Blackpaperplanes: більшість концертів ми граємо саме в Україні, як не дивно 

Напередодні приїзду Blackpaperplanes до України редакція AZH поспілкувалася із учасниками білоруського гурту. Музиканти розповіли про вихід нового ЕР «In Abeyance» та враження від минулорічного туру. Вони знову збирають валізи, оскільки презентація альбому відбудеться, хтоб міг подумати, не в Білорусі, а в Україні. Blackpaperplanes відіграють півдесятка концертів: перший відбудеться 20-го вересня у Львові, потім хлопці зіграють на фестивалі «Республіка» в Кам'янці-Подільському, а після того відвідають ще кілька міст, зокрема Київ, Івано-Франківськ і Тернопіль. 
 
AZH: Ваш гурт днями видав новий міні-альбом. Розкажіть нам про роботу над ним, чого слухачам варто очікувати від «In Abeyance»?
 
Артем: Ідея створення ЕР з’явилася доволі несподівано, у нас назбиралося багато матеріалу, який можна було б записати у повноцінний лонгплей, але вирішили не поспішати з таким серйозним кроком, й поки що видати хороший ЕР. Ми записали альбом за доволі короткий проміжок часу на одній із найкращих студій Мінська. Матеріал записувався й зводився під контролем звукорежисера й просто хорошої людини на ім’я Паша (Чапа). Слухачеві точно не варто очікувати пост-рокового звучання. Це радше щось експериментальне, адже в кожному з чотирьох треків можна відчути абсолютно іншу атмосферу та звучання. 
 
AZH: Який посил (емоційний, інтелектуальний) ви вкладаєте у те, що робите зараз? Що хочете донести до свого слухача?
 
Віталій: Мені здається доволі складним завданням нести посил інструментальною музикою, адже найчастіше всі месиджі розкриваються через текст пісні. Ми граємо різнопланову музику, й цим стараємось донести ідею того, що не варто зациклюватися на чомусь одному, а необхідно постійно експериментувати й бути готовими зробити щось нове, що ніколи раніше не робив.
 
Анатолій: Ми вкладаємо радше суто емоційний посил, в треках ви зможете почути наш настрій, а він буває дуже різним: інколи гніваємось, інколи нас охоплює ностальгія. Проте погоджуюся з Вітом, що основний концепт нашої музики – експеримент. Ми прагнемо різноплановості звучання, бо не хочемо застрягнути в одному стилі. 
 
AZH: Що Blackpaperplanes винесли для себе з минулорічного туру Україною? Чому вам приємно знову повертатися сюди? Як відрізняється організація концертів в Україні й Білорусі?
 
Віталій: Винесли те, що варто до вас частіше приїздити! Складно порівнювати організацію концертів в Україні та в Білорусі, оскільки більшість концертів ми граємо саме в Україні, як не дивно.
 
Анатолій: Величезний досвід і спогади про дуже теплий прийом. Нам дуже подобається Україна, сьогодні це наша улюблена «музична» країна. Важко сказати наскільки сильно відрізняється організація концертів у Білорусі, адже ми зазвичай самі є організаторами власних виступів, де намагаємося створити максимально цікаве шоу. Але, нажаль, в Білорусі наша аудиторія надто вузька. 
 
AZH: За цей рік відбулися зміни в складі гурту, як це вплинуло на ваші лайви?
 
Артем: Цей рік дійсно був дуже важким для нас. Я думаю всі переймалися зміною складу. (Клавішник Глєб, який прийшов на зміну Марині, теж покинув гурт минулого року - від ред.) Мені часом здавалося, що ще трохи й в мене опустяться руки. Але зараз нас залишилося четверо, і ми як ніколи раніше плідно працюємо. Відсутність живих клавіш ми замінюємо семплами, а в нових композиціях ми майже повністю від них відмовилися, робимо акцент на електроніці й розмаїтті гітарних партій. Десь з’явилося трохи математики, а десь – електроніки. Ми обіцяємо, що на лайвах не буде сумно.
 
Анатолій: Чесно кажучи, всі ці зміни я вважаю позитивними. Нинішній склад мене більш ніж влаштовує, оскільки залишився повноцінний і дружній «кістяк» колективу, де всі учасники мислять в одному напрямку й знаходяться на одній планеті. Стосовно лайву, то нічого не змінилося.
 
AZH: Чи бачите взаємодію між вашою музикою та іншими видами мистецтва? (театром, кіно, танцем, живописом, літературою, фотографією?)
 
Артем: Безперечно, так! Така взаємодія можлива не лише з нашою музикою, вона можлива з будь-яким видом творчості. Адже ми всі займаємося майже одним і тим самим, ми створюємо щось прекрасне, в надії, що воно проживе в пам’яті людей ще довгий час. Відверто кажучи, ми вже не раз думали про це, навіть намагались співпрацювати з деякими віджеями й художниками, але нічого вартісного з цього не вийшло. У людей або не вистачає часу на це, або їм просто таке нецікаво. Ми відкриті до різних пропозицій, якщо хто-небудь захоче співпрацювати з нами, то впевнений що ми знайдемо спільну мову. Головне не соромтесь! :)
 
Оснінні концерти Blackpaperplanes в Україні:
20 вересня - Львів, ХДРД | зустріч у Facebook
21 вересня - Івано-Франківськ, TBA
22 вересня - фестиваль Республіка, Кам'янець Подільський | зустріч у Facebook
23 вересня - Тернопіль, Коза | зустріч у Facebook 
25 вересня - Київ, Старт | зустріч у Facebook 
 
 
Інтерв'ю: Тарас Хімчак
 

06.09.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах