Зупиніть хвору культуру популярності

Зупиніть хвору культуру популярності

Раймонд Талліс: "Вона поширюється, як темна пляма, завдаючи шкоди і реальним знаменитостям, і порожнім ідолам. Якщо дбаємо про наше суспільство, ми повинні відкинути її".

Великодній випуск: Egg, love and… RABBITS

egg hunt

Можна дивитися страшні хоррори на День Св. Валентина і грати у футбол на 8 березня, але наступним святом після Різдва, яке важко проігнорувати є Великдень. Якщо ви ще не обклалися яйцями, - ми поділимося, бо без яєць на Пасху не цікаво! Отож, починаємо традиційне великоднє полювання на яйця, або як то називають англомовні народи – egg hunt :)

А як щодо фінансової допомоги для літературних критиків?

літературна критика

«Америка зробила правильно, включивши фінансову допомогу діячам мистецтв до великого антикризового пакету. Але якщо ми хочемо, щоб американське письменництво вижило, то певним людям потрібно одразу братися до роботи, а саме – літературним критикам», – пише Лорін Стейн для електронної версії журналу «Intelligent Life»

Віра Балдинюк: «Сучукрліт - міський дурень, що розмовляє сам із собою і страждає на синдром Туретта»

Віра Балдинюк

Віра Балдинюк, редактор та літературний критик, розповідає про суть графоманства, обличчя сучасної української літератури, жіночу прозу та мету літератора

Сhristmas is…

Сhristmas is

...Різдво – це чарівна пора, коли хочеться повернутися у дитинство, де тепло, затишно і не хочеться спати... Совкові асоціації на кшталт Олів’є вкупі з “огоньком”, на щастя, не зачепили ще й цього свята. Отож, якщо ви не зібралися цього року в гори, теплі краї, не їдете до бабці у село і взагалі не маєте конкретних планів на Різдво, - з вашого дозволу запропоную короткий перелік не дуже корисних (однак доста приємних) порад :)

Маст-рід: Таня Малярчук „Говорити”

Таня Малярчук - Говорити

Ми ще не встигли поповнити свій словниковий запас, але вже напружено працюємо над вирішенням цієї проблеми. Кажуть, найліпше в такому випадку допомагають книжечки. Читати нам так само важко — декому від незвички, а декому взагалі від народження. Тому ми вирішили скласти редакційний маст-рід і поділитись ним з вами. Першою в нашому списку літератури для обов’язвового прочитання стає книжка Тані Малярчук „Говорити”

Notre Dame d`Ukraine: копання давно здохлих псів

Оксана Забужко

Нова книга Оксани Забужко “Notre Dame d`Ukraine: Українка в конфлікті міфологій”, безумовно, стала подією в культурному середовищі і неодмінно викличе найжвавіші дискусії. Головне джерело суперечностей - у певній двоїстості роботи, що походить від традиційної для таких досліджень пари автор/об'єкт. Тобто - Забужко і Леся Українка, котрій і присвячена книга.

Вісім секунд „Таємниці” Юрія Андруховича

Юрій Андрухович

Про що йдеться у новій книзі Патріарха бу-ба-бу? Про ім’я. Насамперед про ім’я. Тільки про ім’я. Чому його твори купуються? У читача виробився стійкий імунітет механічної довіри до його текстів. Довіри. Але механічної. Хоча, у даному випадку мова йде не про художній твір, а про мемуаристику, і тільки про твори цього жанру можна казати, що вони б не написалися, якби не існувало автора.

Кінець світу відміняється

Курт Воннеґут

Дивно, але смерть Курта Воннеґута сприймається чомусь не як літературне чи історичне явище, а швидше, як монументальне. Інакше кажучи, його існування — при багаторічній відсутності будь-яких новин — стало звичною частиною загальномистецької свідомості. Читацький загал фактично вже спорудив йому пам’ятник. Лишилося підтвердити це конкретними датами.

Актуальний Шевченко. Вирівнювач хребта

Тарас Шевченко

Cправжнього Шевченка досі не прочитано. Цікаво спостерігати, як його, самоука, не здатні зрозуміти люди з науковими ступенями чи двома вищими освітами. Не прочитано через те, що нецензурованого Шевченка можна знайти лиш в останніх виданнях "Кобзаря".

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах