Відлуння 2008-го


Топ-50 від The Silent Ballet

20. The American Dollar | A Memory Stream


The American DollarThe American Dollar


США
Шанувальники гурту мали б бути раді – на цій платівці визнані авторитети пост-року показали себе краще, ніж будь-коли. A Memory Stream зібрав більше експериментів, аніж попередні роботи команди – тут відчутне звільнення від рамок стилю, які раніше затіняли справжні перлини. Наприклад, тема Starscapes у виділених для неї тринадцяти хвилинах, залишається впізнаваною весь цей час, і водночас в ході гри то тут, то там думка несподівано міняється. Для такого рівня треба справді дорости. The American Dollar сяють дедалі яскравіше.

(Брендан Крафт)
  myspace.com/americandollarband


19. Sgt. | Stylus Fantasticus


Sgt.Sgt.


ЯпоніяЗі стилем, невіддільним від пост-рокової сцени та характером, що нагадує Boris, King Crimson та Mogwai, це тріо спромоглось видати платівку, в якій можна помітити впливи колег, але водночас не виходить прив'язати реліз до чогось, створеного раніше. Струни співають, саксофон здичавіло скрикує, ударні коливаються між роковими ритмами та брейк-бітом – і все це зібрано в добре змащений механізм. Головна складність при такому підході – знайти баланс між «ризикованими» експериментами та чіткістю техніки виконання. Інколи спокійний, іноді танцювально-швидкий, а часом навіть наче занурений в роздуми, Stylus Fantasticus – це альбом із багатьма обличчями, кожне з яких гармонійне і привабливе.

(Лі Стеблейн)
  myspace.com/sgtofficial

18. Il Rumore del Fiore di Carta | Fallen


Il Rumore del Fiore di CartaIl Rumore del Fiore di Carta


Італія


Il Rumore Del Fiore di Carta , окрім своєї назви, примітні також вражаюче талановитими учасниками. Після перших прослуховувань альбому з'являється враження, наче гурт не впевнений, в якому напрямку рухатись. Однак детальніше вивчення платівки приводить до дещо іншого висновку – в цій роботі головне не кінцевий пункт призначення, а власне подорож. Суміш психоделічного року, пост-року та дрім-попу, разом із схильністю змінювати настрій з меланхолійного на тріумфальний. Результат – справді цікавий. Fallen – це подорож, яка завжди може відкрити щось нове, а Il Rumore Del Fiore di Carta уміло про це розповідають.

(Джон Контос)
  myspace.com/irdfdc

17. Evan Marc + Steve Hillage | Dreamtime Submersible


Evan Marc + Steve HillageEvan Marc + Steve Hillage


США / АнгліяЕксперименти в танцювальній музиці давно схожі на гру «пан або пропав». Культура рейву лишила по собі значну частину EDM-світу, захопленого діджеїнгом (що не обов'язково погано). Тож прагнення створити придатні до танцю, орієнтовані на клуби ритми, які, до того ж, не позбавлені змісту, займають почесне місце серед цінностей електронної музики. Альбом, який разом створили Івен Марк та Стів Гілледж, може говорити за весь мінімал-денн минулого року – те ж стосовно 2007-го можна сказати про Chromophobia Ґай Борато. Спробуйте загубитись у композиції Hypnagogue, і ви зрозумієте, чому ці двоє належать до найталановитіших продюсерів.


(Джек Бріттон)
  myspace.com/iamevanmarc

  www.a-wave.com

16. Troubles | Wolf


TroublesTroubles


АнгліяРідко коли успішна команда з рейтингу топ-40, заново відкривши себе як некомерційний проект, досягає успіху. Піднявшись із попелу альбому Hope of the States, Troubles є справжнім дивом. Гурт нарешті отримала те, чого прагнув. Новий альбом схожий на низькобюджетний вестерн, суміш музичних ріжків вуличних музикантів, ресторанних скрипок та салунних гітар. Інколи блукаючий глокеншпіль потрапляє в бар, бачить зброю і чемно ухиляється. Багато команд намагалися відтворити енергетику Morricone, але лише декілька змогли впіймати її арканом і протягнути в нове століття. Wolf показав оновлення не лише команди, а й стилю.

(Річард Еллен)
  myspace.com/troublesmusick

15. Beware of Safety | dogs


Beware of SafetyBeware of Safety


СШАВ останні кілька років нестачі альбомів із гітарним пост-роком не відчувалось – втім,
лише кілька з них вирізняються оригінальністю. Перший лонгплей Beware of Safety пройшовся по всіх стандартах цього стилю, а те, що вирізняє альбом з-поміж інших – багато класних мелодій. Незалежно від того, тиха це частина альбому чи гучна, чи навіть якщо це один із «коронних» енергетичних вибухів – завжди присутня мелодія, яку непросто забути. Цікавість гітарних партій відповідає якості виконання – потужність емоцій, приміром, у бурхливій Circa, відчутна аж наче на дотик... Дебют видався на славу.

(Брентон Дуайер)
  myspace.com/bewareofsafety14. Anoice | Out of Season


AnoiceAnoice


ЯпоніяУ другому релізі Anoice зберегли вміння переносити уяву слухача в місця, не позначені на карті. Як і в попередньому альбомі Remmings, збережено м'якість і витонченість звуків – за що слухачі власне й полюбили Anoice і завдяки чому вони й зараз не залишаться розчарованими. Гарна й послідовність мелодій – вони пасують одна одній чудово, і враження від альбому складається в щось значно більше, ніж просто суму його треків. Настрій платівки не безхмарний – повільно опускаючи слухача із сьомого неба в реалії життя, диск дає можливість подивитися на навколишню дійсність свіжим поглядом. Цим Out of Season вже виправдовує усі схвальні відгуки на свою адресу.


(Ерік Мейстер)
  myspace.com/anoice13. Peter Broderick | Float


Peter BroderickPeter Broderick


АнгліяПримітно, що цей альбом – уже друга «повнометражна» робота Пітера Бродеріка в минулому році, причому якості це не позначилось. Мінімалістське фортепіано так само доречне, а струнні, банджо та вкраплення польових записів довершують гармонію. В основі альбому репризи – те, в чому Бродерік справді майстерний. Чарівні фортепіанні мелодії притягають емоції й не відпускають їх потім ще довго. А хлопцеві лише 21 рік! Лише уявіть, чого він ще зможе досягнути!..

(Брентон Дуайер)
  myspace.com/peterbroderick

12. Akira Kosemura | Tiny Musical


Tiny MusicalAkira Kosemura


ЯпоніяПевно, вам відомий стан шестигодинної подорожі на машині: за такої тривалості захоплення від дороги вже немає, вона втомлює. І через деякий час, коли попереду ще кілька годин шосе, виникає бажання робити ще хоч щось, крім просто стежити за лінією горизонту... Це ідеальний стан для того, щоб увімкнути Tiny Musical. Акіра Косемура, мабуть, чудово відчуваючи такі стани, створив альбом, який заспокоює та розслабляє – перед тим, як підняти на нові вершини.

(Том Батчер)
  myspace.com/kose0606

11. Emanuele Errante | Humus


Emanuele ErranteEmanuele Errante


Італія


Не слід плутати гумус зі смачною овочевою заправкою – у рослинному світі цим словом здавна називали аморфну органічну речовину, яка утворюється у ґрунті після розпаду решток тварин чи рослин. Попри не дуже «мистецьке» наповнення, це слово чудово підходить як назва для нового альбому італійця. Прихильник мінімалізму та ніжного ембієнту на цей раз продемонстрував неабияку зрілість, і повторення в мелодіях тут лише додають шарму. Те, що ембієнт здобув іще одного талановитого автора, стало ясно ще з двох попередніх альбомів. На цей раз ми вже маємо справу із законодавцем стилю.

(Фред Бівен)
  myspace.com/eerrante


50-41 | 40-31 | 30-21 | 20-11 | 10-1


13.02.2009
 


РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах