Einar Stray: "Музика має бути чесною"


 
"Привіт! Ми Einar Stray з Норвегії: Ханна Фурусет (скрипка/вокал), Офелія Острем Оссум (віолончель/вокал), Сімен Аасен (бас/вокал), Ларс Фреммерлід (ударні/вокал) і Айнар (піано/гітара/вокал). Ми дуже раді вперше відвідати Україну (в рамках Scandinavian Wave), а також повернутися в Росію, щоб розділити сцену з нашими героями - Múm та Under Byen. Сподіваємось побачити вас на фестивалі!"
  

  
AZH: Ви вже не вперше берете участь у Scandinavian Wave, адже минулого року ви приїжджали із Олафуром Арнальдсом з яким ви товаришуєте. Розкажіть про минулорічні враження від фестивалю?
 
Березневий Scandivian Wave був просто дивовижним. То був наш перший концерт в Росії, і аудиторія була в захваті, поглинена музикою. І так багато зних дарували нам квіти та подарунки на знак вдячності! Ми відчували, що нас полюбили. Тоді ж, ми вперше зустрілися із Олафуром Арнальдсом та його музикантами. Я слухав його роботи деякий час. Мені пощастило бути запрошеними на сцену під час його шоу виступу спонтанної імпровізації. «Is C minor ok?» «Sure!»  ("Сі мінор ок?" "Звичайно!"). Незабутній вечір.
 
AZH: Чи співпрацювали ви із Олафуром Арнальдсом раніше? Розкажіть, про інших музикантів із якими ви постійно співпрацюєте.
 
Є таке об'єднання музичних гуртів "Осло", де кожен якоюсь мірою або грав у інших командах, або розробляв комусь відео чи постер, допомагав з організацією невеличкого фестивалю тощо. Тобто, працювати як Тересе Ауне (котра підтримувала наш осінній європейський тур), Модді, Шиммерінг, Бендік, Team Me, Броен та Сінне Санде - це якось пов'язано з даною сферою творчості. Тересе, Модді та я інколи влаштовуємо такі спільні потрійні концерти, де виконуємо композції один одного, в одному сеті, всі разом, як один гурт. Ми говорили з Олафорум про співпрацю, однак, ми обоє досить зайняті, тож доведется чекати потрібного моменту. Сподіваюся, якось це таки станеться!
 
AZH: У чому, на вашу думку, секрет скандинавської музики? 
 
Ви скажіть мені! Діти по всьому світу, як не дивно, записуються на уроки норвезької. І тепер це не тільки через наш вікінгський дез-метал. Мабуть, тут грає роль глибоке захоплення драматичною та екзотичною нордичною культурою та її носіями. Ми виходимо з невеликих общин, в яких сильно залежимо один від одного, щоб "виживати". Це впливає на музику, що ми творимо. Можливо, у нас більше часу ніж у решти світу і нам частіше стає нудно, тож ми займаємось мистецтвом. Уряд також підтримує мистецькі поривання молоді. Створити гурт доволі легко, тож ми робимо музику. Глобалізація змушує нас мріяти маштабніше, але ми досі піклуємось про наші маленькі традиції та культурні особливості. Ми об'єднуємо впливи зовнішнього світу і додаємо в них трохи нордичного бризу/божевілля. Норвезька музика дуже виросла в якості за останні десять років. Тож, думаю ми на правильному шляху, співпрацюючи та надихаючись один одним.
 
AZH: Ваш перший альбом здобув дуже добрі відгуки і ви поїхали в тур по Європі у його підтримку. Чи подобаються вам такі тури і над чим плануєте працювати у найближчий час?
 
Ми їздили з турами Європою з моменту релізу дебютного альбому «Chiaroscuro» на початку 2011-го. Це була чудова поїздка, ми відвідали велику кількість класних місць і познайомились з багатьма хорошими людьми. Після відвідин України/Росії ми повернемось додому, попрацюємо трохи, щоб записати кілька нових пісень для наступного альбому. Ми з неперпінням чекаємо часу, коли зможемо попрацювати в репетиційному просторі, щоб творити музику як єдиний гурт. Зважаючи на впливи нового досвіду, буде дуже цікаво подивитись, як звучатиме наша нова музика. Сподіваюсь, вона звучатиме по новому і по старому одночасно. Якнайменше, вона має бути чесною.
  

 

AZH: Розкажіть нам про найдивніше місце, де вам доводилось грати. Чи є у якісь стереотипи щодо України, де ви зіграєте незабаром?
 
Ми грали у печері в Трауштайні (Німеччина), де було холодно і сиро. Наші інструменти розлаштувалися від холоду, ми також мусили грати у зимовому одязі. На щастя, публіка була дуже теплою і вдячною. Також ми якось грали у скейтпарку на підтримці у морського чоловічого хору.
 
Я чув, що в Україні відчуваються італійські культурні впливи, особливо у плані кухні, архітектури та стилю одягу. Не можу дочикатись, щоб дізнатись більше про країну!
 
AZH: Що для вас є "дивом музики"?  Чи є в цьому світі речі, які не перестають вас дивувати?  
 
Інколи люди підходять до мене і кажуть, що моя музика допомогла їм тим чи іншим чином. Бути в змозі принести щось особливе та корисне в життя людей - одна з найсерйозніших мотивацій для мене. Дуже захопливим буває дізнатись, як люди реагують на мелодії і тексти, що я склав у себе в спальні. Я дивлюсь на це як на диво. Я дуже щасливий, що в ці дні маю змогу майже по циганському подорожувати із турами. Моє бачення має на меті зв'язати всі ці аспекти один за одним, щоб наша робота для когось щось важила.
 
AZH: Серед тих, хто впливає на вас ви називаєте Silver Mt. Zion / Godspeed You! Black Emperor, а також ви стверджували що "більше надихаєтесь людьми, ніж природою" - чи можете розказати про це більше? 
 
Як для стурбованого підлітка, котрим я був, то ці затяті канадці з GY!BE змінили мій світ. Довгі, сумні, величні та апокаліптичні інструментальні мотиви заповлені криваво-червоним політичним підтекстом. Коли ж сайд-проект The Silver Mt. Zion Memorial Orchestra продовжили естетику Godspeed’ів, додавши туди лірики і заспівавши «They put angels in the electric chairs», мене просто винесло. Я захотів робити мистецтво зі змістом, принаймні для когось.
 
Природа мене надихає, та інколи люди надихають мене ще більше. Я піклююсь про навколишнє середовище, тому я більше "надихаюсь"/злюся, коли люди продовжують руйнувати матір-землю, ніж самою землею. Люди є однією з найскладніших частин творіння. Тонка грань між добром і злом в людях, релігія, промивання мізків і т.д. - теми, які я вважаю надзвичайно захоплюючими.

  

 

 
Дякую!
Айнар
 

 


Нагадаємо, що Einar Stray виступлять 30 листопада у клубі БІНГО у Києві, в рамках Scandinavian Wave.


18.11.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах