Міські письменники: Тобіас Гюльсвітт і Наталка Сняданко


13 вересня у Львові в рамках 16-го Форуму Видавців відбувся літературний дует німецького письменника Тобіаса Гюльсвітта і Наталки Сняданко. Модераторував Юрко Прохасько.


Літературний дует


Біографічна довідка

Тобіас Гюльсвітт

Народився 1973 року. 2001 року закінчив Німецький інститут літератури у Ляйпциґу. Пра­цював журналістом у багатьох газетах і журналах, зокрема в «єцт-Маґазин» («jetzt -Magazin»), «Ді Цайт» («Die Zeit»), «ФАЦ» («FAZ»), «тац» («taz»). Від 2003 року викладає предмет «Інтерактивна на-рація» в Берлінському університеті мистецтв. Отримав численні нагороди та стипендії, серед іншого - стипендію Берлінського літературного колоквіуму (LCB).

Дебютував поетичною збіркою «Таке життя» (So ist das Leben, 1997), видав романи «Саґа» (Saga, 2000), «Я можу намалювати тобі рану» (Ich kann dir eine Wunde schminken, 2004), «Маленький пан Містер» (Der kleine Herr Mister, 2006), дитячу книжку «Бернгард Бонзай іде, щоби помститися» (Bernhard Bonsai geht sich rächen, 2007), а також повість «Речі на світлі» (Dinge bei Licht, 2008). Сти­пендіат програми «Homines Urbani» (Вілла Деціуша, Краків) 2004 року.

Літературний дует
Наталка Сняданко

Народилась 1973 року у Львові. За освітою — філолог, закінчила Львівський та Фрайбурзький університети, за фахом – журналіст і перекладач з польської, німецької та російської. Друкується в українській та закордонній пресі «Львівська газета», «Критика», «Дзеркало тижня», «Gazeta Wyborcza» (Польща), «Sueddeutsche Zeitung» (Німеччина), журналах «Профиль-Украина» й «Український тиждень». З 2008 року-редактор сторінки «Субтексти» львівського видання «Суботня пошта».

Дебютувала як письменник у 2001 році повістю „Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки”, що була опублікована у 2004 році в Польщі й одразу ж увійшла в десятку бестселерів. Інші книги: «Сезонний розпродаж блондинок» (2005), «Синдром стерильності» (2006), «Чебрець у молоці» (2007), «Країна поламаних іграшок та інші подорожі» (2008).

Цього року у видавництві Фоліо вийшла нова книжка Наталки Сняданко під назвою «Комашина тарзанка».

Аудіозаписи читань

["Зірваний" голос Наталки Сняданко] «...не такий, як ми зазвичай знаємо, але може й тим вартісніший, саме такий, як є сьогодні», - Юрко Прохасько.

[Юрко Прохасько читає уривок із нової книжки Сняданко «Комашина тарзанка»]

[Юрко Прохасько читає шматок із прози Тобіаса Гюльсвітта]

З іншим шматком Тобіасової прози можна ознайомитись тут


Літературний дует


Тобіас Гюльсвітт: «Коли ти пишеш, коли ти є письменником, ти повинен холоднокровно дивитись на деякі речі - і саме це є в моїй книжці ("Речі на світлі")».

[Запитання-відповіді]Літературний дует
Тобіас Гюльсвітт: «Добрий письменник повинен добре відчувати, добре думати і добре формулювати.

Свобода в якій ми живемо часом також може бути надмірною для людини і людина не може їй відповідати.

Я хотів ще сказати, що я є великим фаном Тараса Прохаська».


Літературний дует


Наталка Сняданко: Свобода - це є те, що ти обираєш сам. Можна бути дуже вільним у невільних обставинах, які тебе оточують. І навпаки.Літературний дует[Юрко Прохасько читає другий уривок із книжки Сняданко «Комашина тарзанка»]. Шматок цього тексту ви можете знайти тут


підготував Тарас Хімчак18.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах