Альбіна Позднякова про «120 сторінок Содому»

Альбіна Позднякова, 120 сторінок Содому

«Мене цікавить література, що розкриває різноманітні проблеми жінок, про домашнє насильство, про кризу маскулінності, про вагітність та материнство. Квір - це ще одна тема, якої ми не торкаємось».

Любов Якимчук про жінку, дим і небезпечні предмети

Любов Якимчук

13 вересня в рамках 16-го Форуму Видавців відбулася прем'єра музично-поетичного діалогу «Жінка, дим і небезпечні предмети» – проект контрабасиста Марка Токара і поетки Любові Якимчук. AZH, побувавши на дійстві, в особі Іванни Черухи порозмовляв із Любов'ю про цей проект, її поезію та творчість загалом.

Віра Балдинюк: «Сучукрліт - міський дурень, що розмовляє сам із собою і страждає на синдром Туретта»

Віра Балдинюк

Віра Балдинюк, редактор та літературний критик, розповідає про суть графоманства, обличчя сучасної української літератури, жіночу прозу та мету літератора

Тарас Прохасько: ...доплисти, доїхати, знайти, відкрити, попробувати, опанувати

Тарас Прохасько

Ми прагнули зустрітися з ним, і врешті ми знайшлися. Приїхали до Делятина, де в Прохаська будинок, в передостанній день останнього місяця літа. То він вийшов, запропонував піти пообідати, та ми відмовились. Тоді купив вина, сиру, ми пішли до старого міста. До схожого на замок будинку, в якому наразі початкова школа. Поблизу – старенька лавка – там ми й зупинились. Поговорили, певно, про все, про що хотіли. А остаточний текст вирішили не ділити на розділи, не шліфувати мову, майже не скорочувати. Можливо, так простіше буде вловити сам ритм розмови. Тарас Прохасько говорить повільно – тож краще не спішіть, читаючи.

Любчик Дереш про затримку свого розвитку

Любко Дереш

Піонери-активісти заворушились. Надсилають свої атачі з гордими і дотепними вступами, оприлюднювати які страшно. Та все ж приємно, що крига рушила, панове присяжні... Читайте інтерв’ю піонерки Крістіни Борхес з поп-зіркою Любком Дерешем.

Лексикограф центральноєвропейської магії

Петро Мідянка

Їдучи до Петра Мідянки у село Широкий Луг, я милувався краєвидами вересневого Мараморошу. На гадку відразу приходило „понад верхами – золота заграва...”, „майдан церковний з кам’яним хрестом...” , „Туск , просвітлений як ліщанова ряска...” Оксана Забужко вважає, що добрі поети мають дар висловлювати думки колективного підсвідомого. Це, як ніколи, правда у випадку Петра Мідянки.

Львів – альтернативний погляд Юрія Прохаська

Юрко Прохасько

Львів — місто, про яке багато говорять і пишуть, але насправді мало про нього знають. Тож пропоную розмову зі знавцем і шанувальником Львова, публіцистом, перекладачем та есеїстом Юрієм Прохаськом.

Качечка всія Русі Анатолій Ульянов

 Анатолій Ульянов

Анатолій Ульянов: «Я – качечка всія Русі і весельчак У, твердиня національних цінностей пересічного українця і, звісно ж, головний редактор філософського порносайту про лузгу світобудови, дітей та гроші proza.com.ua. Врешті-решт, я — найліпше, що сталось у цій країні з часів сходження на престол Володимира Володимировича Путіна».

Ірена Карпа: «Мене хвилює те, що скоро пройде дія страшних таблеток»

Ірена Карпа

Ірена Карпа: «Цікаво, чи існує рецепт безпрограшних революцій, чи це тільки насолода процесом, а потім ті з колишніх провокаторів і лівих радикалів-антисистемників, хто не запхався дупою в парламентське крісло, стріляються в себе на дачах?»

Павло Коробчук: світові імена стають кока-колою

Павло Коробчук

Павло Коробчук: «Перемогти у слем-турнірі може людина, яка наваляла десь в себе в підвалі якийсь текст, але класно його подала. У випадку яскравої подачі концентрація сприйняття будь-якого тексту посилюється».

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах