Неочікувані до пригод Deadhorse


 
Deadhorse - це пост-роковий гурт, що з серпня 2009 року творить фактурну інструментальну музику. Вихідці зі штату Пенсільванія (США), вони встигли віднайти фанів у різних куточках світу. Українцям пощастило, адже завдяки AZH Promo у травні цього року Deadhorse не просто вперше відвідає Україну, а й матиме міні-тур, який включатиме такі міста як Тернопіль, Київ та Хмельницький.
  
Досить тривалі інструментальні композиції, де музиканти нерідко використовують багаторазові повторювані мотиви, тембральне розгортання, а також широкий динамічний діапазон, – усе це риси, за якими легко ідентифікувати музику Deadhorse. Шляхом створення атмосфери епічного сприймання музиканти налаштовують слухача до поринання у звукове середовище, що сповнене дивовижними оригінальними структурами. Їм вдається підтримувати важливий інтимний зв’язок із публікою через витончені музичні рядки і ніжні, дещо класичні, мотиви своїх мелодій. Відсутність вокалу не позбавляє композиції повноцінності та самодостатності, на рівні підсвідомості відбувається розуміння інструментальних партій як голосів.
 
Коли у одному з численних інтерв’ю в музикантів запитали, як би вони описали Deadhorse людині, яка раніше ніколи про них не чула, вони порівняли свою музику з саундтреками до фільмів: «Ми просто граємо те, що відчуваємо серцем, пристрасну музику, яка викликає великі усмішки на наших обличчях, і можемо лише сподіватися, що завдяки їй усмішка з’явиться й у вас».
 
18 липня 2010-го гурт випустив свій перший повноформатний альбом під назвою “We Can Create Our Own World” (“Ми можемо створити наш власний світ”), що включає сім композицій та був записаний у студії Broken Circles Records (USA). Саме ці треки, а також свіжий матеріал, буде представлено українським фанам Deadhorse.
 
У планах гурту на 2012 рік тури Канадою, Європою та Китаєм. Композиції з альбому “We Can Create Our Own World” та концертні записи можна рослухати нижче:
 

 

 
 
 
 
Нещодавно AZH взяли інтерв'ю у гурту Deadhorse:
 
AZH: Це ваш перший тур Європою, чи ви раніше бували в європейських країнах? 
 
- Наш басисист Тайлер Лонг раніше їздив у тур по Європі  з іншим гуртом, в якому він грав кілька років тому, назва - xrepresentx.  Вони подорожували впродовж 5 тижнів влітку по Центральній Європі і Британії.  Для решти нас (чотирьох), це стане першим заморським турне, і неможливо описати як нас захоплює така можливість! 
 
AZH: Чого очікуєте від Європи?
 
- Ми намагаємося не придумувати якихось очікувань, а залишаємося відритими і готовими до пригод та всього, що може трапитися з нами по дорозі.  Якщо гадаєш, що все буде, як очікується, то в більшості випадків, залишишся розчарованим, хаха.  Ми не дуже вимогливі і просто цінуємо можливість поділитися своєю музикою з 18 країнами, в які, ми й уявити не могли, нас може  занести наша музика.  Надіємося сприйняти якомога більше культури, подивитися, яким може бути життя в інших країнах (нехай ми будемо там лише день чи два), і застосувати у своєму житті те, щоб нам здасться підходящим. Тримаємо кулаки за вдалі концерти, нових друзів, хорошу дорогу і добре проведений час!
 
AZH: Що ви чули про Україну?
 
- Будучи до кінця щирим, навряд чи хтось з нас добре знайомий з Україною.  У цьому турі ми збираємося відвідати багато країн у Східній Європі, і це, кажучи якнайм”якше - приголомшливо.  Я ніколи не очікував на можлвість зробити крок у таку країну як Україна, і, знаходячись на іншій половині світу, мене завжди цікавив спосіб життя у подібних частинах світу.  М з захопленням чекаємо, коли самі переживемо це все, а не просто почуємо від людей, прочитаємо у книжках чи побачимо по телебаченні.  Якщо пригадати дещо, що я звідусюди чув про людей у Східній Європі  (включаючи Україну), то вони дуже цінують музику і з відрито вітають митців з усього світу.  Надіємося зустріти таку ж гостинність, коли приїдемо до вас!
 
AZH: Чи багато ви подорожуєте у США? 
 
- Поки що ми з Deadhorse, провели 7 національних турне в Америці.  Хоча багато з нас подорожували, будучи у складі інших гуртів.  Ми проводимо багато часу в подорожах, це те що всім нам подобається і чого ми з нетерпінням чекаємо.  Знаю, що спільно, кожен учасник Deadhorse точно виїздив 10 турів.  Особисто для мене, цей європейський тур буде 28-им, тому, як на мене, справді вражає, що після такого проміжку часу я досі можу робити те, що люблю і відвідувати нові місця.
  
AZH: Розкажи нам трохи про випадки (веселі), які траплялися з вами у турі.
  
- Якось у Флориді після виступу ми збиралися ночувати вдома в організатора.  Нас розділили по кількох кімнатах, де було місце для сну, а одна кімната, казав організатор, належала його сестрі, але цього дня її не було в місці, і вона не мала нічого проти нашої ночівлі там.  Троє з нас лягло у тій кімнаті і все було добре.  Біля 4 ранку зненацька відриваються двері і якийсь чоловік починає на нас кричати, говорячи, що ми повинні встати і вибратися звідси.  Він почав із криків “ХТО ВИ ТАКІ?” “ХТО СКАЗАВ, ЩО ТУТ МОЖНА СПАТИ?”  Ми налякалися і не знали, що робити, хаха.  Потім виявилося, що це був хлопець сестри, і вони були дома в той вечір.  Досить недоладно!  У той момент це не було так весело, але тепер, оглядаючись назад, ми беззаперечно починаємо сміятися!
  
AZH: Гурт має лише один реліз, але чимало мерчу: футболки, різноманітні вініли. Хто розвиває цю ділянку? 
 
- Ми були дуже зайняті тим, що їздили у тури для підтримки записаного у першому альбомі матеріалу, і хотіли притримати свіжий матеріал для другого релізу.  Зважаючи на той спосіб, у який працює музичний бізнес, єдина можливість фінансового протриматися над водою - випускати  широкий асортимент мерчу, який купуватимуть люди і тим підтримуватимуть наші потуги.  Ми випустили альбом на CD, на вінілі, і він доступний для скачування.  За 7 турів у нас було більше 50 футболок, трохи нашивок, афіш, наклейок, значків,  семидюймові вініли, а тепер навіть виходить касета з записом нашого живого концерту, хаха.  Щоб не стояти на місці, завжди знаходиться щось нове для людей, і для нас - є над чим працювати.  Хоча до кінця 2012 р., вийде другий альбом, не можемо дочекатися, щоб поділитися ним зі світом.
 
AZH: Можете назвати пост-рок гурти, до яких ви наближені за стилем? Хто вас надихає? І взагалі, що вас надихає?
 
- Здається, ми граємо трохи темніший і важчий пост-рок, ніж великі представники цього стилю.  За стилем люди віднесли нас до таких гуртів, як Russian Circles, Braveyoung, і This Will Destroy You.  Ми надихаємося величезним різноманіттям гуртів, та і стилі у них відрізняються; у нас самих різні смаки у музиці.  Всі ми вийшли з панку та хардкору, тому на нас впливає коріння і музика, на якій ми виросли.  Те життя, з яким ми познайомилися в молодості через панк-рок - ось що по-справжньому надихає нас у житті.  Ми стали частиною чогось набагато більшого ніж самі по собі, коли ще дітьми почали ходити на концерти.  Активно діяти у тій спільноті і ділитися своїми творіннями по всьому світу - ось у чому і від чого ми надихаємося.
 
AZH: А свій власний світ ви вже створили? :)
 
- Хаха, я б сказав, з цим гуртом ми створили багато чого з нічого. Ніхто з нас не вийшов з якихось привілейованих сімей; ми працювали над усім, що створено.  Ми закачали рукави і взялися до роботи, згуртували кілька інших людей з подібним способом мислення, щоб зробити те, що маємо зараз.  Хочемо і надалі будувати цей світ, і розширювати його далі і далі з кожним новим туром, кожним альбомом і країною, в яку ми в”їжджаємо.  Не дочекаємося, коли зможемо донести цей світ і до України!
 

 

Розклад концертів в Україні:
2 травня - Тернопіль
3 травня - Київ
4 травня - Хмельницький

 

текст: Даринка Квітка
інтерв'ю: Тарас Хімчак
переклад: Іванна Черуха

09.04.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах