НОВИЙ САМУРАЙСЬКИЙ АЛЬБОМ GAMARDAH FUNGUS «Hidden By The Leaves» 
Першого квітня у Лондоні на англійському лейблі Paradigms Recordings побачив світ сьомий диск дніпропетровського гурту Gamardah Fungus під назвою Hidden By The Leaves.
 

 
«Гіпнотично-медитативні гітари, препаровані духові, модульні синтезатори і трохи польових записів» - так свій реліз характеризують засновники гурту Ігор Ялівець і Сергій Ягода. П’ять нових треків альбому продовжують напрямок експериментів з ambient, dark jazz і ритуальною музикою, який був окреслений на попередніх дисках. Кожний з цих треків присвячений певній конкретній літературній праці, філософському чи містичному трактату – книгам, які в різні періоди життя впливали на музикантів, формували світогляд і надавали натхнення жити і творити.
 
Перший трек має назву «Внутрішня Алхімія» і присвячений працям безсмертного даоса Вей Бояна, який написав низку легендарних трактатів про духовні практики Неідан, що увібрали в себе елементи йоги, медитації, гімнастики цигун, візуалізації цуньсян і різноманітних ритуальних практик. Згідно даосизму, метою Неідану або Внутрішньої Алхімії є досягнення безсмертя або довголіття.
 
Ця композиція звучить як своєрідне інтро до альбому – неквапливе перебирання гітарних струн тоне у хрустких ембіентних пасажах синтезатора і повільно заглиблює нас у атмосферу медитацій і роздумів.
 
З другою композицією «Утопія» слухач поринає у сон тихої весняної ночі десь на лісовій галявині під тріскотіння гілля у ватрі, гітарні перебори і неперевершеному соло на трубі.
 
Цей трек – алюзія на твір англійського філософа, святого Католицької церкви, письменника Томаса Мора, в якому сучасному європейському суспільству протиставляється альтернативне суспільство без приватної власності. Це книга, що пізніше дала назву цілому жанру літератури, глибока полемічна праця про релігію, соціально-економічні відносини суспільства, в якому ми живемо і в якому могли б жити. Під таку музику справді дуже приємно поринути у сон про ідеали людства і побудову мрій.
 
Наступний трек «Так казав Заратустра» - справжнє пробудження на альбомі. Це пік і апогей нервової напруги на всьому диску, міцний напір в’язкої дроун-думової гітари і препарованих духових з присмаком справжнього авангарду. Ці звуки не розслабляють, а спонукають до дії, виривають з летаргічного сну, викликають на шкірі мурах, б’ють в саме серце і справді схожі на праці Фрідріха Ніцше, яким і присвячений трек. Можливо, це одна з найцікавіших робот Gamardah Fungus за весь період існування гурту.
  
  
Трек під номером чотири дав назву всьому альбому. «Приховане в листях» - не що інше, як переклад з японської одного з найавторитетніших трактатів присвячених бусідо «Хагакуре», неписаному кодексу поведінки самурая, що став результатом процесу кристалізації системи моральних цінностей японських воїнів протягом кількох століть. Автором трактату є Ямамото Цунемото – самурай, що десять років прослужив дайме Нобесіма Наосіге, а після його смерті став буддійським монахом. Цунемото вчить нас жити так, наче ми вже померли, завжди бути готовим до будь-яких подій, цінувати кожну мить.
 
Ця книга так само одночасно прекрасна, глибока, жорстока і прямолінійна, як і композиція, що присвячена їй на альбомі. Звучання електричного смичку на електрогітарі в цьому треку схоже на звук самурайського меча, який розрізає густий туман синтезаторних педів своїм лезом.
 
Ну і окрему увагу слід приділити фінальній композиції альбому, яка, власне, і уособлює в собі всю ритуальність платівки. «Bardo Thodol» - альтернативна назва праці, більш відомої широкому загалу, як Тибетська книга мертвих. Ця книга містить докладний опис станів-етапів (бардо), через які, згідно з тибетською буддійською традицією, проходить свідомість людини, починаючи з процесу фізичного вмирання і до моменту переродження у новій формі.
 
Звучання цього треку – ніби поглинання сторінок книги – своєрідний перехід в інший вимір, очищення від всіх думок, реінкарнація. Все це досягається за допомогою використання гуртом унікального музичного інструменту, овіяного містикою і легендами і зробленого зі справжньої стегнової кістки людини, оздобленої сріблом.  
  

Це канглінг - ритуальний духовий інструмент Тибету, висхідний до вчення Бон, який використовується в одній з найдавніших практик Чод - відсікання. Це означає відсікання всіх почуттів, відчуттів і прихильностей на шляху до просвітління. Цю практику зазвичай проводять у відокремлених і пустельних місцях, на зразок печер і гірських вершин, на кладовищах і в місцях спалення трупів, найчастіше вночі. Перебуваючи один у темряві, той, хто практикує Чод дме в канглінг і викликає духів трьох світів, пропонуючи як підношення демонам власне тіло. Витримавши таке випробування людина ніби відсікає всі свої прихильності і страхи, і відкриває очі на новий світ, здобуває просвітління.
 
Саме звуками канглінгу закінчується альбом «Hidden By The Leaves» від Gamardah Fungus, тим самим відкриваючи уважному і чутливому слухачеві вихід на новий рівень світосприйняття.
 
 
Придбати диск можна у музикантів, або на сайті лейблу Paradigms Recordings 
Послухати прев’ю можна на бендкемпі гурту -  або на сторінці Вконтакті
 

03.04.2015
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах