Літній кіно-клуб в арт-просторі Mezzanine

Літній кіно-клуб

З 20 липня по 17 серпня у київському арт-просторі Mezzanine відбудеться серія кіно-показів та лекцій, присвячених радикальним кінематографічним експериментам Жан-Люка Годара, Жан-П'єра Горіна, групи "Дзига Вертов", П'єра Паоло Пазоліні, Харуна Фарокі, Андрія Ужиці та Пітера Уоткінса. Протесні рухи робітників та колоніально пригнічених, що активно розпочалися з 60-х років минулого століття, стали основним мотивом для створення цими режисерами новаторських та революційних кіно-мов. 

“Виживуть тільки коханці”: вічна любов від Джармуша

Only Lovers Left Alive
Кіновампіри знову в тренді, втім, хіба перший раз — так само, як після “Носферату”, після численних екранізацій “Дракули”, після “Балу вампірів”, після “Голоду”, після “Інтерв’ю з вампіром”... Цього разу романтичні кровопивці в моді завдяки сазі “Сутінки”, яка зробила їх не стільки популярними, скільки попсовими. На перший погляд трохи дивно, що за таку тему взявся цей американський меланхолік Джим Джармуш /.../

Wiz-Львів: Гід по фестивальних локаціях

Wiz-Львів: Гід по фестивальних локаціях

Віртуальна екскурсія кіно-майданчиками фестивалю Wiz-Art. Організатори розповіли чому обрати такі локації, як вони перегукуються з кіно-програмою та переповідають цікаві історію про кожну з них.

Wiz-Art 2013 у Львові

Wiz-Art 2013 у Львові
Фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art можна сміливо називати найбільш очікуваною кіноподією Львова. Поки що це єдина платформа у Львові та західному регіоні, яка об’єднує любителів короткого метру, його авторів-професіоналів, і тих, хто хоче ними стати. Крім розважальної мети, Wiz-Art це сприятливе середовище для потенційних фільм-мейкерів, і саме це є однією з основних цілей організаторів. Фестиваль має свій стиль, який підходить молодим і прогресивним, але, водночас, він гарно вписується в легендарну атмосферу старого міста.

Домішок

upstream-color_a1.jpg

Саме в рамках жорстокого капіталізму Сполучених Штатів змогла утворитися індустрія незалежного кіно, яка заповнює нішу між мейнстрімом та арт-хаусом. Втілення цього кінопроекту стало можливим завдяки доступним високим техгологіям, вільному риноку, в рамках якого режисер-одинак може знайти фінансування за межами великих кіностудій, створити продюсерську компанію, контролювати її власноруч та слідкувати за роботою всієї знімальної команди. 

Good Vibrations: історія «хрещеного батька белфастстького панку»

Good Vibrations

На минулому тижні в Кінотеатрі «Київ» відбувся фестиваль ірландського кіно «IRISHFEST». Можливо найбільш життєстверджуюча його програмна стрічка, Good Vibrations, була показана у передостанній день події, змусивши глядача голосно сміятися та щиро співчувати.

Тиша

Тиша

Чи існує абсолютна тиша? Чи є можливим справжній природний ландшафт? Як віднайти незаплямований культурою звук природи? Що він приховує? Можливо, подібного штибу питання майоріли в голові героя стрічки Пета Колінза «Тиша».

Обід на хмарочосі

Обід на хмарочосі

«Обід на хмарочосі» - одна з найбільш впізнаваних фотокарток в історії, поряд із зображенням Ніла Армстронґа на місяці та «Поцілунком на Таймс Сквер». [..] У своєму напрочуд вітальному фільмі, ірландський телережисер Шон О'Куален особливої уваги приділяє значимості людської особистості, акцентуючи свій інтерес на деталях, що скаладають момент: від з'ясування осіб та доль героїв знімку до ілюстрації впливу легенди на американську популярну культуру та міфологію.

Швейцарське короткометражне кіно. Яке воно?

Швейцарське короткометражне кіно. Яке воно?

Швейцарія - країна озер, достатку, миру, якісних годинників та надійних банків. Все, що ми про неї знаємо втілене в окремих явищах, брендах, врешті, словах. Якою вона є насправді, які люди складають кількість її населення, які проблеми сьогодні турбують її обивателів - про це можна лише здогадуватись на основі побіжних чуток та випадково почутих фактів з новин. 31 січня мистецька формація Wiz-Art провела у Львові показ швейцарського кіно і Сергій Нескажу поспілкувався із Ольгою Райтер. 

Жінки, кіно та соціальний статус Меланхолії

Melancholia

Данський режисер Ларс фон Трієр явно любить знімати кіно про жінок. «Розтинаючи хвилі» (1996), «Танцівниця в темряві» (2000), «Доґвіль» (2003), «Антихрист» (2009) і, зрештою, «Меланхолія» (2011) – Трієр не перший рік із непідробним інтересом копирсає «другу стать». В останній стрічці доходить до того, що з кадру по черзі зникають всі чоловічі персонажі і в фокусі опиняються дві головні героїні... 

Покоління Чому?: Зеді Сміт про фільм "Соціальна мережа"

Facebook Icon.jpg

The Social Network – це фільм, який майже вартий покоління Facebook, і цей факт – такий несподіваний – змушує сприймати стрічку з більшим задоволенням, ніж він, можливо, об’єктивно заслуговує. З першого епізоду зрозуміло, що це картина про людей 2.0, зроблена людьми 1.0 

Арно Деплешен: сімейний психіатр на різдвяні канікули

christmas_tale.jpg
Чому французи так люблять свята і відпочинок? Та з різних причин. Одна може бути бажанням поговорити про вина, ціни на ринку та улюблену музику, інша – поїхати край за очі, подалі від мегаполісу. Третя – побути в колі сім’ї, навіть якщо останню важко вже назвати колом, радше чимось пунктирним, неозначеним. Фільми Арно Деплешена вбирають у себе всі ці рівні свята і постають перед нами як монолітне свято у своїй карнавальній гримасі. Однак дивно, що розмови стають чимось ритуальним і рутинним, переповненими гострими емоціями та пам’ятю, які, у свою чергу, позбавлені легкості буття, що й повинно в ідеалі дарувати нам свято. Яку ж історію перед нами ілюструє Арно Деплешен?

Гра Бенксі: «Вихід через сувенірну крамницю»

Exit Through the Gift Shop

Лише на перший погляд «Вихід» - така собі чергова стрічка про графітчиків. Насправді, фільм являє собою витончену мистецьку гру з глядачем. Ми не можемо бути цілковито певні, документальне це кіно чи таки ігрове; ми не знаємо, хто істинний режисер - Гуетта чи Бенксі; зрештою, питання про те, хто є головним героєм стрічки, теж лишається відкритим. 

Межі контролю Джима Джармуша

Джим Джармуш

«Межі контролю» можуть мати два пояснення: як межі самоконтролю, і як межі дозволу іншим людям контролювати чиюсь свідомість, я вже трохи думав про можливе подвійне значення, – розповідає Джим Джармуш журналу Interview про свій новий фільм.

Нескорима Молодість

Молодість 2009

От і скінчилась Молодість, одна з тих подій, якою ще можна пишатися, що вона в нас є, і, будемо сподіватися, ще буде. Бо на початку цьогорічного фестивалю вже велась розмова, що, можливо, фестиваль буде змушений переїхати до Львова. Такі події тримаються іноді на голому ентузіазмі, як от і ГогольFest, тож тримаймо кулачки.

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах