Презентація книжки "БотакЄ" Тараса Прохаська у Києві (відео)


16 грудня у книгарні "Є" відбулась презентація нової книжки Тараса Прохаська "БотакЄ". Модерувала Богдана Матіяш. Відеозвіт від арт-журналу AZH у чотирьох частинах:
 

1. Тарас Прохасько про переваги у існуванні тієї книжки над тим, щоби її не було.

Тарас Прохасько: "Я хочу, щоб те, що я пишу було подібно на такий інструмент. Тобто, не надто потрібний, не надто прагматичний якийсь такий, але добре зроблений у своєму задумі і хоч потреб використовувати його було не так часто, але коли треба, то тоді він є".
 
 
2. Що би змінилося для Тараса Прохаська, якби він перестав писати? Про те, що таке зрілість та про важливість знайти свою мову. Читання фрагменту тексту "Знову тільки про любов"
 

 
Тарас Прохасько: "...Українській літературі бракує дідівського слова. Я би хотів попробувати як пишеться... у дев'ятдесят... як пишеться, коли вже почуваєш себе древнім дідом. Мені дуже хотілося б, щоб у нашому книжковому світі, книжковій індустрії з'явився образ діда, який не втікає від того, що він старий, який використовує всі можливості старості і щоби суспільна свідомість не шукала тільки файного тіла і жвавих молодих думок, а щоби зрозуміла, що персонажі, такі як напівмаразматики і паралітики, які говорять мало, а часом взагалі забувають про що - то це також є значна частина культури. У нас принаймні такого нема".
 
 
 
3. Про те, що залишилось ненаписаного у житті Тараса Прохаська і чого він потребує як читач: "що любить улюблений автор". Відповіді на запитання від читачів.
 

Тарас Прохасько: "Я знаю, що більшість ненаписаних у світі книжок, добрих, найкращих книжок, є власне через те, що автор несподівано помер напередодні написання. Тому що кожен з тих, хто пише відкладає найкраще написане на потім..."
 
 
4. Про те, чому Тарас Прохасько попрощався із біологією, про станіславський феномен та інші речі.
 

Тарас Прохасько: "Мені подобається кіно, але я не пам'ятаю їх назв".
 
 
 

підготував: Тарас Хімчак

 
 
Також дивитись: 

Тарас Прохасько: ...доплисти, доїхати, знайти, відкрити, попробувати, опанувати (інтерв'ю)  

Фоторепортаж: Тарас Прохасько у Києві


26.12.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах