Хеппі Є


25 грудня наша улюблена книгарня «Є» відзначила річницю із дня свого відкриття. Святкування пройшло в колі літераторів та видавців: Оксани Забужко, Мар’яни Савки, Івана Малковича, Діани Клочко, Богдани Матіяш та інших. Повноваження ведучого були передані Богдану Бенюку.[+]
Святкування проходило під джазовий супровід[+]
Іван МалковичБогдан БенюкБогдана Матіяш[+]
Оксана Забужко[+]
Іван Малкович і Богдан Бенюк[+]
Мар’яна Савка[+]
Діана Клочко

Цього ж вечора за підсумками минулого року в книгарні «Є» роздали нагороди:

Оксана Забужко та видавництво «Факт» були відзначені в номінації «Улюблена книжка покупців книгарні “Є” у 2008 році» (роман Оксани Забужко «Польові дослідження з українського сексу» в цьому році був рекордним за кількістю проданих книжок).[+]
Анастасія Левкова і Оксана Забужко

Презентацію книжки Лесі Ставицької «Українська мова без табу. Словник нецензурної лексики та її відповідників. Обсценізми, евфемізми та сексуалізми» (видавництво «Критика») визнано найгучнішою презентацією року в книгарні «Є» (презентація відбулась 5 березня).

Відзнаки отримали також Посольство Республіки Польща в Києві («за плідну співпрацю в рамках проекту «Польська читальня») та Французький культурний центр («за найгучнішу зустріч з іноземним автором у книгарні “Є”» (ідеться про зустріч з Ніколя Фарґом, яка відбулась 10 жовтня).[+][+]


Довідка про мережу книгарень «Є»

Першу книгарню мережі відкрито 21 грудня 2007 року в м. Києві (вул. Лисенка, 3). Менш ніж за рік книгарня набула репутації магазину з найбільшим вибором українських книг, приємним сервісом (місця для читання, Wi-FiТМ), а також стала відома киянам та гостям столиці як місце культурних зустрічей – презентацій книжок, круглих столів, літературних читань.

На 15-му Форумі видавців у Львові (вересень, 2008 р.) книгарню «Є» визнано найкращою книгарнею в Україні, книгарнею року.

23 вересня відкрито книгарню «Є» та кав’ярню «Гармидер» у м. Володимир-Волинський (Волинська область).

23 листопада відкрито культурно-мистецький центр «Є» (книгарня «Є» та арт-клуб «Гармидер») в м. Івано-Франківськ.[+]


Мережа книгарень «Є» має свої особливості, привабливі для покупця:
• найбільший в Україні вибір українських книг,
• книги іноземними мовами,
• відділ дитячої літератури (тут же місце для ігор, дитячі іграшки),
• відділ дисків (музика, фільми, ігри, аудіокнига),
• місця для читання,
• безкоштовний Інтернет (Wi-FiТМ),
• полиці для буккросингу,
• періодичні культурні заходи (презентації книжок, круглі столи, зустрічі з письменниками тощо).

Книгарня «Є» у Києві – це власне книгарня, відділ дисків та зала для проведення культурних заходів.

Книгарня «Є» у Володимирі-Волинському – це власне книгарня плюс арт-кав’ярня «Гармидер».

Культурно-мистецький центр «Є» в Івано-Франківську – це один поверх арт-клубу «Гармидер», дитяче кафе, два поверхи книгарні, один поверх дисків та виставкова зала (або конференц-зала).

Книгарня «Є» – це не просто місце для купівлі книжок та дисків, а арт-клуб «Гармидер» – це не просто харчовий заклад. Це, натомість, певний формат, синтез різних напрямів сучасної культури під одним дахом.

Мережа книгарень «Є» має певний концепт, чітко визначену позицію. Вона унікальна: вирізняється серед книжкових мереж тим, що просуває власний, український продукт. Ця позиція відповідає очікуванням суспільства, адже, як засвідчують соціологічні дослідження, більшість українців готові читати українською мовою, серед них більшість – це ті, хто надає перевагу україномовній книжці.

Мережа книгарень «Є» – це заохочення не тільки для покупця, а й для українського видавця, оскільки його книги посідають тут адекватне місце. Цим мережа принципово відрізняється від інших книжкових мереж в Україні, які цілеспрямовано просувають російську книгу.

Відкритість до інших культур, однак, також вельми важлива, оскільки відкритість – це запорука доступу до передових ідей світового рівня. Саме тому мережа книгарень «Є» прагне забезпечити великий вибір не тільки українських, а й зарубіжних книг оригінальними мовами.

Засновником мережі є австрійська компанія «ЕСЕМ Медіа ҐмбХ». «ЕСЕМ Медіа ҐмбХ» відома також як засновник суспільно-політичного видання «Український тиждень» (www.ut.net.ua).Деякі цікавинки про київську книгарню «Є»

• Перший захід у книгарні «Є» відбувся 18 січня – зустріч із Оксаною Забужко на тему «Модна книжка», після якої пані Оксана сказала: «У мене рука легка, тож у вас буде багато заходів і все буде добре».

• За 2008 рік у книгарні «Є» відбулось близько 90 заходів (бувало по п’ять на тиждень).

• Найгучніша презентація в книгарні «Є» за 2008 рік – презентація книжки Лесі Ставицької ««Українська мова без табу. Словник нецензурної лексики та її відповідників. Обсценізми, евфемізми та сексуалізми» (5 березня).

• Книгарня «Є» – це перша книгарня, яка всі стереотипи про Шевченка зібрала докупи. З уявлень наших покупців ми створили дерево стереотипів, яке надихало Юрія Андруховича та Віктора Неборака під час Шевченківських днів (10 березня) у книгарні.

• Це єдина книгарня в Україні, у якій шампанське розливали з каністри (під час презентації збірки поезій Дмитра Лазуткіна «Бензин» 14 травня).

• Це перша книгарня, у якій зібрались усі вінні-пухи світу – під час презентації «Віня-Пыха» (14 серпня) – білоруського перекладу книжки Дж. Мілна за участю перекладача з Білорусі Віталя Воранава.

• Експеримент і динаміка – наші улюблені слова: наші відвідувачі люблять побігати Києвом у літературному квесті, шукаючи давно знайомі місця та улюблених письменників (до Днів Києва 24 травня); виконують ролі присяжних під час суду над книжкою Роксани Харчук «Сучасна українська література. Постмодерний період» (6 червня).

• Книгарня «Є» знайомить українського читача з книжками іноземними мовами. Для нас велика честь приймати в себе зустрічі з іноземними авторами – імпозантний Войцех Кучок, жартун Даніель Одія, ангельський Ніколя Фарґ, чарівлива Катрін Панколь та інші.

• Зовсім недавно, 20 грудня, в книгарні «Є» започатковано заходи для наймолодших. Перший захід називався «Миколаївські читання» - близько 60 діток з батьками розповідали віршики Миколаєві, тобто акторові Василю Мазуру та Богданові Бенюку.


30.12.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах