Сhristmas is…


- Тук-тук!
- Хто там?
- Мері.
- Яка Мері?
- Крістмас, ги-ги-ги!

Таке я колись почула в кіні, не пам’ятаю якому, але точно різдв’яному. І то таки логічно, бо тільки на Різдво пробачаються дитячі жарти із уст начебто дорослої людини. Веду до того, що Різдво – це чарівна пора, коли хочеться повернутися у дитинство, де тепло, затишно і не хочеться спати... Совкові асоціації на кшталт Олів’є вкупі з “огоньком”, на щастя, не зачепили ще й цього свята. Отож, якщо ви не зібралися цього року в гори, теплі краї, не їдете до бабці у село і взагалі не маєте конкретних планів на Різдво, - з вашого дозволу запропоную короткий перелік не дуже корисних (однак доста приємних) порад :)

Насамперед, уявімо , що 6-го січня ви чемно провели з сім’єю, їли кутю і все таке… Це щоб мене не звинуватили у повному запроданстві західній цивілізації (та її традиціям зокрема). Так от, 7 січня у нас Різдво. Його потрібно провести абсолютно, що називається, без напрягів.

1. ПОДАРУНКИ. Головний біль, який стає дедалі сильнішим по мірі наближення червоної дати у календарі. Питання із подарунками бажано вирішувати завчасно, щоб не прийшлося презентувати що-небудь. Хоча, що розпинатися, все-одно майже всі ми це робимо в останню мить. Це як підготовка до іспиту, тільки з іспитом інколи може пронести, а от подарунки самі не підготуються… А взагалі на Різдво приємно дарувати і отримувати якісь милі дрібниці. Handmade – найкращий варіант, хоча би листівку можна зліпити власноруч (чим кривіша – тим оригінальніша:)). Головне – фантазія!

Не мало важлива деталь – подарунковий папір. Те, що продається або гидке, або остогидло, або коштує більше за подарунок.. Для упаковки підходить все: від симпатичних серветок, охайно наклеєних на коробку, до звичайної газетки. Із власного досвіду скажу, якщо хочете надати паперу старезного пожовклого вигляду процедура вимочування у чаї не така дієва, як протирання ваткою, попередньо змоченою у звичайній розчинній каві. До речі, каву можна використати інакше – накидати кавових зерен у коробку з подарунком. Коли трясти цим подарунком складається враження якогось музичного інструменту і вгадати вміст майже не можливо. Окрім того, є ще один приємний ефект – запах. Подаровані мені братиком шкарпетки досі пахнуть кавою:)

2. ДРУЗІ. Найкраще Різдво святкувати із тими, хто тобі найближчий. Як правило, такими людьми виявляються родичі та друзі. Це не те свято, коли потрібно запросити якомога більше народу. Тут взагалі не бажано керуватися словом ПОТРІБНО, можна тільки ХОТІТИ когось бачити. Розпивання какао, або чаю з пряностями , читання казок, перегляд старих різдвяних фільмів – справа надто інтимна, щоб розділяти її будь з ким. У різдв’яний день неодмінно захочеться побути абсолютно відкритим та щирим, а таку розкіш собі можна дозволити тільки у компанії перевірених людей (так вже чомусь виходить…). О, говорячи про друзів, згадала, що хотіла добавити до пункту “Подарунки” не поганий варіант для презенту вірному другові – щось у вигляді голубів. Пам’ятаєте, як там у другій частині “Одного вдома” говорилося про двох ялинкових голубів? – От і я точно не пам’ятаю, але щось дуже миле. Треба цього разу передивитися, бо вже років шість не бачила цього фільму.

3. МУЗИКА. Для створення потрібної атмосфери з усього розмаїття різдв’яних композицій краще підготувати дві збірки: денну та вечірню. Різдв’яний ранок слід почати з веселої музики, пісень, котрі викликають найприємніші асоціації та не залишають байдужим. Найдоречнішими тут будуть старі добрі хіти на кшталт : “Silent night”(Enya), “Christmas song”(Nat King Cole), “Winter wonderland”(Peggy Lee), ”Christmas is”(Lou Rawls), “Let it snow”(Frank Sinatra), “Jingle Bell Rock”(Bobby Helms), “Christmas kisses”(Ray Anthony), “Baby,it’s cold outside”(Dean Martin), “Christmas Waltz” (Nancy Wilson),“Christmas island”(Bob Atcher, The Dinning Sisters) і ще купа різдв’яних пісень у виконанні легендарних зірок. Знайти їх дуже просто, окрім того всі перечислені хіти у повному наборі та з доповненнями присутні у спеціальних різдв’яних платівках Луї Армстронга, Елли Фіджеральд тощо. На різдв’яний альбом від Christina Aguilera (як і на парфуми) не купляйтеся, виконання не погане, однак, атмосфера вже не та. Отож, під стару американську музику можна готуватися до прийому гостей, піти щось приготувати, одягнути святкові шкарпетки, повитягати пледи, а там дивись вже й хтось прийшов.

Ввечері насичені різдв’яним духом ви забажаєте казки. Для цього варто використати вечірню збірку, до якої радила би віднести альбоми 2008 року: “Tabarly” Яна Тірсена (Амелі тут ні до чого), “Med sud i eyrum vid spilum endalaust” від Sigur Ros (чомусь завжди на цьому сайті про них згадую), та деякі старі треки Mum. Хоч перелічена музика немає нічого спільного із Різдвом, однак по духу якнайкраще підходить для різдв’яної містерії.

4. КАКАО&ТІСТЕЧКА. Свята для того, щоб поглинати багато їжі, особливо солодкої :) Тому, дівчата (ну і хлопці), на один день забудьте про всі дієти! Закутавшись у теплі пледи, потрібно пити смачне какао – класика жанру. А ще можна поекспериментувати, розтопіть шоколад і кидайте туди червоний перець, заварюйте чай і не забудьте про корицю та бад’ян, коротше не бійтеся спецій. Але пробуйте на маленьких порціях, бо експерименти іноді провалюються. Хоча в будь-якому випадку буде весело. Тістечок та печива має бути вдосталь – якщо вже зібралися, то треба насолодитися по повній. А ще ніякого алкоголю, в цей святковий вечір його замінять солодощі.

5. КІНО. В проміжках між обмінюванням подарунками та кулінарними експериментами обов’язково треба подивитися класичне Christmas movie. Банальні американські комедії 90-х – це добре, але не на саме Різдво. Так як і у випадку з музикою, зупинитися варто на чомусь доброму і старому. Варіантів є кілька (в основному це 40-50 роки):

Магазинчик за рогом”(“The shop around the corner”, E.Lubitsch,1940), як не дивно, події відбуваються в Угорщині; “Диво на 34-тій вулиці”(“Miracle on 34th street”, G.Seaton,1947) з красунею Наталі Вуд, в США ні одного Різдва без нього не минає. По ходу, як у нас Новий рік без “Іронії долі” та”Одного вдома”; ну і звичайно - “Духи Різдва” (“Scrooge. A Christmas Carol”, G.Minter,1951), сюжет якого ми всі добре знаєм з мультфільма про Скруджа МакДакка, а дуже кмітливі – від Чарлза Діккенса :)

Перегляд фільму можна довершити Кока-Колою. Сподіваюсь, ви розумієте, що напій обрано не через його смакові якості, а чисто із поваги до легендарних ПІН-АПовських часів виробництва цих фільмів.

6. КАЗКИ. Завершити святкування можна читанням казок. Бажано це робити вночі, атмосфера магічна і трохи моторошна довершується потрібною музикою (пункт#3) і кількома запаленими свічками. Підбір казок – справа не проста. Виявляється, більша частина Андерсонівських казок – просто таки жахи із відрубуванням ніг та голів. Хороші, але сумні історії “Ангел” та ”Дівчинка із сірниками”, жорстокі, але повчальні – “Червоні черевички” та ”Ялинка”. Можна вибрати щось серед казок Оскара Уальда, “Щасливого принца” наприклад (хоча теж не весело). А можна не шукати багато маленьких історій, натомість по черзі зачитувати шматки якоїсь великої казки. Як не крути, Гофман – гарант хорошого казкового вечора. Головне не забути привітати із Днем народження Кошачу Фею і не поснути із палаючими свічками :)

7. І наостанок , про цілування під омелою не забувайте! Можете не дряпатися на дерево, щоб почепити її у себе над порогом. Просто, йдучи по вулиці із близькою людиною, не забувайте піднімати час від часу голову, тоді на гілках тополя, чи акації неодмінно побачите круглий зелений кущик із біло-прозорими ягодами, а тоді вперед – законні Christmas kisses! :)

Крістіна Борхес

фото: Hitomi Komori


30.12.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах