Blueneck про Epilogue


  
Blueneck добре знані в Україні, адже саме рік тому, 20 жовтня, вони вперше завітали в Київ, де зіграли незабутній концерт у музеї Гончара.  А кілька днів тому - 19 жовтня (вже цього року) на німецькому лейблі Denovali Records вийшов їхній четвертий альбом, який Blueneck назвали Epilogue. За задумом гурту, "Епілогом" вони намагались поставити крапку у трилогіїScars of the Midwest - The Fallen Host - Repetitions. 

AZH вирішили розпитати Дункана Еттвуда (лідера гурту) про новий реліз і що слід очікувати від Blueneck у майбутньому. 
  

   
AZH: Можеш в кількох словах розповісти про “Епілог”?
 
Дункан Еттвуд: Отже, з самого початку я планував Епілог як свій невеличкий сольний проект. Я мусив написати саундтрек до телевізійного серіалу, але захопившись роботою вирішив записати все повністю... Мені хотілося працювати на тим, що мене не обмежувало. Робота над інструментальною музикою давала мені можливість досліджувати різні речі і експериментувати з новими ідеями...Чесно кажучи, я розважався, намагаючись не вплутувати вокал у цю історію. І врешті ми відчули, що це має стосунок до Blueneck, тому Річ і Бен долучилися зі своїми інструментами. Ось так це і стало надбанням Blueneck. Ми не змінили напрямок, як багато хто міг подумати. Це скоріше сайд-проект. 
 
AZH: Наскільки я знаю, деякі фани лишилися невдоволеними таким нетиповим Blueneck - ніякого  вокалу і жодного натяку на душероздираючий біль, як було в попередніх альбомах. Чому ви вирішили так представити цей матеріал? І куди подівся вокал?
 
-  Мені хотілося експериментувати, я вже почав писати нові пісні з вокалом для наступного альбому і тому мені хотілося спробувати щось “безвокальне”. Для мене “Epilogue” є абсолютно відмінним проектом від попереднього “Repetitions”. Я розумів, що людям не сподобається цей запис... Він дуже м’який в певних моментах. Але на мою думку, найважливіше - насолода від того, що ти робиш, тому “Epilogue” став проектом, що дав мені можливість дивитися на речі під іншим кутом.
 
AZH: Чому присвячений Epilogue?
- Щоб не ускладнювати нічого, перші три альбоми Blueneck я вважаю трилогією. Epilogue, напевно, замикаючий розділ цієї трилогії перед початком запису нового альбому. Я дуже зацікавлений у новому звучанні наступного альбому, у порівнянні з попередніми трьома. Але може це початок нової трилогії??!  
 
AZH: У пісні (Eta Carinae) відчувається вплив “космічної теми” (це дуже популярно серед пост-рок гуртів, але в цьому альбомі можна знайти щось спільне з Solaris (Бена Фроста) та  Moon (Клінта Менселла), але її можна, радше, назвати дроновою, ніж пост-роковою. І загалом весь альбом переплетений ембіентними вставками, що сприймаються як вступ до інших пісень. Ти писав їх окремо, чи конкретно для цих пісень?
 
- Я, чесно кажучи, не дуже спостерігав за “космічними темами” пост-рок гуртів, але в будь-якому випадку в моєму записі чимало ембієнтного дрону. Я великий шанувальник Клінта Менселла, Браяна Іно, Джона Карпентера і подібних. А також я безтямно захоплений вінтажними аналоговими синтезаторами. Epilogue дав мені унікальну можливість погратися з різним вінтажним обладнанням!
  
За задумом, усі ембієнтні пасажі були спеціально написані з рештою альбому. І зрештою все у цьому альбомі взаємопов’язане. Багато речей базуються на тих самих акордах і прогресіях. Це було зроблене навмисно, з думкою про мої улюблені саундтреки
  
AZH: Ваші альбоми завжди маюсь певну концепцію, назви пісень також мають свої історії. Можеш розповісти нам щось цікаве про це? А особливо про назви з нового альбому?
 
- Під час роботи над “Епілогом” у мене виникла ідея розповісти одну історію... Назви частково розкривають зміст історії, але найбільше мені подобається давати можливість слухачам вибудувати їхню власну історію з музикою, яку вони слухають... Отже, я не зможу розповісти мою власну історію Epilogue, але з радістю послухаю всі ваші!!
 
AZH: Наскільки я знаю, ви зараз працюєте над новим альбомом. Можеш щось розповісти про нього?
 
-  Я почав писати його трохи раніше за Epilogue. Чесно кажучи, він вже готовий. Це не дуже звично для Blueneck, оскільки зазвичай ми пишемо і записуємо все разом. Цього разу я сам записав всі демо. Чого я ніколи не робив раніше. У нас є дуже конкретне уявлення про те, як цей альбом мусить звучати. Особисто я дуже захоплений записом цього альбому, ми втілюємо багато ідей і використовуємо різні прийоми з попередніх альбому, але з новим підходом. Я дуже добре усвідомлюю, що після виходу цього альбому деякі фани Blueneck будуть розчаровані... Отже, ми йдемо на ризик... Що робить цю справу ще більш захоплюючою! А виконувати все це вживу - найцікавіше завдання.  
  
AZH: Повернемося трохи назад в часі. Розкажіть нам про презентацію попереднього альбому Repetitions у Європі? Вам сподобався той тур? Кілька тижнів тому ви знову поїхали у невеличкий тур. Ви відчуваєте між ними різницю?
 
- З альбомом Repetitions ми проїхалися найдовшим туром за всю історію існування гурту. Це був незабутній досвід. Ми відвідали знайомі місця і побачили багато нового. Концерт у Києві - це ще один незабутній досвід, який, напевно, назавжди закарбувався в мою пам’ять. Там були дуже дружні люди... і невимовно гарні дівчата! Я закохався в Київ, тому дуже сподіваюся, що мені випаде нагода туди повернутися.
 
Я дуже люблю їздити у тури, але останній тур мене дещо розчарував... Мені б хотілося подорожувати більше і довше... Але, на жаль, це не вкладається в наш графік.
   

  
AZH: Ви випускатимете відео для нових пісень з "Repetitions" і "Epilogue"?
 
-  Зйомка відео - дорога справа. Ми дуже сподіваємося, що до нас звернуться люди і запропонують допомогти зняти відео... але нам здається, що жодному з цих альбомів нема відповідного треку, на зйомку відео до якого можна було б витратити гроші. Можливо, в майбутньому ми щось зробимо. У наших планах є відео для нового альбому. Ми вже ведемо переговори з Тімом Фоксом, який зняв відео для Lilitu і ми дуже хочемо випустити нове відео на початку 2013 року. Це буде наче прев’ю до нового альбому.
 
AZH: У вас будуть зміни в колективі? Олі покидає гурт, чому?
 
- Олі, нажаль, вирішив, що він не може присвячувати так багато чаcу Blueneck, тому він йде... Зараз ми ведемо переговори з кількома музикантами, які могли б зайняти місце Олі. Ми сумуватимемо за ним. Він дуже важко працював і допомагав нам у турі. Він дуже талановитий музикинт... І я вже казав йому, що для нього двері завжди відкриті і ми з радістю продовжимо працювати з ним, якщо він цього захоче.  
 
AZH: Що нового в житті  учаників Blueneck? 
 
- Як ви вже знаєте, ми плануємо новий запис. Ми збираємося грати з MONO у Парижі у грудні цього року, це має бути неперевершено, також, маємо ще деяку роботу пов’язану з телебаченням. Бен Педжет (басист) щойно одружився, моя жінка от-от народить... Багато різних справ!
 
Насправді, це був досить спокійний рік для Blueneck... Тому з нетерпінням чекаємо на наступний ;)

 
Слухати:

  

Інтерв'ю та фото: Тарас Хімчак
Переклад (з англійської):  Маргарита Кулічова

26.10.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах