Дні документального кіна в Києві


Дні документального кіна про права людини

30 березня розпочався четвертий міжнародний фестиваль Дні документального кіна про права людини "Український контекст", до програми якого увійшло більше, ніж 100 фільмів із майже 40 країн світу. Кінофестиваль триватиме до 6 квітня.

Церемонія відкриття. Контактна імпровізація

Фестиваль стартував фільмом „Спали прапор” італійського режисера Клаудіо Лаццаро, в якому розповідається про маленьку, нікому не відому провінцію Паданія на півночі Італії, мешканці якої вважають, що можуть бути цілком самостійними і бажають відокремитись від решти Італії. Вся передвиборна боротьба її політиків будується на ідеях ненависті, ксенофобії, сепаратизму. В своєму фільмі Клаудіо Лаццаро демонструє приклади екстремальної ісламофобії та висловлювань, які розпалюють ворожнечу.

Фестиваль проводиться в Україні з 2003 року. Фестиваль засновано Українською гельсінською спілкою з прав людини та громадською організацією „Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв”. Наприкінці минулого року в Амстердамі фестиваль прийнято до міжнародної мережі фестивалів про права людини.

Усі покази проходитимуть у залах Будинку Кіно (вул. Саксаганського,6), кіноклубу НаУКМА (вул. Саксаганського,6) та Гете-Інституту (вул. Волоська, 12/4).

Серед фільмів-подій фестивалю, які організатори вважають за необхідне відзначити: насамперед, роботи відомого угорського режисера Роберта Лакатоса, фільм німецького режисерів Олівера Алекса та Сюзанн Бенце „Хіт парад Гітлера”, фільм Армена Єрицяна „Під відкритим небом”, фільм Пітера Лома „На канаті” тощо.

Серед нових тем цьогорічного фестивалю – медіа та права людини, власне "Телебачення та приватність". Про те, як склалися долі учасників російського шоу "За склом" йдеться у фільмі "Гра скінчилась" Анни Драніциної, а несподіваній новації директора школи присвячено фільм "Велике індійське шкільне шоу". Також велику увагу документалісти приділяють проблемі фашизму та ксенофобії.

Після переглядів більшості стрічок глядачі зможуть поспілкуватися із їхніми режисерами та героями, взяти участь в обговореннях, дискусіях та інших подіях. Як і минулого року, організатори фестивалю приділяли увагу не лише тематичній відповідності фільмів, але й їх художній якості, тож в програмі багато фільмів-призерів різних міжнародних фестивалів. Уперше цього року представлено роботи кінематографістів Азії.

Однією з особливих подій фестивалю є повна ретроспектива фільмів Марцеля Лозинського, великого класика польської школи документального кіна, а також українська прем’єра його нового фільму "Як це робиться". 5 квітня, після прем’єри, що відбудеться у Києво-Могилянській академії, глядачі матимуть можливість стати учасниками відкритого майстер-класу Марцеля Лозинського.

Цьогорічна програма позафільмових заходів Фестивалю:

31 березня Київська міська дебатна ліга проведе дебати, присвячені правам людини, а в 18:00 в Синій залі Будинку кіно після перегляду фільму „Гра закінчена”, відбудеться зустріч з режисером Анною Драніциною та лікарем Світланою Побережець (Вінницька правозахисна група) та обговорення на тему приватності.

1 квітня – присвячено темі Білорусі. О 18:00 в кіноклубі КМА перегляд фільму „Лекція білоруського”, після перегляду дискутувати на тему запрошують гість Фестивалю, член правозахисного журі з Білорусі Олег Гулак.

2 квітня о 17:00 в Синій залі Будинку кіно відбудеться програма „Всі різні – всі рівні!”, яка буде складатись з перегляду декількох фільмів, присвячених темі дотримання прав ВІЛ-позитивних людей та прес-конференції на тему гомофобії, яку проведе Регіональний інформаційний і правозахисний Центр для геїв та лесбійок «Наш світ».

3 квітня – програма дитячих фільмів „Без права на дитинство”, перегляд фільмів присвячених правам дітей та обговорення за участю Лариси Байди (МО Дитячий культурно-просвітницький центр) та Євгенії Павлової (Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей»).

5 квітня о 18:30 в приміщенні Британської ради, в рамках програми присвяченій міграції та біженцям буде демонструватись фільм Дідьєра Кроса „Мої сни ніколи не обманюють”, а після фільму до дискусії на тему біженців запрошує український правозахисник Дмитро Гройсман (Вінницька правозахисна група).

Офіційний сайт фестивалю - http://docudays.org.ua

Тарас Хімчак


31.03.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах