Молодість 2013: основні події кінофестивалю 
43-й кінофестиваль «Молодість» триватиме з 19 по 27 жовтня. Фестивальний центр — кінотеатр «Київ», інші фестивальні локації — кінотеатри «Жовтень» і «Кінопанорама», а також культурно-освітній центр «Майстер-клас». Ми вибрали основні події фестивалю, які вже стали відомі на цей час. Перелік поповнюватиметься, тож уважно слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.
  

 
ВІДКРИТТЯ - ФІЛЬМ АНДЖЕЯ ВАЙДИ
 
Церемонія відкриття 43-го МКФ «Молодість» відбудеться 19 жовтня у палаці «Україна». Фестиваль відкриється новим ігровим фільмом Анджея Вайди «Валенса. Людина надії», світова прем’єра якого відбулася на Венеційському кінофестивалі. Фільм Вайди, прем’єра якого нещодавно відбулася на Венеційському кінофестивалі, розповідає про володаря Нобелівської премії миру, людину, яка змінила долю цілої країни - екс-президента Польщі Лєха Валенсу. У вечір відкриття «Молодості» фільм глядачам представить відомий польський сценарист, режисер та продюсер, лауреат численних кіно- і теленагород, Міхал Квєціньський, який виступив продюсером стрічки.
 
 
ОСНОВНІ КОНКУРСНІ ПРОГРАМИ
 
На фестиваль надійшло більше 1600 заявок із 82 країн світу; із них 72 — від українських авторів, причому п’ять — повні метри.
 
За перемогу в міжнародному повнометражному конкурсі МКФ «Молодість» цьогоріч змагатимуться 12 стрічок з чотирьох континентів світу. Відібрані на десятках провідних кінооглядів, вони виражають актуальні тенденції розвитку молодого кіно і шляхи становлення його професіоналів.

Цього року для участі у студентській конкурсній програмі МКФ "Молодість" було подано 474 роботи. Відбіркова комісія обрала шістнадцять найбільш вражаючих стрічок, дев’ять із яких побували на світових кінофестивалях - у Каннах, Венеції та Берліні. 

Із 500 стрічок, що претендували на участь у міжнародному короткометражному конкурсі, до шорт-ліста потрапили вісімнадцять фільмів, учасників і переможців міжнародних кінофестивалів. 21-22 жовтня всі охочі зможуть поспілкуватися з режисерами у кінотеатрі «Київ», де відбудуться публічні дискусії.
 
Альтернативна програма Sunny Bunny на 43-й «Молодості» стане повноцінним конкурсом із власним журі. У програмі - надпотужний режисерський склад: уже знайомі Ксав’є Долан, Брюс Ля Брюс та Малґожата Шумовська, а також зовсім нові імена. 
 

 

 
 
У якості спеціального гостя на фестиваль приїде культовий австрійський режисер, сценарист та продюсер Ульріх Зайдль.
 
На «Молодості» покажуть першу у світі повну ретроспективу «Ульріх Зайдль. Тотальна ретроспектива», а також фотовиставку «Любов. Віра. Надія», присвячену трилогії «Рай». Це сорок дві оригінальні фотороботи на межі вуайєризму і співчуття, трагедії і комедії, що кристалізують погляди режисера на сучасний світ. Виставка пройде 19-27 жовтня в Мистецькому Арсеналі. 
 

       

 

 
На «Молодість» приїде відомий канадський режисер і кінокритик, тріумфатор фестивалів у Берліні та Локарно Дені Коте. Відомий глядачам «Молодості» за фільмами «Керлінг» та «Бестіарій», Коте привезе до Києва свою нову стрічку «Вік і Фло зустріли ведмедя» і дасть майстер-клас.
 
Прем’єра стрічки «Вік і Фло побачили ведмедя» відбулася цього року на Берлінале в рамках конкурсної програми. Там вона удостоїлася призу Альфреда Бауера. На «Молодості» вона ввійде у програму «French connection», яку покажуть у Києві 20-27 жовтня у кінотеатрах «Київ» і «Жовтень». Майстер-клас Дені Коте, як і всі події «Майстерні талантів», відбудеться у культурно-освітньому центрі «Майстер Клас». 
   
    
 
Програма, яка вже 4-й рік демонструє фестивальні вершки скандинавського регіону, цьогоріч дарує київським кіноманам рекордні 10 фільмів і пропонує стрічки на будь-який смак: від історії створення Pirate Bay до історії кохання Лів Ульман та Інґмара Берґмана.
Ніколас Бро - актор, який нещодавно закінчив зйомки в останньому фільмі Ларса фон Трієра «Німфоманка», приїде на «Молодість» представити нову стрічку Крістоффера Бое «Секс, наркотики і податки», яку покажуть у «Скандинавській панорамі».
  
Ніколас Бро знімався у попередніх фільмах Крістоффера Бое,  «Offscreen» та «Реконструкція». Нову роботу лауреата Канн, Венеції і Сан-Себастьяна, стрічку «Секс, наркотики і податки» Бро представить особисто. Глядачам він також відомий за стрічкою «Бойовий кінь» Стівена Спілберґа.
 
 
 
Програма нового франкомовного кіно «French connection» - лауреати Канн, Берліна, Торонто й Роттердаму. 3 тендітні режисерки й 4 знані режисери. Береніс Бежо й Ізабель Юппер. На 43-й «Молодості» покажуть нову роботу володаря Оскара - фільм «Минуле», іранського режисера Асґара Фаргаді, із зіркою «Артиста» Береніс Бежо у головній ролі.
 
 
 

Перша за 12 років робота Флоріана Флікера «Перетнути кордон» розкриває усі грані німецького любовного трикутника. Учасник МКФ у Карлових Варах, фільм «Кохання і стейки» Якоба Ласса претендує на звання найсміливішого в програмі. Швейцарське слово в German Wave – «Не зважай» Єшуа Дрейфуса - це повнометражний дебют режисера, який у 18 років зняв перший помітний фільм, 25-хвилинну документальну стрічку про культурне розмаїття Індії.  Ще одна ластівка з фестивалю в Карлових Варах – «Джерела життя» Оскара Рьолера. Учасник основного конкурсу МКФ у Сан-Себастьяні – стрічка «Мертві та живі» Барбари Альберт. До Європи 1990-х років повертає фільм Ґеорґа Мааса «Два життя». 
   
 
"ФЕСТИВАЛЬ ФЕСТИВАЛІВ"


 
У рамках програми «Фестиваль фестивалів» до Києва привезуть володаря Ґран-прі МКФ у Карлових Варах Товстий зошит Яноша Саса.  Представлений  на « Молодості » й переможець МКФ у Локарно, фільм-володар «Золотого леопарда» «Історія моєї смерті» Альверта Серри. У програмі – два лауреати Каннського МКФ: «Елі» Амата Ескаланте ( Приз за найкращу режисуру ) та «Дотик гріха» Цзя Чжанке (Приз за найкращий сценарій). Київські глядачі також побачать стрічку-володаря тигра Роттердамського МКФ «Мій пес Кіллер» Міри Форнай. Переможець Берлінале, володар «Золотого ведмедя» «Поза дитини» Каліна Петера Нетцера – про Корнелію, заможну пані з Бухареста зі зв‘язками у впливових колах. На 43-й «Молодості» покажуть стрічку «По розірваному колу» Фелікса Ван Ґрьонінґена. 

 
 
СПЕЦІАЛЬНІ ПОДІЇ: КІМ КІ ДУК ТА ВАРМЕРДАМ
 
Спеціальною подією на «Молодості» стане чорна комедія «Мьобіус» головного корейського режисера-провокатора Кім Кі-Дука.  Також цього року глядачі «Молодості» побачать нову роботу Вармердама - фільм «Борґман». У своєму містичному трилері, пронизаному чорним гумором, Вардердам досліджує природу зла, яке завжди поруч.
  
 
 
Цього року у рамках Cinergy – традиційної для «Молодості» програми експериментального кіно – доробок майстра аудіовізуальної поезії Кріса Маркера, колекція німецького відеоарту, а також «Графічні галюцинації», зібрані американським кінознавцем Гербом Шелленберґером.  Позаконкурсна програма Cinergy, вже четвертий рік представляє роботи, що народжуються на перетині кіно та медіа-арту. Вміщені тут відео є перехідною ланкою між кіно та суміжними видами мистецтва й відображають етапи еволюції кіномови. Щороку в рамках Cinergy українські поціновувачі знайомляться з творами світових режисерів-експерименталістів.
 
 
УКРАЇНА У ФЕСТИВАЛЬНІЙ ПРОГРАМІ
 
Україну на "Молодості" представлятиме фільм «Такі красиві люди». «Такі красиві люди» - історія п'ятьох людей, які втекли від цивілізації і живуть на березі моря. Вони рибалять, влаштовують домашні спектаклі та читають японську літературу. Утім, є дещо, чого не вистачає їм у цій ідилії.
 
У міжнародному короткометражному конкурсі фігурують дві роботи українських режисерів – «Помин» (2012) Ірини Цілик і «Так закінчилось літо» (2013) Марини Рощиної, що увійшли також і до національного конкурсу 43-ї «Молодості».
 
 
ДОВГІ НОЧІ КОРОТКОГО МЕТРУ
 
Дві довгоочікувані події, які вщент заповнять кінозали на шестигодинних нічних показах «Молодості». Дві програми, двічи по шість годин показу, повний спектр емоцій та приємна втома від перегляду – гарантовані.  Цього року «Довгу ніч короткого метру» з Німеччини на «Молодість» привезуть уже вдев’яте.  Добірка з 21-єї короткометражки пропонує якісне глядацьке кіно для повного глядацького задоволення. Показ відбудеться у п’ятницю, 25 жовтня, 23:45, у Синій залі кінотеатру «Київ».
 

А 26 жовтня, в ніч із суботи на неділю на глядачів чекає пристрасна французька «Довга ніч короткого метру», одна з найулюбленіших подій «Молодості», яка проводиться вже 11 рік поспіль. Селекція французької програми цього року складатиметься з 28 найбільш дотепних і динамічних короткометражних фільмів, створених у Франції за останній рік. Французька «Довга ніч короткого метру» відбудеться в суботу, 26 жовтня, 23:45, у Синій залі кінотеатру «Київ». 
 
  

СПЕЦІАЛЬНІ КОРОТКОМЕТРАЖНІ ПОКАЗИ
 
22 жовтня, 21:00 / 26 жовтня, 16:00 - Авторська короткометражна компіляція «Згадати все» («Київ», Сінематека). Фестиваль готує таку компіляцію вже втретє: 2011 року була «Деконструкція», а у 2012 – «This is the End», присвячена анонсованому Кінцю світу.
26 жовтня, 17:30 - Короткометражні комедії  з усіх програм («Жовтень», Аншлаг). Вперше на фестивалі. 
27 жовтня, 15:00 - Найкращі анімаційні фільми з усіх програм фестивалю («Київ», Сінематека).

27 жовтня, 17:00  - Переможці короткометражних конкурсних програм («Київ», Сінематека). Вперше на фестивалі.   

 
 
ЗАКРИТТЯ ЗА ЛЕМОМ
 
Фільм-закриття 43-го МКФ «Молодість» - стрічка Арі Фольмана «Конгрес» за романом Станіслава Лема з Робін Райт, Полом Джаматті та Джоном Хеммом у головних ролях. Фільм відкривав програму «Двотижневик режисерів» на Каннському МКФ-2013.
  

02.10.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах