Good Vibrations: історія «хрещеного батька белфастстького панку» 
На минулому тижні в Кінотеатрі «Київ» відбувся фестиваль ірландського кіно «IRISHFEST». Можливо найбільш життєстверджуюча його програмна стрічка, Good Vibrations, була показана у передостанній день події, змусивши глядача голосно сміятися та щиро співчувати.
 
Історія «хрещеного батька белфастстького панку» Террі Гулі, що мала місце у страшні для Північної Ірландії, роздираємої громадянськими сутичками, семидесяті роки. Документальна хроніка показує розбомблені вулиці та суворих чоловіків - в беретах та кашкетах. Гвинтівка та ручна камера: померти, вийшовши з дому в паб чи навіть за молоком. Кому яке діло до музики?
 
Невдаха-мрійник діджей Террі постійно йде проти. Але не проти колоніалістів чи повстанців, а всупереч війні, стверджуючи власний пацифізм любов'ю до музики. Магазин «Good Vibrations» - музична крамниця посеред «мінного поля». Фактично храм у пустелі, з оплоту кількох заблукавших гіппі-пацифістів під кінець декади перетворюється на домівку панку. Непокірність старомодного пацифіста Гулі знаходить для себе адекватне вбрання у молодіжній байдужій безтурботності.
 
Не дивлячись на оптимістичний настрій фільму (хтось може згадати хітову британську «Рок-хвилю), що змальовує белфастстький панк як світлу плямку на тлі щоденної терористичної депресії та неврастенії, історія Террі Гулі показана без прикрас. Він видається нам і культурним героєм, що спричинив недовготривалий, але потрібний наче кисень, музичний вибух в провінційному та суперечливому краї Північної Ірландії, але водночас ми бачимо його то як азартного простака, осліпленого славою, або ж як безвідповідального голову сімейства. Панк-етос відкидає ідеалізацію, як відомо.
 
Ілюструючи зародження музичного інді-виробництва на белфастському прикладі, стрічка Лізи Барос Д'Са та Ґлена Лейборна також розказує й про ціну, котра завжди буде покладена. Наприклад, за вибір історичної безтурботності або ж любові до ближнього.
 


 

 
Матеріали за темою:

Рецензія на фільм в рамках IRISHFEST: Тиша
www.azh.com.ua/kino/silence
 
Рецензія на фільм в рамках IRISHFEST: Обід на хмарочосі
www.azh.com.ua/kino/men-at-lunch
 
підготував: Ів. Шелєхов 

26.03.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах