Молодість 38: половину стрічки проглянуто


Молодість
У той час, коли пишеться цей текст, на кінофестивалі «Молодість» фільмом «Гітара», що є режисерським дебютом дочки Роберта Редфорда – Емі, відкривається головна конкурсна програма повнометражних дебютів. Фільм Емі Редфорд, який роповідає історію жінки після діагностування смертельної хвороби, уже привернув до себе увагу західної публіки і ми зупинимось на ньому пізніше, коли самі переглянемо :) Наразі коротко розповімо про події, що уже відбулись.

Неділя, наступний день після урочистого відкриття фестивалю, журналісти і всі бажаючі могли поспілкуватись із Романом Балаяном і його творчою групою. Нагадаємо, що фільм Балаяна «Райські Птахи» відкривав кінофестиваль. Сама ж пресуха розпочалася із гострих зауважень Халпахчі щодо якості організації показу в Палаці Україна. За його словами «Молодість» заплатила «палацу» чималі гроші, а натомість «високоповажні гості» переглядали фільм не на екрані, а на шматі простирадла. І звуку не чули 20хв. Попри серйозність теми і оригінальність деяких епізодів, фільм видався нам дещо наївненьким. Про тих, кому він сподобався читайте у щоденнику Молодості.

Ще в неділю вранці розпочалась програма студентських фільмів. А в другій половині дня можна було поспілкуватись із самими режисерами про те, звідки вони беруть ідеї і як підтримують їх їхні кіношколи. Ці розмови з молодими відбуваються щодня. Цікаво тааак :)

А вчора майстер клас провів один із особливих гостей фестивалю французький актор Крістіан Вадім. Той факт, що він є сином Катрін Деньов і Роже Вадіма, як солодкий мед привабив туди багато українських журналістів.

З традиційно найцікавішої програми «Фестиваль Фестивалів» не слід було пропускати фільм Бента Хамера про життя норвезьких старих «О’ХОРТОН». Від цієї екзистенціальної комедії, із краплинками доведеного до абсурду життєвого смутку, ми отримали масу задоволення і сподіваємось, що незабаром стрічка піде в широкий прокат в Україні.

Значну увага на цьогорічному фестивалі приділено документальному й політичному кіно і фільмам на гей/лесбі тематику, яким виділили окрему програму «Сонячний Зайчик». Стрічки із цієї програми показують щовечора у кінотеатрі Жовтень.

Що ще варто подивитись?
Відповідь кожен сам для себе може знайти у фестивальній програмі, проглянувши-погугливши :) Ну, наприклад, AZH рекомендує короткометражні ночі німецького(п’ятниця) та європейського(субота) кіно, фільми «Щоденник Покоївки» Бунюеля (23.10 о 20-й. Кінопанорама), «Імпорт/Експорт» (25.10 о 17-й. Жовтень, 26.10 о 21.15. Київ), «Тихий Хаос», «Таємниці Нічної Варти» Пітера Гріневея, «Прах Часу» Вонга Кар-Вая і...

Молодість

Закриє фестиваль у неділю бельгійсько-французька комедія Домініка Абеля, Фіони Гордон, Брюно Ромі «Румба».

Короткий фотозвіт

Молодість
Голова журі - відомий актор Арманд Ассанте

Молодість
Перфоменс ДахаБраха на урочистому відкритті

Молодість
Андрій Халпахчі на вечірці присвяченій відкриттю фестиваля

Молодість
Творча група фільму «Райські Птахи»

Молодість
Роман Балаян

Молодість
молоді режисери розповідають про свої перші фільми

Молодість
Зустріч із Крістіаном Вадімом

підготував Тарас Хімчак
22.10.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах