Геї та лесбі на кінофестивалі в Лондоні


Вже в двадцять перший раз проходить Лондонський фестиваль фільмів про геїв та лесбіянок, започаткований у 1986 році. Кінофорум відкрився 21 березня фільмом Джеймі Беббіта «Комітет із крихітними цицьками» / Itty Bitty Titty Committee, триватиме до 4 квітня і закриється стрічкою Дункана Роя «Портрет Доріана Грея» / The Picture of Dorian Gray, сучасною версією знаменитого роману.

Лондонський фестиваль фільмів про геїв та лесбіянок – третій найбільший кінофестиваль у Великій Британії - організував Британський кіноінститут. У його 11 програмах - Гала-покази, Вибір року, Студійні покази і Медіатека, Експериментальне бачення світу, Femme (Жіночна лесбіянка), Короткий метр, Світове кіно, Мистецтво еротичної фантазії, Британія геїв та лесбіянок, Європейське кіно, Спеціальні покази - буде показано більше ста повнометражних і короткометражних фільмів, а також відбудуться дискусії та клубні вечірки.

На честь створення Медіатеки, нового проекту Британського кіноінституту, де користувачі можуть безкоштовно подивитися архівні матеріали, на фестивалі відбудеться вечір "Медіатека представляє"., де будуть показані незвичайні фільми і телевізійні матеріали, що раніше не демонструвалися, з колекції архіву.

Фестиваль стане кульмінацією проекту "Покоління любові", що тривав цілий рік, - своєрідної реакції проти того, що його організатори вважають "культурою, одержимою молодістю". Проект розрахований на те, щоб дозволити немолодим членам гей-общини поділитися своїм життєвим досвідом за допомогою фільмів і дискусій.

Також буде представлений проект "Братчики", придуманий художником Полом Хартфлітом (Paul Harfleet). 3000 братчиків будуть висаджені уподовж Саутбенк від моста Ватерлоо до Хангерфордського мосту. Проект, описаний його творцем як "елегійний меморіал несподіваної гостроти", присвячений пам'яті Девіда Морлі (David Morley), убитого під час гомофобного нападу в 2004 році. Братчики, які також вручатимуться перехожим, вважаються символами все ще існуючої гомофобії. Зображення братчиків, створене фотографом Надіджі Меріау (Nadege Meriau), стало символом фестивалю.

кінофестиваль

Серед світових прем'єр (Гала-прем'єри) - показ стрічки "Щоденник вампіра" (Vampire Diary) - відмінно знятого фільму жахів, поставленого Марком Джеймсом і Філом О'ші.

Датська драма «Мило»/A Soap отримала численні призи, включно з великою премією журі торішнього Берлінського кінофестивалю. Цей фільм, у якому детально відтворені відносини красивої дівчини та її сусіда-транссексуала, за словами журналу "Верайеті", просто "зачаровує глядача".

Цього року фестиваль представляє найсильнішу за всі роки програму нових фільмів азіатських режисерів. "Вічне літо", "4:30", "Без жалю", "Тулі", "Не хочу спати одна", "Цвітіння Максимо Олівероса" і "Рожеві метелики" - належать до найбільш новаторських та емоційно захоплюючих картин фестивалю. У них дуже тонкі і зворушливі сюжети, свіжі і новаторські сценарії, і в центрі кожного із них - оригінальне бачення світу.

Основні виробники кіно в регіоні - Південна Корея, Індія, Філіппіни, Тайвань і Сингапур - переживають зараз свого роду ренесанс, створюючи ряд найцікавіших у світовому кінопроцесі фільмів. Регіоном прокотилася серія "нових хвиль": групи молодих режисерів виступали проти поганих звичок традиційної кіноіндустрії, досліджували нові теми і розвивали нові форми та структури. І очолює цей рух азіатська гомосексуальна режисура, що переживає період неймовірного творчого підйому і упевненості в своїх силах.

кінофестиваль

Удостоєна багатьох нагород друга картина Ройстона Тана "4:30" із величезним успіхом пройшла кінофестивалями всього світу. Вона є вишуканим етюдом про самотність, відчуження і необхідністю встановити контакт - навіть долаючи межі віку та мови.

кінофестиваль

Малазійський режисер Цай Мін Лян бере участь в програмі зі стрічкою "Не хочу спати одна" (Hei Yan Quan) - любовною історією, знятою в його рідному місті Куала-лумпурі. Побитого шахраями і кинутого ними вмирати на вулиці, бездомного китайця Сяо Кана рятує нелегальний іммігрант із Бангладешу Раванг, він ніжно лікує і виходжує його. Коли Сяо Кан видужує, він зустрічає хтиву офіціантку Чі, яка залицяється до паралізованого сина своєї господині. Чи є одне існування - сон іншого? У міру того, як місто поглинає таємничий токсичний туман, цей тонкий і абсурдний фільм роздумує про загальну потребу знайти собі місце і дружбу в дезорієнтуючому світі. Третя в програмі фестивалю – знаменита філіппінська стрічка "Рожеві метелики" / Pink Butterflies Джові Морела.

Офіційний сайт кінофестивалю: http://www.llgff.org.uk/

Тарас Хімчак


28.03.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах