Ларс фон Трієр: «Ніколи не вір першій лисиці, яку зустрінеш»


Ларс фон Трієр

Режисер Ларс фон Трієр цими днями через скайп відповів на запитання Петера Кеоха, журналіста сайту thephoenix.com. Розмова зокрема велась, про його останній фільм «Антихрист», який український глядач мав нагоду побачити в рамках позаконкурсної програми кінофестивалю «Молодість».

Після прем’єри фільму Трієр вже висловив думку, що до глядачів «доходить тільки нескінченно мала частка твору. Але я цілком задоволений цим фільмом і образами, які в ньому містяться. Вони породжені натхненням, яке для мене є реальним. На цьому проекті я виявив чесність».

Це коротеньке інтерв’ю дасть змогу дізнатись про деякі цікаві деталі з «Антихриста».

Ларс фон Трієр

Як ваші справи сьогодні?

[Довга пауза] Тепер нормально. Сьогодні нормальний день.

Чи порекомендували би створення таких фільмів, як цей, замість ліків від депресії?

Ох, ага, ну, моїми ліками була більше робота, аніж предмет, якщо розумієте про що я. Просто встати з ліжка й зробити щось. Отже, так, гадаю, я би порекомендував це. Не знаю, у скількох людей є можливість, знаєте, зробити фільм, який би вилікував. Мало би бути зроблено багато фільмів.

Як на мене, це ж краще, ніж прозак.

Прозак також підходить. Але проблема з прозаком – він не діє довго, знаєте? Він тримає всього пару років.

Уілльям Дефо, і я думаю, ви помічали це раніше, грав, мабуть, найжахливіших терапевтів в історії кіно.

По-перше, я проходив цю когнітивну терапію протягом трьох років і схильний до сарказму щодо неї. Однією із основних ідей в лікуванні є те, що страх – це думка, а думка не змінює дійсність. Але у фільмі ви бачите, що думка змінила дійсність. Щодо Дефо, єдині контакти, які я би дозволив йому мати з нею, то сексуальні; у нього величезний член. Ми вирізали ці сцени із фільму. У нас був дублер для нього, оскільки ми повинні були вирізати сцени з його власним членом.

У вас був член-дублер для Дефо?

Ми повинні були, бо в Уілла він занадто великий.

Занадто великий, щоб поміститися на екрані?

Ні, занадто великий, бо всі почувались дуже збентежено, коли бачили його.

Тепер ви працюєте над наступним фільмом, «Планета Меланхолія». Чи Планета Меланхолія щасливіше місце, ніж Еден?

Боюсь, у моїх фільмах немає справді щасливих місць. Планета Меланхолія є чорною планетою, яка через це може знаходитися дуже близько до Землі і залишатись невиявленою. Це довга історія. Але це не щасливіше місце. Я би не рекомендував вам йти на «Планету Меланхолію».

Вам не набридли люди, що запитують про жінконенависництво?

Однією з моїх проблем є те, що це слово так важко вимовити, що я намагаюсь цього уникати. Ні. Для мене це наче рішення ненавидіти слонів. Це дуже смішно, знаєте. Ви можете ненавидіти слона біля вас, але ненавидіти усіх слонів – нерозумно. Я зробив свої фільми з жінками і про жінок, і я думаю, що жіночі персонажі в моїх фільмах більш переконливі, ніж чоловічі. Чоловічі персонажі схильні бути ідіотами, всі вони роблять щось абсолютно не так. Тоді як жіночі схильні слідувати своїй природі.

Ще одне в цьому фільмі, що стривожило мене більше, аніж розчленування геніталій, це зауваження, що саме існування є злом. Ви думаєте це правда?

Так, я вірю, що так. Ми всі маємо думку, що ідеальне, романтичне місце – ліс, але насправді це місце є репрезентацією крайнього болю і боротьби.

Лисиця у лісі, що сказала «хаос панує» - чи це правда, що вона прийшла до вас під час шаманського трансу?

[Сміється] Так, точно. Я час від часу займаюся цими шаманськими штуками. Це доволі довга історія, але хтось із моєї сім’ї вмирав, і потім я прочитав десь, що за допомогою цього шаманства в деяких бразильських племенах ви можете здійснити так звану подорож до іншої людини. І я це зробив для члена сім’ї, що дуже захоплювався лисицями. Тож, я пішов поговорити з кількома лисицями. А потім була ця цікава штука, якої не було в фільмі. Перша лисиця, яку я зустрів була така ж, як у фільмі. Але потім я зустрів інших лисиць, і вони сказали «Ніколи не вір першій лисиці, яку зустрінеш».

переклав Тарас Хімчак11.11.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах