Відлуння 2008-го


50 найкращих альбомів від визнаних авторитетів у сферах пост-року, ембієнту, дрону та інших проявів сучасних експериментів зі звуками The Silent Ballet. Частина 5

Топ-50 від The Silent Ballet


10. Takahiro Kido | Fleursy Music


Takahiro KidoTakahiro Kido


ЯпоніяУ вільний від участі в знаному пост-роковому гурті Anoice час Такахіро Кайдо створює гіпнотичний ембієнт із сильним присмаком модерної класики. Fleursy Music заворожують поєднанням меланхолійних струнних і тендітного вкраплення інших звуків: обережні напівтони на тлі створюють затишну та світлу атмосферу. А трек Smile Spotter Chronicle, напевно, збурює емоції так, як дуже мало інших треків з минулого року.

(Пітер Бреннен)
  myspace.com/takahirokido

9. Earth | The Bees Made Honey in the Lion's Skull


EarthEarth


СШАВ останній роботі підопічні Ділана Карлсона легко досягнули чіткої структури звуку, не загубивши при цьому чудове відчуття розслабленості на межі неконтрольованості, що завжди вирізняло музику Earth..Удари мідних тарілок тут, здається, грають роль першої скрипки, нагнітаючи або розслабляючи атмосферу, коли це потрібно. Ще ніколи «органічні» ознаки назви гурту не відображались у їхній музиці настільки точно – особливо там, де компанію музикантам складає легендарний джазовий гітарист Біл Фрізел. Запис вийшов водночас спонтанним і продуманим – це відчувається особливо яскраво у гармонійних гітарних акордах в Engine of Ruin. Було б просто неввічливо попросити Карлсона й компанії створити в цьому ж стилі щось іще краще.

(Фред Бівен)
  myspace.com/earthofficial
8. Upcdowncleftcrightcabc+start | Embers


Il Rumore del Fiore di CartaIl Rumore del Fiore di Carta


Англія


Перевершити майстерність альбому And The Battle Is Won ніколи не буде простим завданням, але на новій платівці англійці виправдали найсміливіші очікування своїх прихильників. Робота над записом зайняла три роки – і весь цей час група витратила із розумом, створивши альбом із значно дорослішим звучанням, рівновіддаленим як від спокійного, так і від «важкого» пост-року. Постійний елемент треків – крещендо і шалені струнні та гітари, що врешті решт утворюють стіни звуку. Embers – альбом контрастів, дійсно вартий усіх витрачених на нього зусиль.

(Річард Вайт)
  myspace.com/upcdownc

7. Johann Johannsson | Fordlandia


Johann JohannssonJohann Johannsson


Ісландія


У багатьох людей Ісландія асоціюється з ведмедями, льодовими холодними нескінченними ландшафтами та зворушливими мелодіями. Хоча це майже правда, Fordlandia від Йогана Йогансона примудряється взяти всі складові цього образу і по-своєму переінакшити його, створивши свою маленьку реальність. Дуже кінематографічний, альбом представляє широку палітру крихких мелодій, які розгортаються просто перед очима. Разом із тим у цих мелодіях заховане й відчуття домашнього затишку –, занурившись у ці звуки, хочеться зберегти їх у собі назавжди.

(Діана Сітару)
  myspace.com/johannjohannsson

6. The Samuel Jackson Five | Goodbye Melody Mountain


Goodbye Melody MountainThe Samuel Jackson Five


НорвегіяЦі норвежці знов стрімко увірвались на сцену інструментальної музики, як це трапилось у 2005-му з альбомом Easily Misunderstood. Тоді він зайняв найвищу позицію у рейтингу. У новій роботі збережено прогресивний стиль розвитку пісень, утім, звучання цього диску більш різке, тоді як раніше були помітніші джазові нотки. Втім, музика від того не стала менш цікавою – і в кожному треку можна знайти численні оригінальні ходи та згустки енергії. Треки на кшталт How to Evade Your Obsessive Shadow доводять, що sj5 перебуватимуть на вершині пост-року іще довго. І якщо результатом стане поява альбомів рівня Goodbye Melody Mountain – від цього буде тільки краще.

(Зек Мілз)
  myspace.com/thesamueljacksonfive
5. This is Your Captain Speaking | Eternal Return


This is Your Captain SpeakingThis is Your Captain Speaking


Австралія


Музика австралійців This is Your Captain Speaking – це гітари без домішок і викрутасів, і, напевно, це в них виходить краще, ніж у будь-кого іншого. Усі п’ять треків їх другого альбому побудовані на звивистих переборах струн, прогресуючих рифах і мотивах, які нагромаджуються й наростають аж до монументальних і непередбачуваних кульмінацій. Чимало інструментальних колективів прагнуть ідеальної рівноваги між драйвом та атмосферністю, і поєднання пост-рокової гри з ембієнтною формою на Eternal Return досягає цієї вершини, що сподобається прихильникам обох жанрів. З кожним прослуховуванням запис сприймається дедалі краще, то ж годі й шукати ліпшого супутника холодною зимовою порою.
(Брентон Дуайер)
  myspace.com/tiycs

4. Bersarin Quartett | Bersarin Quartett


Bersarin QuartettBersarin Quartett


НімеччинаДеякі альбоми виділяються з маси однією своєю манерою триматися. Можливо, порівняння трохи дивне, але погодьтесь: хода, постава й жестикуляція можуть сформулювати враження про людину ще до знайомства. Альбоми теж мають свої характерні риси. Так, однойменний дебют німця Bersarin Quartett тримається елегантно й невимушено, а його стриманому шармові позаздрять навіть більш досвідчені колективи. Своєрідність синтезаторного аранжування; легкість, із якою автор маніпулює композицією, то руйнуючи, то вивертаючи, то створюючи заново в потрібний момент; спокій та розміреність, завдяки яким простір у роботі не загромаджується, а вільно розгортається; плавність переходів ембієнтних треків у мелодійні, причому й ті, й інші виконані блискуче – все це з найпершого прослуховування вирізняє Bersarin Quartett з-поміж дисків у стосі. Робота справжнього майстра!

(Зек Мілз)
  myspace.com/bersarinquartett
3. Neil on Impression | L'oceano Delle onde che Restano onde per Sempre
[«Океан хвиль, які завжди залишатимуться хвилями»]


Neil on ImpressionNeil on Impression


Італія


Трапляються альбоми, які беруть не інноваціями, а своєю силою. Навіть, якщо італійці Neil on Impression й не привносять нічого принципово нового в музику, їх рафінований мікс жанрів і вміле поєднання струнних таки наближає їх до композиційної досконалості. Коли слухаєш їхній запис, то складається враження, наче кожен рух у них строго прописаний, настільки бездоганно вони грають кожну ноту, філігранно вплітаючи витончені елементи класики у виразні та монументальні пост-рокові композиції, сповнені внутрішньої сили. Якщо вам до вподоби саунд, позбавлений будь-якої штучності, то цей альбом для вас буде справжньою знахідкою.
(Діана Сітару)
  myspace.com/neilonimpression

2. The Drift | Memory DrawingsСША


У Memory Drawings американці The Drift артистично досліджують відчуття, які в нас викликають спогади. Всеохоплююче море духових мелодій і потужна простота джаз-ритму ударних повторюють, а то й перевершують фолковий хист Do Make Say Think до музики, яка звучить енергійно і водночас глибоко. Концептуальні та технічні елементи альбому переплітаються у живий витвір мистецтва, який із кожним прослуховуванням трансформується та продовжує розвиватися. Малюнки, ескізи, візерунки в повітрі – ця музика викликає бажання подивитися в небо та задуматися над сенсом буття.

(Дейвід Мюріета)
  myspace.com/trldrift

1. Bohren & der Club of Gore | DoloresНімеччина


Коли я слухаю музику Bohren & Der Club of Gore, то мені починає здаватися, що я потихеньку божеволію. Але на Dolores крізь темряву відчаю де-не-де починають пробиватися промінчики світла. Не те, щоб хлопці з Берліна раптом стали безтурботними, але починаючи від середньовічних орг?нів на Staub до самокопання саксофонних соло на Still Am Tresin і мало не тріумфального закінчення Welten ледь помітні проблиски позитиву наводять на думку, що вся ця безпросвітність – не так вже й зле. Порівняно з їх попередніми роботами, які навіювали асоціації з життям у картонній коробці на звалищі, Dolores дає надію, що одного чудового дня бомж таки зрозуміє, що він все ще може почати нове життя, або, принаймні, що навіть найжалюгідніше існування може мати свої прекрасні моменти.

(Лукас Кейн)
  myspace.com/derclubofgore


50-41 | 40-31 | 30-21 | 20-11 | 10-1


13.02.2009
 


РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах