Caspian про свої турне: кожен вечір в новому місті


Після концерту в Києві Caspian відіграли ще два в Росії і один концерт у Фінляндії. Повернувшись до себе додому, після короткого перепочинку в рідному Бостоні, басист гурту Кріс Фрідріх / Chris Friedrich погодився відповісти на наші питання, що стосувались їхнього минулого турне по Європі і США. Як з'ясувалось, за три місяці Caspian відіграли близько 70 концертів на обох континентах.


 
AZH: Ви щойно закінчили найбільше турне в історії свого гурту, правильно? У Фейсбуці я знайшов, що Ви зіграли 24 концерти за 25 днів у Європі. Але я не побачив там скільки їх було в США. Розкажете? Здається, Ви не дуже стомилися, адже запланували наперед ще багато виступів. Невже поїздки в концертні тури - Ваш стиль життя? 
 
Перед тим, як приїхати в Європу ми зіграли десь 50 концертів у Північній Америці за 2 місяці. Було фантастично. Пройшли роки з того часу, коли ми робили повноцінне американське турне «від узбережжя до узбережжя», і тепер було чудово повертатися у всі ті місця та міста, за якими ми сумували чимало часу. На початку турне нас супроводжували «Arms and Sleepers», лише протягом останніх 2 тижнів ми виступали з «Red Sparrows» і «Fang Island» (обидва гурти вражаючі).
 
Після того, як ми повернулися з обох турне, я оглянувся назад і зрозумів, що майже кожен з 80 вечорів ми проводили в іншому місті.  Це виснажує, незважаючи на те, скільки часу ти цим займаєшся або наскільки підготовленим ти думаєш, що є. Але чи поїздки в турне є нашим стилем життя? Та ні. Я їжджу, але більшість свого часу витрачаю дома, займаючись повсякденними справами. Повернення в режим турне завжди трохи шокує звичну систему життя.
 
AZH:  Чи відчутна різниця між європейськими та американськими слухачами?  Де вони краще сприймають Вашу музику?
(Я читав, як Філіп розповідав "Токафі": «Ми виступали з концертом у Бельгії, де двоє дівчат лежали і дрімали прямо перед сценою і це фактично було найкрутішим, що я коли-небудь бачив». Чи траплялися ще подібні випадки?)
 
Америка справді буває «або пан, або пропав». Деякі міста та виступи – надвичайні, а деякі – ніякі. На початку їздити з концертами по Штатах було непросто, тому що траплялося багато вечорів підряд, коли на наші виступи приходило 5 чи 10 людей. Тепер такого більше не трапляється, як тільки ми приїхали у Європу - виступи відразу були неймовірними. Нас всіх здивувало те, скільки людей чули нашу музику та приходили на концерти. Гостинність – незрівнянна. Європейські організатори та шанувальники були дуже добрими та приємно нас вразили.
 

AZH:  Ви відвідали з концертами багато чудових міст… Чи не хотілося Вам залишитися в якомусь із них довше, ніж на одну ніч?
 
Безумовно. Особливо у Європі. У дитинстві я мріяв побувати у цих містах: Відень, Прага, Москва, Афіни, Київ та багато інших. А тепер все, що я отримую – одну ніч, щоб побачити та насолодитися цими місцями. Але в кінці дня можливість зіграти у тих містах вартує всього. Це мрія, яка збулася.
 
AZH:  А є якесь конкретне місто, яке б Ви хотіли відвідати ще раз?
 
Якби мені прийшлося вибрати одне? Це складне питання, бо їх багато (насправді, майже всі). Але якби таки прийшлося вибрати, то це були б Афіни. Я закохався у це місто. Афіни - одне з найкрасивіших міст серед тих, де мені доводилося бувати. Ресторани, їжа, люди, архітектура та бездоганна краса самого міста зачаровували.
 
AZH:  Історія цих міст, культура, люди, яких Ви зустріли, - чи впливає це якось на Вашу музику?
 
Звичайно. Я прочитав багато про європейську історію, тому я добре розумію історичну вагу багатьох з тих місць. А ще можливість зустріти людей з усіх цих країн дала мені більше ніж будь-яка книга з історії. Розмови, які я зміг вести з людьми про їхні країни, їхні життя та місця, де вони народилися – одна  з найбільш захоплюючих подій, що сталися у турне. Обожнюю.
 
Чи впливає це на музику? Звісно. Розуміння того, як чудово виступати у цих місцях по всьому світу надихає неймовірно.
 
AZH: Чи складно запросити Вас зіграти у маленькому місті?
(Наприклад, Познань. Що потрібно, щоб Ви зробили там концерт?)
 
Та ні. Якщо там є шанувальники і ми можемо дозволити собі дістатися  в те місце, то, швидше за все, ми знайдемо спосіб там виступити.
 
 
AZH: Ерін писав у своєму блозі: «Перша ніч у Нідерландах. Круто. Ставляться як до королів і солодкі-солодкі-солодкі ігри в кікер. Боже, я люблю Європу». А через декілька днів він додав: «Я в довбаній Росії!!»  Чому така велика різниця? Що там сталося?
 
Ну, я гадаю, що фраза «Я в довбаній Росії!!» трохи не так переклалася. Він виражає захоплення та не вірить в те, що він дійсно в Росії. Це не негативне, а швидше позитивне ствердження. Насправді для нього не існує різниці між цими словами та «круто».
 

AZH:  Розкажіть, будь ласка, про концерт на шосе під мостом у Франції.

(Філіп у Києві розповідав нам, що це був один із найкращих концертів у Caspian. Шосе перекрили і послухати гурт прийшло близько 800 людей).
 
Я хотів би розказати, але під час того турне був в Африці, тому пропустив цей виступ. Але чув, що було чудово.
 
 
AZH:  А де краще виступати: на шосе, в театрі (наприклад, Wave Gothik Theatre у м. Лейпциг, Німеччина) чи у звичайному клубі?
 
Я б вибирав альтернативні місця замість клубів чи не щодня. Я не можу говорити за решту хлопців, але мені подобається грати у театрах та церквах. Через деякий час усі клуби починають звучати однаково, а такі місця, як згадані вище, мають свою особистість. 
 
AZH:   У турі по Штатах «Arms & Sleepers» допомагали Вам виконати фінальну частину пісні «Sycamore»,  у Європі це робили «Constans»… Ви коли-небудь залучали ще більше людей до виступу на сцені? І чи хотіли б збільшити їх кількість до декількох десятків, щоб вийшов такий мега епічний фінал вашого виступу? :-)
 
Вже стало традицією те, що кожен гурт, який грає з нами у турне, виходить на сцену та виконує кінець «Sycamore». Це чудово. Особливо, коли це остання пісня вечора, то повернення усіх музикантів на сцену дарує концерту відчуття чогось спільного.
 
AZH:   Розкажіть ще про майбутнє турне по Китаю.
 
Виходить, що ми вирушаємо у Китай десь на 5 днів всередині липня. Я з нетерпінням чекаю на це вже довгий час. Ми граємо один концерт у Гуанчжоу і ще один у Гонг-Конзі, тобто, досить мало, але я вірю, що ми повернемся в Азію наступного року. Не можу дочекатися.
 
AZH:  Як ви зустрілися з хлопцями з «God Is An Astronaut», які гратимуть з Вами у турне по Великобританії? Вони були у Кракові день перед Вами і зіграли чудовий космічний концерт.
 
GIAA – фантастичний гурт. Дивовижні хлопці і дивовижна музика. «Caspian» та GIAA вперше зійшлися разом під час короткого польського турне минулого року. Це стало першим разом, коли ці гурти зустрілися. Тепер маємо можливість зіграти з ними у їхній рідній країні і ніщо не затьмарить мого захоплення. Виступи вже вимальовуються і, здається, вони будуть неймовірними.
 
AZH:   Усі учасники «Caspian» - дуже активні користувачі Фейсбук. Крім Вас. На Вашій сторінці я знайшов лише один список прочитаних книг. Хмм… Дуже цікаво. Звідки у Вас захоплення класичною російською літературою?
 
Мене мало приваблює Фейсбук.  Користуюся ним хіба для того, щоб тримати зв’язок з людьми, чиїх емейлів не маю. Нудно, егеж?
 
Але так, я справді люблю російську літературу. Я читав Толстого, Достоєвського, Гоголя, Булгакова та ін. ще з часів, коли був молодшим. Є щось у російській літературі та музиці, що завжди мене захоплювало. Відвідини Росії під час цього турне та те, що я побачив усі ці місця, про які читав в оповіданнях, стало одним з найбільш сюрреалістичних моментів у моєму житті. Я закохався.
 
Розмовляв: Тарас Хімчак
Переклад з англійської: Іванна Черуха

17.06.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах