Future Shorts - Короткометражні бздури


Future Shorts
Короткометражне кіно - особливий жанр. Втиснути у кілька хвилин те, що іноді не вдається висловити й кількома годинами, майже без слів піднести глядача на пік його власних почуттів – ось завдання короткометражного фільму. От і своєю новою вересневою програмою міжнародний фестиваль короткометражного кіно Future Shorts знову тішить, дивує, епатує, лякає, смішить, викликає веселку інших емоцій та ставить дивакуваті експерименти над українським глядачем. Програма різнобарвна і строката з якого боку не поглянь: географія, настрій, техніка, звукові ефекти, форма і зміст – здається, тут немає меж. І не дивно, адже всі ці стрічки об'єднані широкою за змістом темою - "Короткометражні бздури" - і це значить, що на плівці може виявитися все, що завгодно, і за наслідки перегляду автори відповідальності не несуть. І що ж пропонується глядачеві?

Назву, а отже, і настрій, вересневій програмі задає стрічка "Get the rabbit back!" болгарських режисерів Камена Калева та Дімітара Мітовські. Цей нервово напружений ролик змушує зі сторони поглянути на себе і власний зазомбований мозок. Француз Лоуренс Коріа, навпаки, надав своєму фільму "Вихідний" атмосфери розслабленого сонячного дня, та за кадром проглядає тільки безвихідь і безнадійність, що чорною дірою затягують всі бажання і мрії.

Цікавий кіноексперимент пропонує австрієць Йоганесс Хамель. Його "Lovers" – алюзія на порнофільм: зображення на плівці сховане за ефектом старої плівки, густим мереживом тріщин, плям і подряпин. Напружено вдивляючись у візерунок на екрані, глядач переживає коротку подорож власними емоціями аж до неспокою і навіть страху.

Україну представляють одразу дві стрічки. Відкриває програму переможець фестивалю „Мобільне кіно від DJUICE” (тобто фільм, знятий на мобільний телефон) "Написи" - роздуми режисера Михайла Кострова про безліч песимістичних повідомлень, що ними атакує людину зовнішній світ, і спроба поглянути на кінець життя з філософської, а не трагічної точки зору. А фінальним акордом стала анімація Артема Сухарєва та Микити Ратнікова "На межі" – оптимістична замальовка про те, що життєві труднощі можуть бути натхненням для нових досягнень.

Ось що таке "Короткометражні бздури" - 13 по-осінньому задумливих фільмів, що змусять трішки глибше заглянути в себе, аби інтенсивніше відчути власні бажання і... мріяти.


Анастасія Гудзь


19.09.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах