Великодній випуск: Egg, love and… RABBITS


Можна дивитися страшні хоррори на День Св. Валентина і грати у футбол на 8 березня, але наступним святом після Різдва, яке важко проігнорувати є Великдень. Якщо ви ще не обклалися яйцями, - ми поділимося, бо без яєць на Пасху не цікаво! Отож, починаємо традиційне великоднє полювання на яйця, або як то називають англомовні народи – egg hunt:)


 EASTER

Цього разу нас закинуло АЖ у Чернівці, тепер там у фонтанах ,кав’ярнях та по іншим публічним місцям розкидані яйця, які знаходитимуть добропорядні чернівчани:) Всім іншим пропонуємо приєднатися до полювання у медійному просторі. Будьте уважні, там все хитро. Тому, хто знайде найбільше яєць буде… Буде йому щастя!:)


 EASTER


 EASTER

А тим часом, кілька штрихів для потрібної атмосфери:

Великодні яйця потребують “оформлення”. Мабуть нам всім відомі традиційні писанки, які мама забороняє брати до рук, бо вони тонко розписані старими рукодільницями. А ще від них інколи погано пахне (Боже борони, якщо є якась тріщина – фу-у-у!) Однак, яйце, котре би задовольнило ваші естетичні уподобання можна отримати, тільки власноруч розмалювавши. Мова йде не про віск і голку, а приземленіше - по вареним яйцям навіть маркери пишуть. Вищій пілотаж – зварити його у харчовій фарбі, попередньо наклеївши потрібний візерунок, вирізаний із звичайного клейкого паперу (тайна фірми – яйце з наклейками треба туго затягнути у шмат панчохи, щоб папірці не повідклеювались). Індивідуально і шедеврально;) От у нас : для Чеширської – класична котячо-керролська смужка зроблена звичайними маркерами, а ще є зварені у фарбі високохудожні яйця з Анрі Матіссом (“Полінезія, море” до речі).


 EASTER


 EASTER

Робити подібні процедури бажано під сприятливий музичний супровід. Оскільки цьогорічна весна ознаменована якісними новинками в основному від електронних гуртів, тому думаю, це гарний привід, щоб відкрити для себе маловідомий у нас минулорічний альбом австралійської співачки під чудернацьким (як для тих країв) іменем Lenka. Легка музика, яка несе дуже позитивний заряд. Перша пісня в трек листі “The show” – найвідоміша, оскільки стала саундтреком та має відео, такі пісні зазвичай використовують у якісних рекламах. Разом із нею треки “Trouble is a friend” і “Knock Knock” запам’ятовуються з першого разу найкраще та якось навдивовижу оптимістично налаштовують, хоч тексти тому не мали би сприяти.. “Like a song” скидається на сумну баладу, “song that goes around in your head”, така собі порція смиренного суму (майже як у “White chalk” P.J. Harvey). Приємний вокал австралійки повсякчас нагадує Лілі Аллен, однак наша героїня ще не настільки скомпрометована:) В загальному враження від альбому складається дуже світле, тому це підходяща партія для прослуховування на теплі весняні свята.


 EASTER


 EASTER

Яке ж свято без кіна?! Коли з яйцями буде покінчено, - захочеться відпочити і спокійно щось подивитися. Якщо вам набридли дурнуваті кінокомедії, а мелодрами у таку пору дивитися тим паче не гоже, можу запропонувати кіношний балет-казку 1971 року. Називається цей витвір мистецтва “Казки Беатріс Поттер”. Ну хоча б раз у рік таке варто подивитися! Головне – це налаштування та витримка:) Найвідоміші (тогочасні) представники Англійського Королівського балету весь фільм танцюють у костюмах тварин, відтворюючи сюжети із відомих казок британської письменниці Беатріс Поттер. Відверто кажучи, видовище вкрай дивне і навіть захоплююче(хоча би не таке моторошне, як екранізація “Alice adventures” 1972 року). Використані казки не є великодніми, однак там присутні кролики, що автоматично робить фільм доречним на Пасху , хоч і викликає недобрі асоціації з Лінчем:) Знайти цей шедевр можна тут.

Для непідготовлених у запасі є полегшена версія – фільм 2006 року “Міс Поттер”, в якому правда йдеться про життя письменниці Беатріс Поттер ( Рене Зельвегер). Проте фільм знято гарно, із використанням справжніх ілюстрацій до її казок. Багацько симпатичних кроликів! І ніякого Лінча:) Якщо сюжет може здатися надто простим, - то картинка просто прекрасна і варта півтори години затраченого часу .


 EASTER


 EASTER


 EASTER

А якщо вже говорити про Беатріс Поттер, - то справжні шанувальники казкового настрою просто змушені на Великдень почитати її чарівні розповіді. Найбільш підходящими вважаються казки про Пітера Реббіта та Бенджаміна Банні. Пітер Реббіт (непосидючий кролик у синьому жакеті) – головний персонаж Беатріс , він навіть старший за Міккі Мауса, по всьому світу Пітер прикрашає собою всілякі дитячі гаджети. Історії про пригоди кролячого сімейства та інших тваринок прості та добрі, якими в принципі справжні казки і повинні бути. На жаль, українські дітлахи поки втрачають їх, однак у російському перекладі окремі казки давно вже вийшли. А в оригіналі деякі можна знайти http://digital.lib.uiowa.edu/peterrabbit/pageflip.html target=_blank>тут(навіть шурхіт сторінок чути,хі-хі).


 EASTER


 EASTER


 EASTER

Ну мабуть вже достатньо про чтиво/слухання/споглядання, Великдень потрібно проводити активно. На вулиці ж тепло! Якщо ви не зібралися на природу, - вийдіть у місто, там зазвичай пусто і дуже спокійно, бо ж усі інші по природах:) А ще звертайте увагу на деталі – раптом знайдете щасливе яйце:)


 EASTER


 EASTER


 EASTER


 EASTER


 EASTER


 EASTER

Команда AZH вітає ВСІХ із Великодніми святами!!! Казкового вам настрою та теплих усмішок!!!

PS: скільки яєць нарахували?:)


Крістіна Борхес
фото: Hitomi Komori18.04.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах