Wiz-Львів: Гід по фестивальних локаціях 
Віртуальна екскурсія кіно-майданчиками фестивалю Wiz-Art. Організатори розповіли чому обрати такі локації, як вони перегукуються з кіно-програмою та переповідають цікаві історію про кожну з них.
 
 
Локація № 1. Палац мистецтв
вул. Коперника, 17
  

 
 

До 5-ї річниці Дня незалежності України у Львові було відкрито найбільший за розмірами культурно-мистецький центр країни – Львівський палац мистецтв. Будівлю споруджено у 1996 році за проектом Василя Каменщика, котрий спроектував його ще у 1987 році на замовлення Львівського міськвиконкому. Композиційно та за стилем споруда підпорядкована бароковому Палацу Потоцьких, розташованому поряд. Фасади оздоблені класицистичними аркадними лоджіями і скульптурою Святого Луки – покровителя художників. 
Саме в Палаці відбуваються найзначніші культурні та мистецькі події Західної України, серед яких Осінній та Весняний салони від Національної спілки художників України, міжнародний Форум видавців, Свято шоколаду, фестиваль флюоромистецтва LvivLumines і,звісно ж, Львівський  міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art. Цього року він відбудеться вшосте. Зелені крісла Палацу мистецтв вже готові для поціновувачів яскравого кіно.
 
 
Локація № 2. Львівська обласна філармонія
вул. Чайковського, 7
 

 
 
Перший офіційний концертний сезон Львівської філармонії відбувся у 1902-1903 роки в концертному залі Скарбківського театру (теперішній театр ім. Марії Заньковецької). Там було понад 1200 місць, прекрасні умови для глядачів, велика концертна естрада, фонтани, цукерня, буфет і, навіть, чарівний зимовий сад. У 1962 році Львівська обласна філармонія офіційно «переїхала» до сецесійного будинку на Чайковського, 7, збудованого 1907 року для Музичного товариства Галичини. Саме у Львівській філармонії вперше для львів’ян(ок) прозвучали визначні твори світової класики – «Німецький реквієм» Брамса та «Реквієм» Верді, «Месія» Генделя та  Симфонія №9 Бетховена. За останні сто років на сцені Львівської філармонії виступили найвідоміші музиканти світу, серед яких Соломія Крушельницька, Антон Рубінштейн і Ріхард Штраус. 
 
Головною подією сучасного музичного життя у Львові є щорічний Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», започаткований у Львівській філармонії в травні 1981 року як Всесоюзний музичний фестиваль «Виртуозы страны». Її діяльність, утім,не обмежується музикою: з 2007 року у фойє діє галерея «“ФілАрт»”, де відбуваються виставки, зустрічі та літературні перформанси.  Цьогоріч  вишукані стіни будівлі приймають урочисту церемонію відкриття Wiz-Art 2013. 
 
 
Локація № 3. Дворик Ратуші
площа Ринок, 1
 

 
 
Історія Львівської ратуші довга і насичена, а сама споруда входить до Світової спадщини ЮНЕСКО як пам’ятка архітектури. Розташована в центрі середмістя,будівля пережила дві пожежі – у 1527-му і 1571-му. У Середньовіччі перед нею стояв спеціальний стовп для публічних покарань, на якому стратили, зокрема, Івана Підкову. У 1557 році на ратушній вежі встановили циферблат, який змайстрував і розписав львівський живописець Августин. Ніде так не відчувається пульс Старого Міста, як у внутрішньому дворику ратуші, де можна сховатися від шуму довколишньої площі Ринок. За одинадцять років проведення етно-джазового фестивалю «Флюгери Львова» стіни дворика ввібрали в себе теплу енергію музики та запальних танців. Якщо площа– це серце стародавнього міста, ратуша – серце площі, то дворик – це серце ратуші. Спеціальна програма Wiz-Art 2013«Великі короткі метри» чекатиме на вас всередині «львівської матрьошки».
  
  
Локація № 4. Антикафе «Communa»
вул. Галицька, 1
 

 
 
Засновники цього закладу перейняли успішний досвід інших креативних міст, пропонуючи новий формат відпочинку у Львові. Суть антикафе полягає у його статусі «вільного простору»: ви платите не за послуги, а за час перебування. В арсеналі закладу є настільні ігри, мольберти, журнали, нетбуки та стаціонарні комп’ютери з підключеним інтернетом, доступ до Wi-Fi. Вам також запропонують безкоштовні смаколики: чай, какао, печиво чи тости із джемом. Communa – чудова альтернатива не надто привабливим вокзалам, якщо вам нікуди подітися вночі, чекаючи транспорту, адже заклад працює цілодобово. Це особливо актуально зважаючи на те, що у Львові не так вже й багато закладів з цілодобовим обслуговуванням. Проте найцікавіше буде відбуватися переважно зранку, коли в Communi будуть проводити свої лекції та і майстер-класи гості Wiz-ArtLab 2013.
 
 
Локація № 5. Готель «Жорж»
площа Міцкевича, 1
 

 
 
«Жорж» – не лише відомий готель, але й пам’ятка архітектури місцевого значення. Він збудований у модному наприкінці ХІХ століття стилі пізнього історизму з елементами сецесії та ар-деко. Проект будівлі розробила віденська архітектурна спілка на замовлення Марії Гофман – останньої власниці готелю з однойменної династії. Важко уявити, що заклад існує вже понад сто років: його урочисте відкриття відбулося у далекому 1901 році. Первинно готель мав 93 номери, серед яких 32 були апартаментами класу «люкс». Номери коштували від 6 до 24 золотих ринських за добу (українська назва австрійської та німецької валюти - ґульдена). Сьогодні «Жорж» має статус фешенебельного тризіркового готелю, однак, проходячи повз нього, досі відчуваєш дух столітньої розкоші. Тут буде жити і працювати журі Wiz-Art 2013, а в день відкриття його стіни стануть декадентський інтер’єр стане місцем святкування та знайомства гостей.
 
 
Локація № 6. Народний дім на Збоїщах
вул. Мурована, 32
 

 
 
Реабілітована зусиллями небайдужих та ініціативних, ця споруда 1930-х років буде здаватися екзотикою після середньовічних кам’яниць і сецесійних будівель у центрі Львова. На межі міста і села урбаністичні будні несподівано натикаються на місце, де Полтва витікає на поверхню. Спільними зусиллями мистецької формації Wiz-Art та театрального фестивалю Драбина на території Народного дому на Збоїщах був створений «Культурний кластер» – організація, що сприяє архітектурній та соціальній реабілітації периферійної дільниці Львова. У перший день Wiz-Art’у 2013 тут відбудуться спеціальні безкоштовні покази для підлітків і літніх людей.
 
 
Локація № 7. Народний дім на Левандівці
вул. Широка, 1
 

 
 

У більшості львів’ян  поєднання слів «культура» та «Левандівка» створюють  понятійний оксюморон, адже в цього району заплямоване реноме. Проте Wiz-Artне боїться руйнувати стереотипи і закликає до рівномірного розвитку культурного життя міста. У перший день Wiz-Art’у 2013 тут відбудуться спеціальні безкоштовні покази для підлітків і літніх людей.
 
 
Локація № 8. Клуб Propaganda
вул. Зелена, 14
 

 
 

Після візуальних утіх можна порадувати й тіло – наприклад, за допомогою танців і прогресивної музики у клубі Propaganda. Організатори вечірок часто запрошують гостей з інших міст для нових музичних втілень. У п’ятницю  на спільній вечірці Wiz-art та журналу Double Vision для вас гратиме учасник формації illuminate та резидент радіо Follow Me FOZZ, а також наші Loki Lander, Arsen Taylor, T-One.
 
 
Локація № 9. Ресторан імпровізацій « Грушевський Cinema Jazz»
проспект Шевченка, 28
  

 
 

Концепція ресторану й полягає в безкомпромісній оригінальності: тут пропонують неординарну їжу,цікаве кіно та хорошу музику. Особливість музичної сторони закладу – поєднання класичного і навіть часом догматичного львівського джазу у виконанні найтитулованіших його представників з експериментами молодих, запальних музикантів. Wiz-art теж чекає на вас і пропонує відвідати в ресторані імпровізацій програмний концерт гурту SubRosa.
 
Ната Шевцова

23.07.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах