, що представляли кінофільми різноманітних національних кіношкіл. Національні кінопрограми зазвичай проводяться за підтримки культурних інституцій відповідних країн. Зазвичай у межах даних програм так само, як і у програмі «Фестиваль фестивалів» відбуваються кінопокази стрічок учасників та переможців міжнародних кінофорумів та національних і міжнародних кінофестивалів.
Із 2003 року вже традиційними стають програми французького (Французьке кіно сьогодні) та німецького кінематографу (Німецький бульвар). Не перший рік спільно із МКФ «Кінотавр» проводяться кінопокази останніх досягнень російського кінематографу. Цього року також очікуйте на Сучасне аргентинське кіно та Ізраїльське кіно. Особливою популярність у глядачів користуються «ночі короткого метру», що презентують короткометражні стрічки національного кінематографу різноманітних країн світу. Програму було встановлено не так давно, та вона вже встигла увійти у коло традиційних програм кінофестивалю. Кінофестиваль «Молодість» завжди приділяв особливу увагу короткометражному кіно. Майже із самого початку свого існування кінофестиваль включав короткий метр у межі своєї конкурсної програми. Саме з короткого метру починало багато відомих режисерів, це завжди авторське кіно, в якому легко простежити особливий стиль режисера. Саме короткий метр першим втілює експерименти та інновації кінематографу. Цього року на Молодості безсонні кіноночі від Швеції та Німеччини.
З 2001 по 2005 рік «Сонячний зайчик» проіснував у вигляді паралельного конкурсу, в рамках якого у Києві збиралося міжнародне журі, яке серед фільмів «Молодості» визначало такий, що є особливо актуальним, хвилюючим чи знаковим для ЛГБТ-спільноти, та на спеціальному вечорі вручало символічний приз – м’яку іграшку зайця із дзеркальцем на животику. 2006 та 2007 року гей / лесбі фільми були представлені як позаконкурсні покази, але з окремими програмами, організованими відповідно у співпраці з Паризьким фестивалем гей / лесбі фільмів та Берлінським кінофестивалем (до 20-річчя премії Тедді на Берлінале була показана підбірка лауреатів цього призу за всі роки існування)/ У 2008 році програма включала як конкурсний, так і позаконкурсний елементи, а також декілька презентацій та спеціальних подій, церемонії нагородження та вечірки-закриття.
У рамках позаконкурсної програми «Спеціальні події» зазвичай відбуваються кінопокази стрічок, що заслуговують на особливу увагу. Дана фестивальна секція завжди привертає увагу публіки та преси, адже у межах програми можуть відбуватися прем’єрні покази, що супроводжуються прес-конференціями режисерів, акторів, кінопродюсерів. Доволі часто стрічки представляють самі режисери. Так у 2002 році корейський режисер Кім Кі-Дук представив на Молодості два своїх фільми: «Адреса невідома» та «Поганий хлопець». Цього року: варто звернути увагу на повнометражний фільм «8», що складається з восьми фрагментів. Вони на різні теми та зняті вісьмома різними знаними режисерами (Абдеррахман Сіссако, Ґаель Ґарсіа Берналь, Ґаспар Ное, Міра Наїр, Джейн Кемпіон, Ґас Ван Сент, Ян Коунен, Вім Вендерс), котрі висловлюються з приводу успіхів, невдач та проблем сучасного людства.
Позаконкурсна секція фестивалю традиційно представляє низку програм, які знайомлять глядача з найкращими досягненнями найновішого національного та світового кіномистецтва. Проте,окрім останніх досягнень у сфері кіномистецтва у позаконкурсній програмі також відбувається показ ретроспективи провідних майстрів світового екрану (режисери, актори, сценаристи), найбільших кіношкіл світу та міжнародних кінофестивалів. Основна мета програми – це вшановування творчості світових майстрів кінематографу та ознайомлення українських глядачів із класичними взірцями кіномистецтва. Фільмом-закриття стане стрічка "Джон Рабе" режисера Флоріана Ґалленбергера. Фільм здобув 7 номінацій на Deutscher Filmpreis - найвища кінонагорода в Німеччині. За словами Андрія Халпахчі, арт-директора кінофестивалю «Молодість», це найкращий фільм, який він бачив за останні 3-4 роки. Повний перелік програм фестивалю дивіться тут. Назви стрічок-конкурсантів та імена їх авторів будуть оголошені незабаром. Слідкуйте за нашими оновленнями!
Тарас Хімчак і Марія Мельник

Матеріали за темою: "Молодість" вибухнула талантами (про Молодість 2008) Хана Махмальбаф: той біль, який рветься зсередини, неможливо виказати м’яко
23.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах