"Сьомга" Софії Андрухович: рожеві жіночі нутрощі


презентація

Без лишнього пафосу у п’ятницю 11 травня ввечері сталася ждана презентація жданої нової книги Софії Андрухович „Сьомга”. І місце для імпрези було вибране специфічне, сказати б, вже й незвичне, адже чомусь з книжки до книжки більшість презентується по кабаках. Все відбулося в Галереї мистецтв ім. Олени Замостян при Культурно-мистецькому центрі НаУКМА.

Чорна вечірня сукня і білі гольфи на руках — таким було вбрання Софії. Руки видавались перебинтованими. „Сьогодні Софія перед вами така ж беззахисна, як і в книзі”, — прокоментувала театральний прийомчик ведуча дійства Віра Балдинюк. Чомусь відвертість, яка, власне, й робить письмо соковитим, смачним, живим і затребуваним, цього вечора прийнято було називати беззахисністю.

Уривки з „Сьомги” цього вечора читали близькі Софіїні друзі, а вже потім сама авторка. Це створювало дуже сімейну і теплу атмосферу. Візуальний ряд з відкладеними в пам’яті жіночими постатями та губами від ві-джея Tih_ra на самому початку, ніжний саундтрек (сама Софія читала під Illya).книжка

„Сьомга” — це історія сексуальності однієї жінки. І з важливих етапів цієї історії не опущено нічого – тут і демонстрація пісьок у дитсадочкових туалетах, і перший оргазм на олімпіаді з української мови, і шокуюча дефлорація, і інтернет-кохання, і історія з маньяком, і зовсім не очікуваний кінець, та багато-багато іншого. Гаряча й щира, „Сьомга” вся аж пашить: зараз, зараз у неї увійде новий досвід і вийде з неї нова історія. Зараз присмокчеться до її пахучого м’ясця губами читач і вже не відірветься, поки не закінчить.

За словами авторки, „Сьомга” спершу задумувалась як книга про секс. Софія сама любить читати хорошу еротичну літературу і хотіла написати такий роман й собі. Але тупо сексу не вийшло: історії, якими насичена книжка, переказані з тим-таки жіночим сексуальним задоволенням, з жіночим високоестетським смаком до деталей (часто якраз неестетичних, а відтак ще смачніших). Голі, як народжені діти, образи і ситуації верещать від своєї справжньості, взивають до глибоких потаємних спогадів, ретельно роками прихованих, до всіх крихітних скелетів у шафах. Тому „Сьомга” — ще й книга секретів.

„Пригадати, як ми трахалися? Не пригадаю. Пам’ятаю тільки, як, кінчивши, він незмінно повідомляв мені про це хихотінням, сповзав із мене і, тримаючи у витягнутій вперед правій руці наповнений спермою презерватив, як хіміки тримають колби з невивченими речовинами, чалапав босими ногами по паркету.” Ось такі приємнющі секс-спогади можна вичитати. А ще:

„Гарячий язик розмазував слину мені по шиї, по ключиці. Я заніміло лежала горілиць, тупа і перелякана. Забрязкали пряжки сарафана. Спітнілою долонею мене схопили за руку і потягнули її кудись, я відчула пальцями напружений, щільно обтягнутий шкірою орган. Доторкнувшись до нього, я почервоніла від сорому. Пахло чимось гострим — може, сечею.”

Вичищені, розлуплені і розкушені персонажі книжки такі реальні, от тільки що не матеріальні. Тож поспішайте впізнавати своїх подруг, кохані читачки, і поспішайте милуватися рожевими жіночими нутрощами, кохана решто!

Галя Карпа
фото: Тарас Хімчак13.05.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах