
Уже сьогодні український соул-гурт НастяЗникає матиме в столиці свій перший сольний концерт. Це імпровізоване інтерв’ю мало всі шанси залишитись втраченим. Наша розмова з музикантами відбулась три місяці тому, на відкритті балкону в арт-просторі Mezzanine, одразу після їхнього виступу.
Цього року легендарній соул-співачці Ніні Сімон могло б виповнитись 82. Американський мейджор RCA вшановує пам’ять епохальної артистки по-своєму, готуючи до випуску нову триб’ют-збірку її пісень. Для того аби спробувати відчути сучасний дух жанру, ми цілком суб’єктивно обрали до розгляду музику двох учасників компіляції – Alabama Shakes і Cold Specks, та для повнішої картини додали ще один цікавий випадок соулу епохи десятих – St. Paul and the Broken Bones.
Автору цієї замітки пощастило опинитись на широко агітованому (здебільшого у вузьких колах) концерті практично випадково, тому ані про фотозвіт, ані про можливі враження від пропущеного виступу місцевого гурту MAiAK на розігріві - говорити не доводиться. Втім, і мовчати було б зайвим, оскільки непересічність події є очевидною.
Саме такої характеристики для нових гітарних героїв інді-музики не шкодують сьогодні музичні видання. Свіжий перший LP лондонського квартету в Оfficial Charts нині поступається лише Florence and the Machine. І якщо остання скоріше займається психоаналізом за допомогою мелодраматичних бойовиків у барок-поп обробці, розчиняючись у собі, то перші віднаходять власне обличчя, проступаючи крізь багатьох інших.
Одним із безумовно найжаданіших концертів не лише цього літа, але й поточного року - є перший візит легендарних SWANS до української столиці. Він станеться вже за кілька днів, 10 липня, у Сентрумі.
23 – 26 квітня в арт-просторі Mezzanine відбудеться фестиваль української незалежної музики Speaker Festival. Серед учасників Endless Melancholy, Grisly Faye, MAiAK, iamyou, Panivalkova, Quarkmonk, MaMa Diaspora Sound System, r.roo, Boochyaman та багато інших.
Два роки тому ми говорили з Дмитром Куровським про запаморочливий синтез колажного малярства та гіпнотичної музики, яка в сумі утворює його складний образ – оригінального художника та винахідливого музиканта. За більше ніж чверть століття в українському музичному підпіллі, Куровський встиг еволюціонувати від нойз-рокового експресіонізму до мультимедійної психоделії, значно підкресленої чорними семидесятими. /.../ Сьогодні ж, напередодні персональної виставки Дмитра в Національному музеї Тараса Шевченка, ми раді представити до вашої уваги вибір його улюблених платівок, про котрі він люб’язно нам розповів і які нерозривно пов’язані з його творчістю.
Першого квітня у Лондоні на англійському лейблі Paradigms Recordings побачив світ сьомий диск дніпропетровського гурту Gamardah Fungus під назвою Hidden By The Leaves.
Мода на альт-кантрі та американу сьогодні шириться зі значним успіхом. Нещодавно ми спілкувалися із Сашком Булем - фолк-артистом із Чернівців - напередодні його чудового київського концерту. Вже місяць потому Сашко скеровує українськими шляхами свого польського товариша, відомого під таким американським іменем - Пітер Джей Бьорч. Як і належить справжньому фолк-сінґеру, Пітер відповідав на наші питання в дорозі, розказуючи про власні музичні одкровення, любов до концертної публіки та враження від України.
Найближчої суботи в арт-просторі Mezzanine виступить артист на ім’я Саша Буль. Музику, котру виконує наш чернівецький гість, звично маркують такими словами як «фолк», «альт-кантрі» та «американа». Герой цього тексту пропонує стосовно ідейного характеру власної пісні визначення «народна душа у середовищі сучасному та урбаністичному». Саме про цю та інші (навколо)музичні проблеми ми мали нагоду поспілкуватись із автором-виконавцем, відомим як Саша Буль.
Наприкінці минулого року здавалося, що мода на музичні підсумки стала настільки загальним місцем інтернету, що вже й додати немає чого. Втім, спостерігаючи всі можливі й неможливі позиції та конфігурації в безлічі списків, ми все ж наважилися скласти свій. Водночас озираючись та не дуже на тенденції музичного світу, ми намагалися керуватись особистими вподобаннями і, не соромлячись здивувати, згадали все, що так чи інакше гаяло дорогоцінний час. Отож, якщо нашому читачеві наприкінці січня все-таки ще цікаво дізнатися про вподобання та відкриття редакції – до вашої уваги кілька слів.
Завершення 2014-го і початок 2015-го у арт-центрі Closer та Mezzanine співпаде із грандіозною подією - фестивалем 'SHEEP HAPPENS'. Дві сцени, дві доби різноманітної музики і Вівця.
На свіжій хвилі підйому української незалежної музики, києво-варшавський дует Grisly Faye завершує поточний рік виходом дебютного EP, реліз якого відбувся на лейблі AZH 1 грудня 2014-го року. До того часу гурт уже встиг представити диск в рамках туру разом із Arms and Sleepers у Німеччині, Чехії та Польщі.
|