GAMARDAH FUNGUS. Атмосфера ночі у кожному звуці


 
Gamardah Fungus – один з небагатьох гуртів на території України в творчості  яких переплітаються досить рідкісні для нашої країни жанри музики - drone ambient та dark jazz. Музиканти живуть і працюють у Дніпропетровську і самі називають свою музику медитативною, кінематографічною, темною і в’язкою. Чи насправді вона така кожен слухач може вирішити сам, завітавши на їхню сторінку в інтернеті. Тим більше, у вересні на київському лейблі Hidden Vibes  вийшов шостий альбом Gamardah Fungus «Night Walk With Me» і нове відео, на композицію «Immortality». Про альбом, а також про свою творчість розповіли нам самі музиканти.
  

Ігор Ялівець (клавіші, семплери, програмування): Цей диск ми присвятили творчості культового режисера Девіда Лінча, зокрема, його фільму «Твін Пікс: Вогонь Йди Зі Мною». Ця картина свого часу сильно вплинула на нас обох і викликала багато запитань щодо самоідентификації себе у світі, виявлення справжньої суті речей та ін. Врешті решт, гадаю, наша музика могла би стати непоганим саундтреком для такого роду фільмів. Власне, ми навіть спробували відзняти невеличке хоррор-відео на один із нових треків.
  

 
Сергій Ягода (гітари, ефекти):  Коли все було записано і ми послухали готовий матеріал, нам здалося, що ця музика також ідеально буде звучати глибоко вночі. Скажімо, вона може слугувати нашим слухачам провідником у мандрівках по лабіринтам снів… Так і народилася назва, яку ми склали зі своїх власних емоцій і фільму Лінча: «Ніч, Йди Зі Мною».
 
AZH: Це вже ваш шостий альбом. На попередніх ви працювали з купою музикантів з різних куточків світу. Хтось із них взяв участь у новому релізі?
 
Ігор: Так, на попередніх альбомах були записи і з тибетським монахом, і з американцем, який грав на досить рідкісному інструменті уотерфоні, і ще з різними людьми. На цьому диску лише в останньому треку окрім нас звучить ще й горловий спів, але його автор з Туви побажав залишися невідомим. Тож поки що це невеличкий секрет.  
 
Сергій: Але наш диск – це не лише музика, а й візуальна складова. Тому хочеться зазначити, що обкладинку для «Night Walk With Me» малювала дуже талановита польська художниця Justyna Kopania, з творчістю якої рекомендуємо вам ознайомитися на її власному сайті: studiounderthemoon.webs.com
 
AZH: Розкажіть про лейбл. Чому саме його було обрано для нового релізу?
 
Ігор: О, Hidden Vibes – це чудовий порівняно молодий київський лейбл, який випускає цікавий построк, неокласику та ембіент з усього світу! Його куратор Олексій раніше вже брав один з наших треків для збірки свого лейблу. Тож ми із задоволенням віддали наш новий альбом йому на реліз. І я вважаю, правильно зробили – з ним приємно працювати і видно реальні результати співпраці!
 
 
 
AZH: На яких лейблах ви випускались до Hidden Vibes і чи задоволені ви процесом дистрибуції?
 
Ігор: Всі наші альбоми ми видали на лейблах, які очолюють приємні, розумні люди з величезним ентузіазмом. Адже щоб займатися такою музикою в Україні треба дуже любити свою справу, а значить – розумітися на ній. Це, в першу чергу, і було для нас одним із головних чинників вибору лейблу. Тому можу впевнено сказати, що я задоволений роботою з усіма лейблами, на яких ми підписували наш матеріал. 
 
Для нас важливо знати, що людині, яка видає нашу музику, вона справді цікава. Це, зокрема, зумовлює й те, що ми не прагнемо обов’язково видавати альбоми лише за кордоном. Звісно, є лейбли зі світовими іменами, які спеціалізуються лише на вінілах і т. ін. Але я не впевнений, що в наш час цифрової інформації треба думати лише про вініл. За допомогою інтернету будь-яка музика знаходить свого слухача. Хоча не буду брехати – буде можливість випустити альбом на вінілі, ми з задоволенням випустимо. Але, якщо цього буде прагнути лейбл, якщо хтось вирішить, що це реально потрібно.
 
Щодо українських релізерів, то не маємо жодних претензій ні щодо дистрибуції, ні щодо інших питань. Навпаки – нам приємно, що в Україні є люди, яких зацікавила наша музика і які роблять те, до чого в них справді лежить душа!
 
Перший і четвертий наші альбоми видав один з перших українських лейблів, що спеціалізувався на електронній некомерційній музиці – Дніпропетровський Nocharizma, який, на жаль, вже нічого не буде видавати.  Ще один альбом видав також Дніпропетровський We Have No Zen!, під прапором якого час від часу в нашому місті відбуваються також концерти дуже цікавих ембіент, нойз і фрі-фолк колективів з усього світу. Вони привозили культового Дамо Судзукі з гурту Can, гурт Vialka, Banana Pills, Moglass і багато інших. Каталог цього лейблу теж заслуговує на увагу. Рекомендую ознайомитися з ним всім, кому цікава нетривіальна і чесна музика –wehavenozen.blogspot.ru
 
Також два альбоми видав, я вважаю, унікальний лейбл Turbinicarpus. Не можу назвати його місцеприналежності, бо його куратор Андрій мешкає то, в Харкові, то в Донецьку, то в Києві, то в Польщі. Але те, як він ставиться до релізів, мені подобається найбільше. Майже всю музику він оформлює сам. Це достатньо лімітовані хенд-мейд копії дисків, кожен із яких унікальний. Це не просто альбом виконавця – це об’єкт мистецтва. Ви можете впевнитися в цьому самі, завітавши на сайт – turbinicarpus.net.ua


Ну і останній на сьогодні альбом видав Олексій з Hidden Vibes, з яким ми познайомилися достатньо недавно у мережі інтернет.
 
Загалом, українські лейбли є, і є досить пристойні. Я згадав лише ті, на яких ми випускали нашу музику, але їх звісно більше, як і людей, які займаються улюбленою справою.  
   

 
AZH: Скільки років існує ваш гурт і чому ви обрали саме дроун ембіент і темний джаз для своєї творчості? 
  
Сергій: Разом ми почали щось робити наприкінці 2009 року, тобто порівняно недавно. Але до цього грали в багатьох гуртах різну музику. Я, наприклад, встиг спробувати купу всього – від панк-року і гранжу до ейсід джазу. Ігор і зараз має ще один музичний проект, в якому грає drum’n’bass і breakcore. Тож у нас є досвід у різній музиці. Та й у рамках Gamardah Fungus ми не замикаємося в одному жанрі. На наших дисках можна також почути відгуки блюзу, сладжу і навіть думу. Але головне – атмосфера. Нам подобається експериментувати зі звучанням, подобається відкривати щось нове в саунді і робити неочікувані кроки. Все це ідеально суміщає в собі споглядальна атмосфера ембіенту, його огортання слухача; тут за допомогою звуку, без зайвих слів ви можете розповісти історію, роман, намалювати картину, поринути в космос! 
 
Ігор: Знаєте як кажуть, «Це не ми обрали таку музику – це вона обрала нас». 
 

 
AZH: Чи можете розказати трохи про ваш концертний досвід, оскільки ваші виступи певною мірою відрізняються від записів і доволі таки у цікавішу сторону.
 
Ігор: Виступати на сцені ми почали ще наприкінці 90-х – початку 2000-х. До проекту Gamardah Fungus ми обидва брали участь в інших музичних гуртах, були виступи, різноманітні шалені арт-перфоманси, альбоми і т. ін. Можна було би сказати, що ми пройшли шлях від тотального андеграунду, до якогось певного визнання, але не буду, бо, врешті решт, мені здається, що і зараз ми знаходимося в андеграунді. Хоча я не люблю це слово, але воно, мабуть, добре відображає стан сучасної культури в Україні сьогодні. Такий собі ледве дихаючий кашалот на ім’я «Андеграунд», що намагається порпатися у маленькому озері тоді, коли йому потрібен океан…
 
Сергій: Щодо виступів Gamardah Fungus. Так, ми дійсно намагаємося кожного разу грати щось нове, багато імпровізуємо, в залежності від простору, часу і слухачів, намагаємося створити саме ту атмосферу, яка була би доречною саме тоді, саме там, де відбувається концерт.  Ми завжди підкреслюємо, що для нас дуже важлива саме атмосфера концерту – для ембіенту це один з головних аспектів. Слухач повинен розчинятися у вашому звуку, ви маєте накрити слухача ковдрою і розігріті його уяву до нечуваних висот, поринути в глибину його свідомості і торкнутися найглибших струн душі. Коли це відбувається, задоволеними залишаються і слухачі, і музиканти, і організатори. Тому грати дзеркальне відображення треків з альбомів нам не цікаво – цікаво взаємодіяти зі слухачем. А альбоми можна послухати і вдома. Музика схожа, а от відчуття від домашнього прослуховування, і від концерту – різні.    
 
AZH: Чи є бажання/плани працювати на лайвах із відеохудожником?
 
Ігор: Бажання працювати з будь-якими творчими і цікавими людьми є! Воно величезне, тому якщо хтось хоче зробити з нами якийсь сумісний відео проект чи ще щось – ми завжди раді спробувати! Мені особисто дуже подобається те, що робить український художник Андрій Хір. Нещодавно був на його виставці. Гадаю, якби його картини можна було «оживити» за допомогою комп’ютерних програм і зшити з нашою музикою – було би гарно. Треба буде якось йому написати :)
 
Сергій: Наша музика взагалі достатньо кінематографічна і вже неодноразово ми думали над тим, щоб зробити повноцінний відеоряд до наших виступів, але поки що це все якось відкладається. Маємо надію, що колись таки ми це втілимо у життя! 
 
 
  
AZH: Ну і "фірмове" питання - про плани на майбутнє. Над чим зараз працюєте, куди йдете, що хочете отримати від цього?
 
Ігор: Планів дуже багато – часу дуже мало. Я особисто відчуваю, що навіть 48 годин у добі мені було би мало для реалізації всього, що хочеться зробити. Зараз ми вже почали писати новий альбом – він буде кардинально відрізнятися від того, що ви чули від нас раніше. Крім того, хочемо відзняти нове відео на трек, який ми давно записали з чудовим одеським музикантом і який ніяк не видамо. 
 
Сергій: Ще ми плануємо виступити у декількох містах України. Є також пропозиції щодо Росії, але не будемо загадувати. Отримувати завжди хочеться задоволення від того, що робиш. Поки що це нам вдається, сподіваємося, що так буде і надалі.
  
 
Повна Дискографія:
2009 – Split with Voida (Спліт, 1 track, Self-Released)
2010 - The Way To Build Your Future (Альбом, Nocharizma Rec.)
‎2010 - Two Hemispheres, Two Worlds (Альбом, Turbinicarpus)
2011 - Celestial Funerals (Альбом, Turbinicarpus)
2011 - WHNZ:18:COMI (Збірка, 1 track, We Have No Zen!)
2011 - IN / OUT (Vol.1) (Збірка, 1 track, Dead House NetLabel)
2011 – Hidden Vibes Vol. 1 (Збірка, 1 track, Hidden Vibes)
2012 – Nuclear Winter (Альбом, Nocharizma Rec.)
2012 – It’s Not Boring, It’s Ambient (Збірка, 1 track, Preserved Sound/AZH Promo)
2012 – Inner Solitude (Альбом, We Have No Zen!)
2013 - Night Walk With Me (Альбом, Hidden Vibes)
 
Придбати диски Gamardah Fungus «Night Walk With Me» можна на сторінці лейблу:  hiddenvibes.bandcamp.com/album/night-walk-with-me 
 

04.10.2013
 


Коментарі: 1

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах