Efterklang: «Продюсування музики таке ж важливе, як і саме написання пісень»Efterklang

фото: Nan Na HvasEfterklang – п’ятеро хлопців із Копенгагену, які з моменту свого заснування у 2001 році грають і записують альбоми в жанрах фольктроніка і пост-рок. Назва гурту – датське слово, що означає «пам’ять і відтворення». The Silent Ballet поспілкувався з Каспером Клаусеном із Efterklang про альбом – «Parades», турне та довгий і складний шлях, що попереду.


Efterklang

фото: Nan Na HvasЯкою була мета створення та запису альбому «Parades»? Що було важливо донести до слухача?
- На початку мета була досить нечіткою. Була спроба зробити структуру пісень більш виразною та зв’язною; багато уваги приділялося вокальним і хоровим партіям. Багато чого ми записували відразу наживо, а не на окремі звукові доріжки. Загалом, використовували знання, отримані при створенні «Tripper», намагаючись їх покращити. Сподіваємося заінтригувати слухача настільки, що йому захочеться послухати альбом іще. Нам здається, що його варто послухати декілька разів, щоб розчути всі його грані. У ньому сховано чимало секретів!

У «Parades» ви вклали всю свою душу, і робота над ним зайняла більше року. Можете описати сам процес? Як так склалося, що ви працювали над альбомом так довго?
- Більшість наших пісень на початку завжди схожі на малесенькі замальовки, і багато часу йде на те, щоб скласти окремі частинки докупи та надати пісні остаточної форми. Як ти відмітив, ми вклали в альбом душу, і хотілося присвятити йому достатньо часу.

Чим «Parades» відрізняється від «Under Giant Trees»?
- Якщо пісні з «Under Giant Trees» писалися для живих виступів, а записувалися пізніше, то пісні з «Parades» писалися повністю в студії, і тільки тепер ми вчимося грати їх вживу.


Efterklang


На новому альбомі менше електроніки, ніж на попередніх. У ньому зроблено більший наголос на акустичних інструментах. Чим це вмотивовано? Це для того, щоб виступ цікавіше виглядав на сцені?
- Нам завжди хотілося змішувати електронні елементи з акустичними, і, здається, в «Parades» в нас це вийшло краще. Можливо, що альбом звучить більш акустично, проте він багато в чому побудований за принципами електроніки. Під час створення запису ми не переймалися, як він звучатиме вживу.

Яке у Efterklang бачення щодо текстів і співу? Тексти для вас – це засіб для накладення вокальних гармоній, чи слова також важливі у створенні пісні? В який момент творчого процесу з’являються тексти?
- Мелодія для нас важливіша, тому вона з’являється першою. Слова і фрази створюються пізніше, щоб зайняти місце «бурмотань».

Ви все продюсуєте, записуєте та мікшуєте самі. Наскільки вам важливо брати безпосередню участь у цьому процесі?
- Дуже важливо. Продюсування музики таке ж важливе, як і саме написання пісень.


Efterklang


Чи мають учасники команди якусь музичну освіту? Що вплинуло на ваш стиль?
- Для більшості учасників музика вже давно стала важливою частиною життя, однак ніхто не має музичної освіти як такої. Щодо впливу, то в наші композиції просочуються різні види мистецтва. Наприклад, останнім часом ми поринали у фільми Вернера Герцоґа та саундтреки Popol Vuh.

Чи гадаєте, що ваше проживання у Данії допомогло зробити вашу музику саме такою, якою вона є зараз? Чи вважаєте, що скандинавські музиканти значно відрізняються від інших європейських чи американських?
- Звичайно, що оточення впливає на нас, проте ми цього зазвичай не помічаємо.


Efterklang


Ви скоро розпочнете велике європейське турне на підтримку альбому. Які несподіванки чекають на нас?
- На сцені буде 8 людей, і майже всі співатимуть! Можливо, крім того буде щось із павиним пір’ям...

Хлопцям із гурту подобається Mew?
- Mew хороші.


Efterklang


Що Rumraket (лейбл, що був створений для випуску першого альбому «Efterklang» – прим. Перекладача) планує на майбутнє?
- Taxi Taxi в повній довжині! І довгоочікуваний альбом від Еріка Левандера.

Що з прочитаного останнім часом вразило найбільше?
«Замок» Франца Кафки.

В якому місті найбільше любите виступати?
- Поки що у Празі.


Efterklang


Якби сьогоднішній день був останнім, як би ви його провели?
- Расмус розгрібав би досі непрочитані мейли, Каспер спав би весь день, Медс читав би інструкцію до найновішого студійного пристрою, Томас махнув би до Таїланду і відкрив там бар на пляжі, а Рун просто був би готовим.

запитували The Silent Ballet
перекладала Іванна Черуха18.02.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах