37-а Молодість : сидіти вдома забороненоВже четвертий день Київ просто-таки розпирає від навали найновішого світового кіна. Дякувати за це кінематографічне буйство належить рідному кінофестивалю Молодість, який стартував у суботу 20 жовтня. Відкривали свято традиційно в пафосному зачовганому Палаці Україна за участі Президента Ющенка, але робили це дуже жваво. Скіфського оленя за внесок у світове кіномистецтво Президент вручив вкрай здивованому іранському режисеру Могсенові Махмальбахові, голові цьогорічного журі Молодості.

Могсен Махмальбаф

Андрій Халпахчі

Виступ театру "Дах"

Фільмом відкриття стала стрічка «Душка» Йоса Стеллінґа. Певно, лише дотичність до українських реалій і гра вітчизняних акторів забезпечили таку почесну роль на прикрість посередньому фільму голландського режисера. Зокрема, головний герой фільму кіносценарист Боб (Жин Бервутц) саме в Україні знаходить на свою біду причепу Душку (Сергій Маковецький), від якого вже не зможе позбавитись до кінця своїх днів. Саму себе, а також представницю з народу, на радість нашій публіці, зіграла Руслана Писанка. Сам Стеллінґ, Маковецький, Писанка, а також голландська акторка Сильвія Гукс презентували «Душку», неабияк розваживши зал своїми імпровізаціями.

Молодість не стомлюється дивувати. Цього року нам показують рекордну кількість фільмів – близько 400 – в рамках конкурсних програм студентських, перших професійних короткометражних та перших ігрових повнометражних фільмів, паралельного конкурсу українського кіна та позаконкурсних програм.

До конкурсної програми увійшли 62 найліпші дебюти з 24 країн світу. Ціна на квиток на всі конкурсні покази майже символічна – 10 гривень. Правда, на позаконкурсні фільми ціни встановлює сам кінотеатр.

Неабиякими смаколиками частує глядачів Фестиваль Фестивалів, в рамках якого показують лише фільми-призери міжнародних кіноконкурсів. Насамперед варто відмітити стрічку Кванан Ванґа Весілля Туї (Китай, 2006), володарку двох нагород – Золотого Ведмедя та приз екуменічного журі Берлінського кінофестивалю. А також :
* 4 місяці, 3 тижні та 2 дні, режисер Крістіан Мунґіу (Румунія, 2007) - Золота пальмова гілка Каннського фестивалю
* Ліс скорботи, режисер Наомі Кавасе (Японія, 2007) - гран-прі Каннського фестивалю
* Переродження, режисер Мосахіро Кобаяші (Японія , 2007) - переможець цьогорічного фестивалю в Локарно

Виступ театру "Дах"

Йос Стеллінг, Руслана Писанка та Сильвія Гукс

Сергій Маковецький, Йос Стеллінг, Сильвія Гукс

Йос Стелінг і його муза Сильвія Гукс

Йос Стеллінг

Сильвія Гукс

Сергій Маковецький

і ще трішки красуні Сильвії Гукс

Рвіта Дутта та Могсен Махмальбаф оцінюють конкурс

Розклади кінопоказів ви можете знайти на сайті фестивалю molodist.com


Галина Карпа
фото: Тарас Хімчак


24.10.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах