Wiz-Art 2013 у Львові


 
 
Фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art можна сміливо називати найбільш очікуваною кіноподією Львова. Поки що це єдина платформа у Львові та західному регіоні, яка об’єднує любителів короткого метру, його авторів-професіоналів, і тих, хто хоче ними стати. Крім розважальної мети, Wiz-Art це сприятливе середовище для потенційних фільм-мейкерів, і саме це є однією з основних цілей організаторів. Фестиваль має свій стиль, який підходить молодим і прогресивним, але, водночас, він гарно вписується в легендарну атмосферу старого міста.
 
Все розпочнеться у вівторок, 23 липня,  й триватиме шість днів. Цьогоріч у фестивалю розширена програма та нові локації. Приємно, що цього разу втілиться давня мрія організаторів влаштувати покази для конкретних соціальних груп – для пенсіонерів та підлітків. В рідних районах їм покажуть дві програми – «Вічно молоді» та «Помста підлітків». Варто зазначити, що віднедавна Wiz-Art, в партнерстві з іншими організаціями, докладає чималих зусиль, аби відновити культурне життя периферії міста. Покази пройдуть в Народному Домі на Збоїщах та Левандівці. Вхід вільний.
 
Старт професійної секції фестивалю Wiz-Art Lab відбудеться вже наступного дня, 24 липня. Суть цієї секції – організувати творчий контакт між запрошеними гостями фестивалю та зацікавленою публікою. Тарас Дронь – галицький режисер, який презентує свій фільм «Доторкнись і побач» в українській панорамі, першим проведе майстер-клас, і поділиться власним досвідом зйомок. Більшість зустрічей Wiz-Art Lab відбудеться в першому львівському антикафе Communa.
 
Того ж дня, у середу, Національний центр Олександра Довженка покаже короткометражні фільми класиків українського кіно. Сеанс «Великі короткі метри» відбудеться у дворику львівської Ратуші. У програмі – фільми Осики, Параджанова, Бикова, Балаяна та інших. Їхні стрічки недооцінені й часто несправедливо забуті.
  

 
25 липня о 8:30, відбудеться сніданок разом із почесним гостем і членом журі британцем Філіпом Ілсоном. Зустріч відбудеться в рамках проекту IDEA BREAKFAST. Філіп Ілсон як директор Лондонського фестивалю короткого метру також куруватиме партнерські покази. Два сеанси «BEST OF BRITISH» будуть показані 26 та 27 липня та представлять найновіші британські фільми.
 
Офіційне відкриття фестивалю Wiz-Art розпочнеться музичним перформансом гурту ZAPASKA у залі Львівської філармонії. Потім розпочнеться показ фільмів-переможців  найкращих міжнародних фестивалів – «BEST OF THE BEST».
 
на фото: Кай Штаніке (ліворуч) та  Міхаель Ріттманнсберґер (праворуч)
 
Кінець тижня точно буде насиченим, адже в п’ятницю пройдуть перші конкурсні програми, проте не лише цим нас порадують організатори. Саме 26 липня режисери Кай Штаніке (Берлін) та Міхаель Ріттманнсберґер (Відень) проведуть свої освітні зустрічі.
 
на фото: Флоріан Похлатко (ліворуч),  Ромас Забараускас (праворуч) 
 
27 липня ще один австрієць - Флоріан Похлатко (студент канського призера Міхаеля Ханеке) розповість про те як віднайти свободу у створенні фільмів. Пізно ввечері у клубі PROPAGANDA відбудеться запальна фестивальна вечірка від журналу DOUBLE VISION, яка триватиме всю ніч.
 
28 липня зранку відбудеться зустріч з особливим литовським гостем – Ромасом Забараускасом. Режисер та активіст представить свої фільми, і звісно, буде готовий обговорити їх із глядачами. Цьому хлопцеві буде що розповісти, адже у свої 23 роки він встиг не лише здобути міжнародне визнання, а й викликати національний скандал у Литві.
 
Показ ностальгічної кінозбірки «Прощання з плівкою» пройде 27 липня. Первісна технологія з кожним днем, якщо не годиною, стає важкодоступною, а значить, менш актуальною для режисерів цифрового покоління. Цей кінопоказ присвячується любителям старовини, консерваторам, і їхнім антиподам, яким не терпиться завершити плівкову епоху і почати зовсім нову історію кіно.
 
Усе пізнається в порівнянні. Саме тоді проявляється відмінність між часовими періодами: плівки і цифри, чи між світами: живих і ненароджених, чи серцями людей: вільних і закутих в обставини – такий проникливий відтінок матиме позаконкурсна програма фестивалю під назвою «Інші». Це інакшість, яка бентежить і часто викликає непорозуміння; вона цікавить багатьох аж до нетерпимості. Поки відомо тільки те, що любов сильніша – мабуть про це піде мова. Найбільш емоційний показ фестивалю відбудеться в суботу ввечері, 27 липня. Після цього на всіх чекатиме ресторан імпровізацій «Грушевський Cinema Jazz», де для гостей Wiz-Art’у гратиме група SUB ROSA.   
 
Неділя 28 липня стане відповідальним днем. Окрім позаконкурсної програми "Ми - це світ", герої фільми якої живуть у вигаданих реальних і нереальних дійсностях, о 18:00 можна буде подивитись підбірку українських короткометражок. У програмі поєднано як роботи, які вже здобули визнання, наприклад, фільм "Помин" Ірини Цілик чи "Доторкнись і побач" Тараса Дроня, так і фільми, прем'єра яких відбудеться на фестивалі Wiz-Art - зокрема "Свєтка" Ірини Устеленцевої. Саме глядачі визначатимуть хто ж з режисерів(ок) отримає приз за найкращу українську короткомтеражку. Львівський Палац мистецтв буде головним майданчиком фестивалю. Саме тут пройде офіційне закриття й показ фільмів-переможців.
 

 
 

текст:  Антон Ткачук

22.07.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах